Na podzim do sauny? Určitě ano! Proč? Pro krásu i zdraví. 4.9/5 (10)

Na podzim do sauny? Určitě ano! Proč?Přemýšlíte nad návštěvou sauny? Pokud ano, nemusíte mít obavy z toho, že byste musela nechávat dopadat na své tělo pohledy nahých mužů. Proč? Ve větších městech lze nejenom využít možnosti soukromých saun, ale mnoho z nich má také jasně daný rozvrh, který je určený buď pro muže, nebo také pro ženy. Tolik k tomu, pokud se stydíte. A jak je to s tím, nakolik můžete prospět svému tělu? Pozitivum sauna rozhodně má. Jak pro zdraví, tak i pro krásu. Zjistěte, proč ji navštívit. Právě na podzim je k tomu nejlepší doba.

Vaše tělo zregeneruje

Každý potřebuje odpočinek. Ani vy rozhodně nejste výjimkou. První pozitivum, které se saunování týká, je spojeno s tím, že vaše tělo může skvěle zregenerovat. A jelikož jsme jako ideální dobu zmínili toto období, je dobré podívat se na to, proč tomu tak je. Důvody jsou celkem zřejmé. Právě podzim je dobou, kdy na mnohé z vás dopadají podzimní deprese. Možnost vyčistit si hlavu právě v sauně je dobrou volbou. Navíc ona regenerace nemusí být spojena jenom s psychickou kondicí, ale je spojena i s fyzickou stránkou. Co máme na mysli?

  • Uvolnění svalů po námaze
  • Léčení poúrazových stavů
  • Odstranění bolesti

Vaše tělo vyloučí toxiny

Víte, jakým způsobem vaše tělo odstraňuje různé nežádoucí látky? Jsou to zcela přirozené cesty, spojené s vyměšováním. Dále nezapomínejme na to, že je to také pot, kterým jsou nežádoucí látky z těla dobře odplavovány. A jelikož v sauně je celkem vysoká teplota, znamená to, že se také začnete mnohem více potit. A díky tomu budou z vašeho těla různé škodliviny a toxiny mnohem lépe vypuzeny, než kdykoliv jindy. Má to stejný efekt, jako byste se vrhla na náročnější sportovnější aktivitu. Takto však svému tělu prospějete zcela bez námahy.

Spálíte tukové zásoby

Co má vliv na spalování tuků? Nejenom lidský metabolismus, ale také teplota. Je jasné, že čím více je vaše tělo zahřáté, tím rychleji se tukové zásoby spalují. Proto když budete chodit pravidelně do sauny, můžete i celkem dobře zhubnout. Připomeňme však, že sauna není zázrakem a tak když budete chtít úbytek váhy urychlit, neobejdete se bez správného jídelníčku a také bez trochy cvičení. Navíc ono zahřátí těla má vliv hlavně na tuk, který je usazený přímo v podkožní vrstvě. K tomu, který je usazený hlouběji, se teplo nedostane, protože jeho vrstva působí zároveň jako dobrý izolant. Když ale budete chtít eliminaci tukových zásob podpořit, je sauna zaručeně dobrou volbou.

Zmizí i vaše celulitida

Druhé pozitivum, které souvisí s vaší krásou. Pokud se budete pravidelně saunovat, můžete snadno eliminovat celulitidu, známou jako pomerančová kůže. Je to dáno jednoduše tím, že během pobytu v sauně a během následného ochlazení dochází k celkovému rozproudění krve. A to včetně rizikových míst, kde se právě celulitida přímo objevuje. Dochází ke stimulaci vazivových tkání a k tomu, že bude kůže právě na těchto místech vyhlazována. Samozřejmé je, že první pozitiva nelze pociťovat po první návštěvě. Pokud jde o tu opakovanou, určitě brzy rozeznáte rozdíl. Jenom je třeba dodržovat hlavní pravidla sauny, která spočívají v tom, že několikrát v rámci procedury prostřídáte pobyt v teple a následné prudké ochlazení v bazénku. Z počátku však doporučíme raději vlažnou sprchu, jelikož v případě prvních týdnů by byla extrémně ledová voda pro vaše tělo až příliš velkým šokem, který může znamenat i velký nápor na jeho fungování.

Prospějete své pokožce

Máte problémy s vaší kůží? Potom je to další důvod, proč saunu navštívit. Lehce to souvisí práce s tím, že prostřednictvím vaší kůže j vylučován pot. Vlivem něho dochází hlavně k tomu, že se vaše kůže tímto jednoduchým způsobem čistí. Princip je přitom velmi jednoduchý. Pokud chcete čištění vaší kůže podpořit, doporučujeme udělat následující.

  1. Buďte v sauně několik minut
  2. Vyčkejte na první pocení, čímž se otevřou póry vaší kůže
  3. Použijte kartáček nebo houbičku a kůži vyčistěte i mechanicky

Díky tomu se z ní velmi efektivně odstraní veškeré nečistoty, které se zde mohou nahromadit vlivem prostředí. Stejně tak můžete tímto způsobem pomoci eliminaci problémů, jako je akné, nebo různé vyrážky. U nich ale pozor. Vždy si vyžádejte stanovisko lékaře, zda s nimi do sauny můžete, nebo nikoliv. Určitě ho doporučíme mít v písemné podobě a vždy s sebou, pokud by si ho vyžádala obsluha sauny. Hygiena a zdraví ostatních j vždy na prvním místě.

Prohřejte své tělo a eliminujte pocity chladu

Je vám stále zima? Potom není nic lepšího, než své tělko dokonalým způsobem prohřát, a to tímto způsobem. Uvidíte, že po několika pravidelných návštěvách již takovými problémy trpět nebudete. Mimo jiné i proto, že bude stimulován váš krevní oběh, který má na teplotu vašeho těla také vliv. S pobytem v sauně ale nesouvisí jenom to, že budete v teple. Souvisí s tím také fakt, že po každém procesu následuje prudké ochlazení vašeho těla. Proč ho neopomíjet? Je to sice šok, ale takový, který výrazně prospěje tomu, nakolik budete otužilá. Toto zajistí, že i když budete v chladnějším prostředí, tak se vaše tělo lépe adaptuje a zima vám rozhodně nebude.

Co si dále o saunování přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist