Můj ubohý mozek! Zatím bez hodnocení.

Jdu si Vám po pár dnech zase postěžovat, protože jsem poměrně v koncích, aspoň co se školy týče.

V pondělí jsem měla zkoušku z latiny, kterou jsem bohužel nezvládla a to jen kvůli hloupým slovíčkům a překladu – hloupost, já vím, ale aspoň jsem se poučila a za týden /tj. tohle pondělí/ jdu na druhý pokus, který už snad zvládnu, protože slovíčka úspěšně zvládám.

V úterý mě čekala chemie, kde se na mně pan profesor pěkně povozil a když se mnou skončil, měla jsem pocit, že se asi sesypu. Den předtím jsem spala dvě hodiny, protože jsem se do tří do rána učila teorii na organiku a nakonec mi dal nějaké ****** chemické vyjímky a příklady, které jsme snad ani v zadání zkoušky neměli, tudíž jsem skončila bez splněné zkoušky a příští úterý jdu se tam ukázat zas s tím, že mě pravděpodobně nemá rád a pěkně mě při zkoušce dusí. Proto se učím všechno, co jde, aby mě nemohl načapat nepřipravenou.

Přípravu léčiv a písemný test jsem zvládla v pohodě – český lékopis, příprava sirupů, roztoků a aromatických vod mi nedělá problémy, protože už jsem si je nacvičila na praxi, tudíž splněný zápočet mě neminul.

Dnes se připravuji na zítřejší mikrobiologii a analýzu léčiv, kterých se nijak nebojím, ani nepanikařím a doufám, že to zkoušející nebudou zbytečně hrotit. V pátek mám počíháno na farmakologii a angličtinu, z kterých mám strach, ne proto, že bych si nevěřila, ale protože nevím, co mám od té zkoušky čekat, protože jsme nedostali žádné okruhy otázek, tudíž je nutný naučit se celý sešit a všechny skripta.

Krom chemie mám obrovský strach z anatomie, která mě za normálních okolností moc baví, ale jedna spolužačka už na zkoušce byla a co jsem slyšela, byla to fakt síla. Vytáhla si otázku svalová soustava, ontogeneze a mozkové hemisféry a zkoušející jí tam drtila skoro hodinu a nakonec šla s trojkou jen tak tak. Hodina povídání a snažení a trojka! No, určitě se mám čeho bát.

Ve středu mám ještě naplánovanou botaniku a když tohle všechno splním, mám volno. Popravdě – jestli to udělám, bude to zázrak a netuším, jak to oslavit, protože jsem žádný zázrak nikdy neslavila.

V souvislosti s tím se omlouvám za svoji neaktivitu a pomalé odpovídání na komentáře, ale po deseti hodinách učení jsem totálně “vypatlaná”, mám pocit, že mi praskne hlava a moje oblíbená činnost je bezcílné “čumění” do zdi, pak zkrátka na žádný článek náladu nemám, doufám, že to pochopíte.

Pokud jste tohle dočetli až do konce, tak Vás vážně obdivuji a děkuju za hezké komentáře a za podporu, kterou mi na fb, ve zprávách, v mailech a v komentářích poskytujete!

Krásný zbytek dne

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

 1. Mers, nápodobně, minulý i současný týden už má naše třída zaběhnutý režim, každý den 3 velké písemky, takže už nám z toho taky pěkně hrabe. Nemůžu se srovnávat s VŠ, ale i tak tě chápu, držím palečky, ať se daří! :)

 2. Drtím ti palce, hlavně si odpočiň a nebuď vystresovaná, to ti nepřidá :)

  Já mám už povinně latině na gymplu a slovíčka jsou u mě taky jeden velký problém :D

 3. Tak to ti držím palce, ty to zvládneš! :)
  My to teď máme ve škole taky šíleně těžký, jsem sice teprve na gymplu, ale teprve v sekundě a pár učitelů si asi myslí, že jsme v kvintě..navíc mi přijde, že někteří učitelé si myslí, že existuje jen jejich předmět :).

  • jop,přesně tak! a ještě nám říkají,že kdo to nezvládá má jít ja zvláštní školu. to nám vždycky fakt přidá! :/

 4. To mi povídej! Mě zase vychází jednička z matiky, ale dneska jsem napsala závěrečnou písemku na 4. Vůbec nechápu, co se mnou je. Co jsem tam proboha dělala! Každopádně asi nejsem jediná, takže se možná bude psát opravná písemka…

 5. Milá Mers..
  Začnu asi od konce článku – za svou neaktivitu se vůbec neomlouvej, my to chápeme a určitě budu mluvit za všechny, když řeknu že ti všichni držíme palce a doufáme ataky věříme, že všechny zkoušky zdárně složíš. A vůbec se neboj, kamarádka si třeba vytáhla špatné otázky a tobě to půjde jedna báseň, myslím na Tebe. A doufám, že se pan profesor z chemie umoudří a už se po tobě nebude vozit..!!
  Hodně štěstí a pevné nervy..;)

 6. Mers, dost tě lituju, koukám že to toho máš mraky. Jestli to všechno zvládneš, tak tě budu fakt obdivovat. Držim palce, ať to všechno uděláš :))

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist