Modelujeme gelové nehty 1/5 (1)

Chceš-li, aby i tvé nehty vypadaly vždy upraveně, vsaď na gelové nehty. Aby byl výsledek skutečně kvalitní, je třeba trocha zručnosti, kvalitní materiál a také pomůcky pro modeláž nehtů. Gelové nehty začínáme modelovat na zkrácených, očištěných a odmaštěných přírodních nehtech. Na nehet nejprve naneseme gelový odstraňovač kůžiček, necháme působit 2 – 4 minuty a potom nehtovou kůžičku jemně zatlačíme pomocí pomerančového dřívka. Tím se nám zvětší nehtová plocha a můžeme začít s modeláží.

Gelové nehty modelujeme na nehtové tipy. Přírodní nehet nejprve zbrousíme, štětcem oprášíme a odmastíme. Za použití speciálního lepidla na nehty, přilepíme vybranou velikost umělého nehtového tipu a necháme lepidlo zatvrdnout. Poté můžeme nehty zkrátit na libovolnou délku a případně upravit do požadovaného tvaru. Aby nebyl vidět okraj umělého nehtu, zbrousíme pilníkem přechod umělého a přírodního nehtu. Nehet znovu odmastíme a můžeme přikročit k aplikaci UV gelu.

Nejprve naneseme primer a necháme zaschnout, aby UV gel lépe přilnul k nehtu. Potom nanášíme štětečkem UV gel nejprve ve slabé vrstvě, kterou necháme v UV lampě vytvrdit. Nehet je třeba dále vyleštit a můžeme aplikovat barevné gely na špičky nehtů nebo klidně celé nehty, abychom si ušetřili práci při následném zdobení. Do slabé vrstvy gelu můžete vložit také různé druhy zdobení na nehty. Jakmile jsme hotovi, necháme nehty opět vytvrdit v UV lampě.

Nakonec nanášíme poslední vrstvu UV gelu na celý nehet. Jakmile se gel vytvrdí, očistíme gelové nehty lihovým čističem a jemným pilníkem zbrousíme hrany nehtu načisto, aby nebyly ostré. Zbývá už jen gelové nehty dozdobit do finální podoby. K tomu slouží řada různých druhů zdobení na nehty. Stačí si jen rozmyslet motiv a nanést zdobení a výsledné gelové nehty jsou hotové.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. Já gelový nehty nepoužívám protože mám po nich nehet jak papír.. A když už tak jdu ke kosmetičce :D

 2. Ahoj Mers, chtěla bych se tě zeptat. Když si udělám uměle nechty, a za několik dnů je sundám, tak mam ty nechty úplně zničené. Je na to nějaké specialní odstraňování? Předem děkuju :-)

  • Ahoj, gelové nechty ničej strukturu nehtu samotného a není na to nějaké spešl sundavání – pokud je teda nerveš:D Vždycky co vídám tak gelovky upadnou samy nebo se ulomí, ale určitě to ničí nehet samo o sobě, ne to sundání ale to že máš přilepenej gel na vlastním nehtu.

  • Já bych řekla, že záleží i na tom, jak si je uděláš. Pokud máš dobrý základ, tak gelové nehty dáš dolů snadněji.

 3. Jo díky moc :-)

 4. Já gelové nehty fakt doporučuji.
  Sice mám po nich nehty jako papír, ale postupem času se to zlepší.
  Gelové nehty mi dělá ma bff nebo kosmetička.
  Vypadají fakt nádherně a ostatní holky ze třídy mi je závidí.
  Na Vánoce je budu zase mít, takže se strašně těšim!

 5. DonaLabuznikova

  Základem je na nehty používat kvalitní gel laky, které nepoškozují nehty. Navíc dokáží vydržet i ne moc vhodné zacházení, jako je umývání nádobí a podobně.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist