Nejlepší vitamíny na růst vlasů 4.87/5 (15)

Jaké jsou tvé vlasy? Lesklé a plné života, nebo naopak máš co dělat s roztřepenými konečky? Vlasy se ti lámou, vypadávají a jsou bez lesku? Nutně potřebuješ doplnit vitamíny a minerální látky! Dnes se podíváme jaké jsou na růst vlasů nejlepší.

Jak poznáš, že s tvými vlasy je něco v nepořádku?

Jednoduše! Padají více než je obvyklé a ty ráno v umyvadle nebo na kartáči najdeš celé chuchvalce tvých vlasů. Vlasy padají běžně, ale tohle už je příliš. Začni to řešit! Nedostatek vitamínů se projeví také roztřepenými konečky a chybějícím leskem. Dobrou zprávou je, že na tento úkaz nemusíš čekat. Vitamíny na vlasy můžeš brát i jako prevenci.

Při stresu potřebují tvé vlasy extra porci vitamínů

Tvým vláskům bys měla vitamíny a minerály dopřávat pravidelně, o tom žádná. Existuje však období, kdy tvé vlásky nadměrně trpí a kdy bys jim tudíž měla věnovat zvláštní péči. Je to zejména období většího stresu, které se vždy  projeví novým pupínkem ve tvé tváři, ale také zhoršenou kvalitou tvých vlasů. Čeká tě písemka, která tě stresuje, těžké zkouškové období nebo máš jen náročný trénink? Už během tohoto období mysli na své vlásky a skoč si do lékárny pro speciální vlasovou výživu. Dobrou zprávou je, že vitamíny na vlasy jsou běžně dostupné buď v lékárně nebo v drogeriích a tvůj zúžený finanční rozpočet nijak nezatíží. Co tedy užívat?

1. pravidelně doplňuj zinek!

Víš o tom, že má zinek mnoho společného s krásou? Ano, je to nejznámější minerál, který se postará nejen o tvé krásné a zdravé vlasy, nýbrž i o tvou pleť a nehty. Zinek je tak jedním z nejdůležitějších minerálů, který by měla každá dívka užívat. Měsíční balení zinku (tedy 30 tablet) tě vyjde na cca 50 Kč, ale běžně koupíš i větší a cenově výhodnější balení, které budeš mít na 2-3 měsíce. Zinek zobej každý den vždy jednu tabletu, pokud není na balení uvedeno jinak. Je dobré, když si krabičku se zinkem dáš buď k zubnímu kartáčku nebo k dóze s čajem, abys na svou denní dávku nezapomněla. Doporučuju ti však tabletu zinku sníst až po tom, co do žaludku dostaneš nějaké jídlo. Na lačný žaludek mi tableta nikdy nedělala příliš dobře. Jelikož zinkem se nedá předávkovat, užívat ho můžeš dlouhodobě. Aby se výsledek opravdu dostavil, ber ho minimálně 6 týdnů. Raději si vždy kup kúru na 2-3 měsíce.

Víš, že minerál zinek obsahuje i oblíbená kosmetická řada Garnier Pure Active? Bohatý podíl zinku najdeš i v dýňových semínkách, které si můžeš přibalit jako chutnou svačinu do školy.

2. pro lesk vlasů vsaď na selen

Chceš, aby se tvé vlasy krásně leskly? Zařaď do tvé výživy i minerál selen. Ten, jak si můžeš všimnout je součástí mnoha šampónů. Selen ti opět zajistí nejen krásné vlasy, ale také zářivou pleť, krom toho funguje jako přírodní antioxidant, a proto může přirozeně ochránit tvou imunitu. Spíše než jen čistý selen ti doporučuji užívat vlasové doplňky stravy, jichž je selen součástí. Obvykle jde o kombinaci zinek+křemík+selen a podobně. Každá lékárnice ti s výběrem jistě poradí.

3. křemík vyživí tvé vlasy

Věděla jsi, že je křemík součástí všech buněk v těle? I proto je důležité jeho pravidelné doplňování. Křemík příznivě působí na klouby, svaly a šlachy, ale také na pokožku, nehty a vlasy. Proto je součástí mnoha vlasových výživových doplňků. Pořídit ho však můžeš i samostatně v případě, že se tvé vlasy lámou a třepí, stejně jako tvé nehty. 30 tablet čistého křemíku pořídíš od 60 Kč výš, často je křemík v kombinaci s jinými výživnými látkami.

4. síra není jen nudný chemický prvek, pomůže ti s vlasy!

Síra není jen nudným chemickým prvkem, o čemž se můžeš přesvědčit během péče o tvé vlasy. Síra je dalším z minerálů, které příznivě působí na růst vlasů, obnovu vlasových buněk a tím pádem i o finální vzhled vlasů. Síra podpoří růst tvých vlasů. Při pravidelném užívání tohoto minerálu jsou vlasy pružnější a silnější.

Po jakých přípravcích můžeš sáhnout?

Při péči o tvé vlasy je krom doplnění o důležité minerály dobré hledět i na dostatečný pitný režim, na dostatek spánku a také na použití těch správných vlasových přípravků. Pokud chceš mít opravdu zdravé a krásné vlasy, je dobré orientovat se v tom, jaké přírodní minerály jim prospívají. Podle toho pak můžeš sáhnout po ovoci a zelenině, semínkách a dalších produktech, které ti pomohou nejvíce. Za tebe jsem z lékárny vybrala následující:

 • Donna HAIR FORTE – přípravek Donna Hair Forte představuje kompletní výživu pro tvé vlasy. Vybrat si můžeš 1-4 měsíční kúru. Podle toho se mění i cena. Čtyřměsíční kúru, která má podle mě na vlasy největší účinek, protože na ně působí dlouhodoběji zakoupíš již od 500 Kč výš. Doporučuji ti nejprve obejít lékárny a zjistit, kde ji mají nejlevněji. Rozdíl někdy může činit až 100 Kč! Donna Hair Forte obsahuje komplex těch nejdůležitějších látek pro tvé vlasy. Krom zinku a křemíku je to také výtažek z kopřivy dvoudomé, která má na vlasy vynikající účinek. Příjemným bonusem je i dárek v podobně náušnic nebo řetízku se Swarovski elements, který je součástí větších balení.
donna hair

Donna Hair posílí tvé unavené vlasy! 

 • Křemíková bomba – v péči o vlasy se mi velmi dobře osvědčil přípravek s názvem Křemíková bomba. Jedná se o přírodní bylinkovou směs, bohatou na křemík. Z té si doma připravíš čaj, který pravidelně popíjíš. Opět doporučuji dát si šálek tohoto čaje hned ráno, ať na něho v průběhu dne nezapomeneš. Čaj Křemíková bomba seženeš za cca 45 Kč.
bomba

I bylinkový čaj může posílit tvé vlasy

 • Biosil Plus – pokud hledáš něco levného a opravdu účinného v péči nejen o vlasy, ale i o pleť a nehty, pořiď si balení biosilu.  Biosil Plus (v balení 60 tablet) v lékárně seženeš od cca 60 Kč výš. Užívá se 1 tableta denně, a proto budeš mít měsíční kúru asi tak za 30 Kč. Opravdu levné, co? Lahvička je malá, a proto ji můžeš nosit v kabelce.
bi

Balení Biosilu Plus se ti vleze do kabelky

 

 • Vlasové hnojivo – možná trošku extrémní název nese další doplněk stravy, který obsahuje minerál MSM, kyselinu pantothenovou, křemík, zinek, biotin a další látky. Vlasové hnojivo pořídíš za cca 300 Kč výš /120 tablet.
Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo pro maximální péči o vlasy

 • minerál krásy MSM – je organická sloučenina síry, která je vhodná nejen pro kloubní výživu, ale také pro krásnou pleť, vlasy a nehty. MSM můžeš sehnat v prášku nebo v tabletách, ale tablety jsou mnohem pohodlnější pro užívání. Cena se pohybuje od 300 Kč výš.
MSM

Tablety MSM

Teď už víš, jaké vitamíny potřebují tvé vlasy. Pro účinnost je důležitá pravidelnost užívání, kdy se už za 6 týdnů můžeš těšit z výsledků.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Jaké jsou tvé vlasy? Lesklé a plné života, nebo naopak máš co dělat s roztřepenými konečky? Vlasy se ti lámou, vypadávají a jsou bez lesku? Nutně potřebuješ doplnit vitamíny a minerální látky! Dnes se podíváme jaké jsou na růst vlasů nejlepší. Jak poznáš, že s tvými vlasy je něco v nepořádku? Jednoduše! Padají více než je obvyklé a ty ráno v umyvadle nebo na kartáči najdeš celé chuchvalce tvých vlasů. Vlasy padají běžně, ale tohle už je příliš. Začni to řešit! Nedostatek vitamínů se projeví také roztřepenými konečky a chybějícím leskem. Dobrou zprávou je, že na tento úkaz nemusíš čekat. Vitamíny…

Hodnocení

Donna Hair forte
Čaj - Křemíková bomba
Biosil plus
Vlasové hnojivo
Tablety MSM

Přípravky na růst vlasů

Shrnutí: Přípravky s vitamíny na rychlejší růst vlasů opravdu pomáhají. Velký rozdíl je ale v jejich ceně, proto jsem ji do celkového hodnocení také zahrnula.

Hodnoceno čtenáři: 2.71 ( 12 hlasů)
89

10 komentářů

 1. DonnaHair je opravdu nejlepší! Výsledek jsem viděla hned po třech měsících, vlasy mi začaly rychleji růst a jsou daleko kvalitnější! Za mě nejlepší výživa na vlasy co jsem kdy měla! :-)

 2. Holky máte některá zkušenosti s Forcapilem? Vlasy mám zničené od barvení a žehlení. Ráda bych je dala zpět do kupy. Kolegyně v práci mi ho doporučili, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti. Četla jsem že stimuluje růst nových vlasů. Měla jsem vždy dlouhé vlasy po zadek, teď mám mikádo. Ráda bych, aby to zase dorostlo…

  • Forcapil je dobrej. Me zlepsil jak vlasy, tak nehty. Uz se nelámou a narostly mi delsí, s tím jsem mela celý zivot problém.

 3. Já osobně mám nejlepší zkušenosti s Biosilem plus. Vlasy mi nepadají tolik co dříve. A jelikož pomáhá i na nehty, ty mi posílily a nelámou se.

 4. Mně nejvíce pomohl biodicol long, po ničem jiném mi vlasy tak rychle nerostly. Navíc to bohaté složení.

 5. Já začala používat na doporučení mé kamarádky biodicol U kamarádky byly vidět změny k lepšímu a já již po měsíci mohu říci jen, Neudělala jsem chybu. Vlasy jsou zdravější, rostou rychleji a nelámou se. To samé mohu říci i o nehtech, které jsou pevnější a již nepotřebuji gelovky.

 6. Ahoj holky můžu se zeptat jaké vitamíny se vám osvědčily proti padání a lámání vlasů? Díky

 7. Mně na vlasy vitamín B :)

 8. Já mám dobré zkušenosti s Forcapilem.

 9. Dobrý den, máte některá zkušenost s produktem Alavis? Je to sice kloubní výživa, ale prý když ho člověk užívá, má po něm i kvalitnější vlasy.

TOPlist