Nejlepší dárek pro chlapa? Rumový kalendář 5/5 (6)

Vánočních a vlastně ani předvánočních překvapení není nikdy dost. Také jste se jako malí vždycky těšili na báječný adventní kalendář, který by vám zkrátil čekání na Vánoce? Ta báječná míra napětí, očekávání a nakonec i lahodné odměny…

Tak proč si něco podobného nedopřát i dnes? Centrum dění už samozřejmě nemusí tvořit drobné čokoládičky nebo obdobné sladkosti. Pasé jsou i hračky (byť takový LEGO kalendář rozhodně není k zahození ani v pokročilém věku). Dámy už před několika lety objevily adventní kalendáře s kosmetikou, to by ovšem muži tak úplně neocenili. Co tedy dopřát jim? Rumový kalendář 2021 aneb 24 Days of Rum bude rozhodně tou správnou volbou.

TIP: nejlevněji v nabídce ZDE

🥃Historie kvalitních rumových kalendářů nemá příliš dlouhou tradici

I když se něco podobného může zdát jako absolutně jednoduchý a banální nápad, není tomu tak. Pokud tedy nechcete sázet na nějaké no-name rumy pochybné kvality. Za tímto rumovým kalendářem stojí Joshua Singh. Narodil se v Odense (Dánsko) a do obchodu s rumem vstoupil už v roce 2008. Je zajímavé, že zpočátku začínal jako milovník whisky, ovšem nakonec se stal spoluzakladatelem dánského výrobce, dovozce a distributora rumu 1423 – World Class Spirit. Podle svých slov si užívá příležitost cestovat po celém světě a samozřejmě mluvit a vzdělávat lidi o rumu.

🥃Od whisky až k rumu

A jak se vlastně dá přeorientovat na jiný druh alkoholu? Ještě tuhle zajímavost jsme si zkrátka nemohli odpustit. Joshua Singh říká, že v roce 2008 navštívil spolu s několika přáteli veletrh whisky (samozřejmě v Dánsku). Zakotvili u místního dovozce, který se je už od začátku pokoušel přesvědčit, aby místo whisky zkusili rum.

Nakonec však skončili u whisky. Během 7 hodin ochutnali velké množství různých sladů a dorazili opět k onomu muži. Prý už byli „dost opilí“, takže se snadno nechali přesvědčit k ochutnávce rumu.“ Onen muž pak postavil do řady 4–5 různých druhů. Joshua i jeho přátelé ochutnali a tím bylo tohle nezvyklé partnerství zpečetěno. Jen několik měsíců poté založili Joshua, Bint a Glenn svou vlastní společnost s názvem 1423. A jak už víme, svým zákazníkům nabízejí především rum.

🥃První kalendář byl téměř ihned vyprodán

Ale zpátky k rumovému kalendáři. První rumový kalendář se dostal na trh pod názvem 24 Days of Rum a Joshua s přáteli ho sestavil v roce 2015. Bylo ho vyrobeno pouhých 3 000 kusů a asi nepřekvapí, že byly všechny do týdne vyprodány. Od té doby se každý rok výrobní kapacity zvyšují, přesto se nevyplácí nechávat jeho nákup na poslední chvíli. Těsně před začátkem adventního období už totiž obvykle k dostání nebývá. Tak schválně – zkuste v českých e-shopech najít Rumový kalendář 2020.

🥃Nádherné dárkové balení a degustační sada rumů

Degustační rumový kalendář 2021 24 Days of Rum přichází na náš trh v opravdu originálním balení. Ale nepředstavujte si křiklavé vánoční překvapení, tak typické pro adventní výzdobu. Žádné červené, bílé a zelené nevkusné cosi. Naopak. Design je docela minimalistický, s převládajícím černým a šedým barevným schématem. Vše je opravdu nápaditě a hezky uděláno. Nemusíte se bát žádné uniformní šedi, ve hře je opravdu vysoká elegance vkusu a esence ušlechtilosti. Není divu – kvalitní rumy totiž musí mít i kvalitní obal.

K mání je 24 „vylupovacích“ okének – každé pro jednu rumovou lahvičku. Jsou samozřejmě očíslována, takže správnému použití adventního kalendáře opravdu vůbec nic nebrání. Jen malá poznámka na okraj – jednotlivé druhy se vylupují poměrně obtížně, pokud nemáte tenké a šikovné prsty. Je to dáno opravdu pečlivým balením, které zaručí, že se vaše malé rumové poklady nerozlijí při transportu ani nikdy jindy. Abyste je však dostali ven, musíte kalendář otočit vzhůru nohama a jednotlivé lahvičky jemně vyklepnout.

🥃Rumový kalendář 2021 – 24 rumů z různých částí světa

Možná to také znáte. Našli jste si na trhu nějaký nový a zajímavý rum, který vás zaujal svým popisem, a řekli jste si, že byste ho rádi vyzkoušeli. Pak vás ovšem odradila poměrně vysoká cena lahve. To se vám však tentokrát stát nemůže. Každá lahvička obsahuje 0,2 cl kvalitního alkoholu s podrobným popisem. Okamžitě tedy víte, jaký rum pijete a pokud vám zachutná, snadno se později poohlédnete po plné lahvi.

A co v dárkovém balení najdeme? Výběr je opravdu pestrý. Ve 24 okénkách adventního kalendáře se ukrývají rumy z Nepálu, Filipín nebo třeba Indonésie. Ale nechybí samozřejmě ani široká sorta známějších a oblíbených rumových zemí jako je Guyana, Barbados a St. Lucia. Najdeme tu opravdu zcela náhodný výběr rumu, autoři nedávali žádnému místu přednost. To však neznamená, že by rezignovali na kvalitu. Ba právě naopak.

🥃Kořeněné rumy letos nenajdete

Pokud jste degustovali rumové kalendáře v minulých letech , pak jste si určitě všimli, že se v každé sestavě nacházelo několik kořeněných a ochucených rumů. To vás však letos nečeká. Naopak, k dispozici budete mít 24 „klasických“ rumů, byť podle zvolené sestavy tam jeden nebo dva trochu „exotičtější“ najdete. Pokud si nechcete úplně kazit zábavu, pak čtěte dál jen velmi opatrně.

Ovšem kupujte-li naopak rumový kalendář jako dárek nebo máte jednoduše rádi přehled o tom, za co utrácíte své peníze, pak vás určitě potěšíme.

TIP: nejlevněji v nabídce ZDE

🥃Rumový kalendář 2021 – seznam rumů

Ale vraťme se ještě na chvíli k Joshua Singhovi. Když se ho novináři zeptali na to, co považuje za svůj největší úspěch nebo „službu“ pro rumový průmysl, chcete-li, vyjádřil se jasně. Jako své dítě označil vytvoření značky Ron Esclavo. Dost možná ji také znáte. Úplně první plnění do lahví bylo provedeno v roce 2012 a dnes se tato značka skládá již ze 4 různých lahví. Jde o poměrně sladký profilovaný rum, který už od počátku svého uvedení na trh zaznamenal velký úspěch.

Zpočátku si ho oblíbili lidé zejména ve skandinávských zemích a postupně se z něj stal jeden z nejlepších špičkových rumů na světě. Nepřekvapí tedy, že ho najdeme i v rumovém kalendáři. Čeká v něm na vás lahvička Ron Esclavo Gran Reserva Overproof. A jaké má tento rum charakteristiky?

🥃Ron Esclavo Gran Reserva Overproof – vlastnosti

Jde o prémiový rum s obsahem alkoholu 57,5%. Byl vyroben z čerstvé šťávy z cukrové třtiny, která uzrála a své dokonalosti dosáhla v tropických podmínkách Dominikánské republiky. Tento rum za sebou sice nemá dlouhou cestu (zraje totiž „jen“ po dobu tří až pěti let). Ovšem vzniká v opravdu unikátním prostředí – ve kvalitních amerických a francouzských dubových sudech.

🥃Degustační rumový kalendář – seznam rumů

Ovšem Ron Esclavo Gran Reserva Overproof není jediným báječným rumem, který na vás v tomto kalendáři čeká. Ještě jednou upozorňujeme, že pokud se nechcete připravit o překvapení, pak následující část raději přeskočte. Jaké rumy na vás tedy v tomto kalendáři čekají?

 • Spirits of Old Man Rum Project Three – Dark Expression
 • Savanna 5 Year Old
 • Admiral Rodney Rum – HMS Royal Oak
 • El Pasador de Oro XO
 • Ron Abuelo XII Two Oaks
 • English Harbour 5 Year Old
 • Clément VSOP
 • Plantation XO Barbados 20th Anniversary
 • Pusser’s Blue Label
 • Ron La Progresiva 13
 • Plantation Isle of Fiji
 • Cihuatán Xaman XO
 • William Hinton 5 Year Old
 • Rum Nation Peruano 8 Year Old
 • Cane Island Thailand Single Estate 5 Year Old
 • Ron Carúpano 6
 • Constellation’s Rum Polaris
 • Inner Circle Green Navy Strength
 • Ron Esclavo Gran Reserva Overproof
 • Arcane Extraroma
 • Worthy Park 109
 • Wild Tiger Rare Blend
 • Naga Pearl of Jakarta
 • Samai Gold Rum

Jak vidíte, jde rozhodně o velmi pestrý výběr, za který by se nemusela stydět žádná rumová degustace. Spirits of Old Man Rum Project Three, Savana, Cihuatán Xaman XO, Naga alias Perla Jakarty nebo Zlatý rum Samai patří k legendám. A vy si je můžete pořídit za opravdu dostupnou cenu.

A nebojte se, o překvapení jsme vás tak úplně nepřipravili ani v případě, že jste se na tento seznam tak trochu omylem podívali. Rumy totiž uvádíme v náhodném pořadí. Musíte se tedy nechat překvapit tím, v jaké sestavě půjdou za sebou, nebo který z těchto rumů si autoři oblíbili natolik, aby mu věnovali ono legendární 24. okénko. Na to si však budete muset počkat do adventu (byť přiznáváme, že samozřejmě můžete celý kalendář klidně otevřít i dříve – nic vám v tom bránit nebude).

🥃Vzorky rumů si později můžete pořídit ve velkém balení

O mnoha druzích těchto rumů jistě mnozí z vás sotva slyšeli. Některé jsou navíc na našem trhu k dispozici jen zřídka. Ovšem rozhodně nejde o nějaké extra speciální edice, které by jinak nebyly v obchodní síti dostupné. Naopak. Vždy si můžete pořídit větší balení rumu, který vám skutečně zachutnal, i když někdy budete muset navštívit i zahraniční e-shopy. Z tohoto pohledu je to tedy určitě velmi dobrá investice. Čeká tu na vás několik skutečných překvapení a některé opravdové zvláštnosti. A to je dobře.

🥃Neuvěřitelné detaily rumového kalendáře

A s tím souvisí i další věc, kterou musíme zmínit. Na ochutnávku každého rumu vám bohatě stačí 2 cl. Pokud chcete, můžete se o každou lahvičku podělit i se svým hostem a přesto si to oba dva báječně užijete. V balení právě proto najdete i dvě sklenice. Nejsou ovšem jen tak ledajaké. Mají tvar, který jim umožňuje dokonalé soustředění vůní, takže si rumy užijete opravdu po všech stránkách. A nechybí ani sešitek, do kterého si můžete napsat své komentáře ke každému z rumů a později se podle těchto poznámek řídit třeba při nákupu plné lahve.

Věnujte také pozornost detailům miniatur každé z lahviček. Opravdu to má cenu, protože experti značky 1423 nenalili každý rum do obyčejné skleničky, ale zmenšili a znovu vytvořili každou původní etiketu na lahev. Něco takového vypadá na pohled opravdu dobře, a navíc jde o velmi užitečnou vlastnost ve chvíli, kdy se pokoušíte vypátrat o některých rumech nějaké dodatečné informace.

TIP: nejlevněji v nabídce ZDE

🥃Další zábava vás čeká i on-line

Jedná se samozřejmě o jiné druhy rumů než v předchozích letech. Opravdu tu nenarazíte ani na jeden z rumů, které se v kalendáři nacházely v předchozím roce.

Nemůžeme při této příležitosti nezmínit i internetové stránky www.24daysofrum.com. Právě na nich totiž začne 1. prosince 2021 ta pravá zábava. Začnou se otevírat jednotlivá okénka, kde se o daném rumu na konkrétní den dozvíte všechny potřebné informace. Nebude chybět jeho popis, historie značky a samozřejmě také hodnocení uživatelů z různých částí světa. A přidat k nim můžete i to svoje, pokud budete mít chuť. A nebojte se, popis rumů tu samozřejmě zůstane, takže pokud se některý den ke své oblíbené degustaci nedostanete, nemusíte si zoufat.

Tak co říkáte? Zaujal vás Rumový kalendář 2021 aneb 24 Days of Rum od Joshua Singha a společnosti 1423 – World Class Spirit? Vyzkoušejte ho a objevte několik nových oblíbených rumů díky této přirozené a jednoduché cestě! Vsaďte na zábavné objevování úžasných druhů rumů, pocházejících opravdu z celého světa a zpříjemněte si své čekání na Vánoce! Co může být lepšího, než perfektní výběr kvalitního alkoholu sestavený značkou 1423 World Class Spirit – s podtitulem od milovníků rumů pro milovníky rumů?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

23 komentářů

 1. Koupila jsem chlapovi. Tak mu oči ještě nesvitily😄

 2. Jo, jako super. Já jsem ho koupila. Ale koupila jsem taky degustační balíček kávy… A nevím, z čeho měl větší radost. Miluje oboje :)

 3. Dala bys mi prosím tip, jakou kávu určitě koupit a ochutnat. My jsme doma takoví alchymisti co se týče kávy a docela rádi zkoušíme a experimentujeme :)

 4. Koupila jsem chlapovi, takovou radost jsem snad u něj neviděla

 5. Holky, jaký ten balíček nebo spíš od koho jste braly?

 6. I couldn’t refrain from commenting. Perfectly written!

 7. Itts luke you read my mind! You appear too know so much about this,
  like you wrote the book inn it or something. I thjnk that you culd do with
  some pics tto drivce the message home a little bit, but instesd of that, this iss grewat blog.
  An exceplent read. I’ll certainly be back.

 8. Wonderful article! This is the kind of info that are supposed
  to be shared around the web. Disgrace on the search engines for now
  not positioning this submit upper! Come on over and talk over with my web site .
  Thanks =)

 9. I am now not certain where you are getting your
  information, however great topic. I needs to spend some time finding out
  more or understanding more. Thanks for fantastic info
  I was in search of this info for my mission.

 10. Hi there, I discovered your site by way of Google while looking for a
  similar matter, your website came up, it seems to be great.
  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, simply changed into alert to your blog through Google,
  and located that it is truly informative. I’m going to be careful for brussels.

  I will be grateful for those who proceed this in future. A lot of
  other folks shall be benefited out of your writing.

  Cheers!

 11. Hey There. I discovered your weblog using msn. That is a really well
  written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more
  of your helpful information. Thank you for the post.
  I’ll definitely return.

 12. Undeniably consider that that you stated. Your favourite justification seemed
  to be at the internet the easiest thing to be mindful of.

  I say to you, I certainly get irked even as people think about concerns that they plainly do not recognise about.
  You controlled to hit the nail upon the highest as well as
  outlined out the entire thing with no need side-effects , other people
  can take a signal. Will likely be again to
  get more. Thank you

 13. I like what you guys are usually up too. Such clever work and coverage!
  Keep up the good works guys I’ve included you guys to my personal blogroll.

 14. Agen Judi Slot88Online gampang Gampang Menang Terbaik

 15. Great post. I used to be checking constantly this blog and I am inspired!
  Very helpful information particularly the last part :
  ) I maintain such information much. I was seeking this particular information for a long time.
  Thank you and good luck.

 16. I will immediately take hold of your rss feed as I
  can’t to find your e-mail subscription link or newsletter
  service. Do you have any? Kindly let me recognise in order that I may just subscribe.
  Thanks.

 17. Thanks very interesting blog!

 18. Wow, that’s what I was seeking for, what a data!

  present here at this weblog, thanks admin of this site.

 19. Attractive part of content. I simply stumbled upon your
  website and in accession capital to say that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing in your feeds or even I achievement you get entry
  to consistently rapidly.

 20. When someone writes an piece of writing he/she keeps the image of a user in his/her brain that how a user can understand it.

  So that’s why this post is amazing. Thanks!

 21. Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital
  to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.

 22. Hi I am so delighted I found your website, I really found you by error,
  while I was browsing on Bing for something else, Anyways I am here now and would just like to say
  thank you for a marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but
  I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time
  I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

 23. [url=http://gjgjgjgdgs.com]http://gjgjgjgdgs.com[/url]

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist