Něco o mé maličkosti:-) Zatím bez hodnocení.

Ahoj holky!

Tak se mi dostalo té pocty přispívat na tenhle blog pro vás, slečny. Bylo by fajn se taky trochu představit, abyste měly představu o tom, kdo a jak a proč:-)

208805_1016138374911_5297_n

Jmenuju se Bára, a je mi něco přes dvacet, nicméně si občas připadám, jako bych zamrzla v patnácti. No co, nemám ráda lidi, co ze sebe dělají něco, co nejsou, takže proč se přetvařovat a hrát si na dospěláka:-)

Narodila jsem se mamince a tatínkovi, kteří se o mě perfektně starali (a starají dál, i když s nima nebydlím:) a dopřáli mi všechno, po čem mý dětský a později i puberťácký srdce toužilo. Když mi bylo devět, narodila se ségra, která mi občas sakra komplikuje život. Je sice mladší, ale asi o 50 metrů vyšší a tak si nenechá nic líbit. Zkusila jsem to na ni jednou, ale rozbila mi dolní ret a od té doby jsem jak milius:-))

Na střední jsem chodila v Litomyšli, kde jsem se připravovala na kariéru v oblasti marketingu a managementu. Nikdy jsem se tomu nevěnovala a asi ani nebudu:-) Nepatřila jsem mezi nejvzornější studentky, naopak, přiznávám, že jsem byla flákač, no dneska bych se na střední mileráda vrátila. Po škole jsem si chtěla dát rok pauzu a odjet do zahraničí a potom pokračovat ve studiu na vysoké škole, ideálně žurnalistiku. K tomu už nikdy nedošlo, protože se mi cestování fakt zalíbilo.

10178076_10203536570606069_1874356700_n

První a druhé léto jsem strávila jako animátorka v Tunisku, další rok jsem průvodcovala v turecké Alanyi a nakonec jsem se starala jako au pair o dvě děti v Itálii. Dnes již rok a půl bydlím v Istanbulu s klukem, kterýho jsem potkala v Itálii a nakonec si ho i vzala. A teď předpokládám, že jste se některé zděsily a říkáte si: Ježíšmarja, vona má Turka! Jasně, že nejste jediné. Dodnes se mě spoustu lidí ptá, jestli musím nosit šátek a jestli mě bije a jestli se modlí a jestli jsem se musela stát muslimkou. Ne, ne a ne. Měla jsem štěstí, Milý žil dobu v Evropě a dost ho to poznamenalo, za ostatní Turky bych teda ruku do ohně nedala:-) Takže holky, v klidu, šátek si vážu jenom kolem krku, k islámu mám hodně daleko, dál piju alkohol a klidně ho seřvu na ulici, aniž by mi jednu ubalil:-)  A nemodlí se ani jeden z nás.

Co se mých koníčků týká – pořád něco sleduju, ať už filmy, seriály nebo reality show jako je Výměna manželek:-) Miluju herce Colina Firtha z Deníku Bridget Jonesové a zpěváka Axla Rose z Guns and Roses. Jo, taky strašně ráda zpívám, i když to prý vůbec neumím.

Myslím si, že by si lidi měli vzájemně pomáhat, takže pořád překládám nebo píšu pro neziskovky, organizuju sbírky a prostě se snažím o to, aby bylo na Zemi krásně:-) Jsem věčnej optimista s přebytkem energie, takže neustále vymýšlím nějaký projekty a nápady.

Mám úchylku v diářích a tužkách a různých bločkách, mám jich doma strašně moc a většina je mi úplně k ničemu:-) Miluju knihkupectví, jsem schopná stát u regálu a čuchat ke knížkám třeba dvě hodiny:-))

V Čechách se mi naši starají o čivaváka Colina (jo, je to podle toho herce, kterýho tak zbožňuju:-) a v Turecku mám kocoura Bridget (jo, je to podle Deníku Bridget Jonesové). Kocour bridget má holčičí jméno, protože když jsme si ho vzali z ulice, tak jsme si mysleli, že je to holka a když vyrostl, vyrostlo mu i něco mezi packama, ale už jsme nechtěli jméno měnit.

63678_10202936142955753_596688989_n

Zbožňuju kafe a mandarinky a čokoládu, v jakýmkoliv množství.

A co nemám ráda? Nesnáším hloupý lidi a to, když mi někdo říká, co mám dělat. Taky bych vraždila, když slyším zdrobněliny a vidím pravopisné chyby. A nikdy bych nesnědla papriku. Fuj. Mám šest tetování a plánuju další.

Tak, to je asi všechno, už mě nic jinýho nenapadá, co bych na sebe práskla!

 

Holky, mějte se krásně!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

 1. Ahoj “kolegyně” :)
  Všimla jsem si, že jsi chodila do školy v Litomyšli..jak se ti líbilo v mém rodném městě? :P

 2. Haha nekecej,fakt jo?:-) Svět je malej! Bydlíš tam ještě? Nebo jak dlouho ne?

 3. Fakt :D :) Už pár let bydlím asi 3 km od Litomyšle, ale pořád jsem tam pečená vařená :)

 4. Ahoj, doufám že bude sakra hodně článků o cestování :-))

  • Ahoj An,

   pár článků o zahraničí a cestování máme jistě s děvčaty v plánu :) Pokud Tě zajímá vyloženě nějaká destinace, či možnosti studia/práce v zahraničí (třeba i konkrétně), určitě nám dej echo ;)
   Zatím se můžeš dozvědět něco málo o možnosti studia (a s tím spojeného cestování a objevování jiných než domácích končin světa) v rámci včera zveřejněného článku o programu Erasmus+ :)

 5. Niki, já bydlím v Kukli, třeba jsme sousedky,aspoň skoro, měly jsme v Liťáku kebab aji:-))

 6. Ahoj, mohla bych se zeptat, kde je zveřejněný ten článek o programu Erasmus+? Dost mě tohle téma zajímá .Celkově články o cestování (i v rámci studia nebo práce) by byly super. Děkuji

  • Ahoj Šárko,

   článek nalezneš pod následujícím odkazem

   https://proslecny.cz/studium-na-zahranicni-univerzite-snadno-diky-programu-erasmus/

   Pokud by byl zájem ze strany návštěvníků webu, rozhodně bych Erasmus+ rozebrala více dopodrobna, protože program má pro studenty spousty pozitiv a jsem nejen jeho účastníkem, ale přímo i zastáncem :)

   Jelikož poslední roky studuji i pracuji spíše v zahraničí, tak pár článků s tímto obsahem se tady ještě objeví.. Plus, jak jsem psala výše, pokud by jsi měla zájem o vyloženě nějaký článek na specifické téma, zemi, studijní program, atd., neboj se nám napsat v rámci komentáře či článku na přání. :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist