Nejpálivější chilli papričky a co vše se z nich dá vyrobit 5/5 (2)

Nejpálivější chilli papričky a co vše se z nich dá vyrobit. Milujete opravdu ostré chutě? Pak určitě víte, že není chilli paprička jako chilli paprička. Nenechte se napálit a jděte přímo tam, kde najdete ty nejpálivější a nejlepší kousky.

Nakupujete-li v e-shopu, pohlídejte si, aby v nabídce byly mimo jiné tyto chilli papričky:

  • Trinidad Scorpion Moruga,

  • Trinidad Scorpion Butch Taylor,

  • Carolina Reaper,

  • Bhut Jolokia.

Jde o pestrou směs ze všech koutů světa. Od klasického amerického stylu až po exotickou Indii. Není to totiž jen o pálivosti, do popředí se dostávají i nejrůznější chutě a chuťové podtóny, které dokáží zážitek z vaší konzumace pálivých pokladů pozvednout na docela jinou úroveň.

Nejpálivější chilli papričky a co vše se z nich dá vyrobit

Jak si nejpálivější chilli papričky dopřát

Vsadit můžete samozřejmě na sušené papričky nebo směsi koření. To je absolutní klasika, bez níž se žádný milovník peprnosti neobejde. Ovšem byla by škoda, kdybychom skončili jen u tak omezeného výběru. Nemusíte si na chilli pochutnávat jen ve chvíli, které předcházela nejméně půlhodinová návštěva kuchyně a příprava nejrůznějších pochutin. Vsadit můžete i na opravdu pálivé dobroty, které jen čekají na to, až budou u moci poškádlit jazyk nějakého odvážného gurmeta.

A jak jsou ty nejzajímavější? Možná s námi nebudete souhlasit. Možná máte svého oblíbeného favorita nebo si jednoduše myslíte, že není nad domácí přípravu. Ale my se vás dnes pokusíme přesvědčit o opaku.

Cuc na špejli s Morugou

Dětské lízátko? Ale vůbec ne (použijte ho jen v případě sebeobrany). Milujete chilli? Lízněte si do něj. A to jen ve spojení s těmi nejlepšími surovinami:

Opravdu nic víc tu nenajdete. Koneckonců – chilli papričky dokáží zvolený pokrm zakonzervovat i samy o sobě. A aby to bylo ještě lepší, všechna lízátka jsou vyráběna ručně!

Jahodové Cucáky s Habanero

Na lízátka vás neužije, ale pálivých chilli bonbóncích byste sáhli bez uzardění? Pak vsaďte na jahodové Cucáky s Habanero. Opět nic pro slabé povahy. Užívat si chuť chilli, kdykoliv si vzpomenete, kdo by nechtěl?

Chroupáky s Jalapeño

Jen oříšky, himalájská sůl a pořádná porce papriček Jalapeño. Prostě jen chroupnete a pálivost je zaručena. A pokud byste chtěli vsadit na něco ostřejšího, dopřejte si chroupáky s morugou. Ty zaručeně dostanou každého.

Nejpálivější chilli papričky a co vše se z nich dá vyrobit

Moruga Podvodnice

Ale zpátky k vysoké pálivosti. Co takhle si užít chilli papričky jen tak, pěkně naložené v osvědčeném sladkokyselém láku, který dodá téhle unikátní zelenině opravdový šmrnc? Jde o super jednohubky pro všechny, kdo se nebojí si trochu užít. A samozřejmě mohou posloužit i jako základ mnoha jídel – od pomazánek až po na poslední chvíli vylepšenou polévku. Nejlépe však stejně chutnají prostě jenom tak.

Podívej se na výrobky z nejlálivějších chilli papriček

Kouřová BBQ chilli omáčka

Máte chilli neodmyslitelně spojeno s grilováním? Pak určitě oceníte unikátně vyladěnou BBQ omáčku, která dodá vašemu jídlu pálivosti tak akorát. Kouřové aroma navíc potěší i ty největší gurmety a milovníky nevšedností. Ať milujete maso grilované, nebo třeba pečené, tenhle doplněk se vám bude k němu skvěle hodit. A použít ho samozřejmě lze i na zeleninu nebo prostě jen tak na pečivo k ukrácení dlouhé chvíle (protože čekání na propečenou krkovičku může být někdy opravdu dlouhé).

Dýňáky s Morugou

A po čem ještě sáhnout? Nejlíp po 100 % přírodních ingrediencích, které navíc dokáží nahradit i dobrou svačinu. Pálivá sladkost je základem oblíbených dýňáků s Morugou. Aby byla pálivost výraznější, korunuje v nich vše ještě citronová šťáva. Dýně totiž sama o sobě nepálí, takže je nutné ji občas trošku pomoct.

Podívej se na nabídku nejpálivějších chilli papriček

Už se vám sbíhají sliny? Ještě víc pálivých tipů najdete v e-shopu Seminka-Chilli.cz.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist