Největší průlomy v péči o pokožku Zatím bez hodnocení.

Opalovací krém nebo mastička na akné jsou dnes běžnou kosmetickou výbavou, ale možná nevíte, že patří mezi inovace, které se staly pro každodenní péči o naši pokožku revoluční. Seznamte se s nejdůležitějšími kosmetickými vynálezy všech dob:

Opalovací krém

Třeba vás to ani nenapadlo, ale opalovací krém je naprosto nejlepší pomocník v boji proti stárnutí pleti. Až 90 % případů rakoviny kůže a rychlejší projevy jejího stárnutí způsobují škodlivé ultrafialové paprsky, proti nimž vás právě opalovací krémy chrání. Zároveň s tím zabraňují odbourávání kolagenu (bílkovina tvořící základ pojivových tkání a ovlivňující vzhled a kvalitu naší pokožky, vlasů, nehtů a zubů, zdraví kloubů a vazů), nadměrné pigmentaci a zlepšují elasticitu kůže.

Také složení těchto krémů se za léta změnilo, takže je pro lidi jednodušší a příjemnější je používat.

Tretinoin (Retin-A)

Tato látka se stala zázračným lékem na celou řadu kožních problémů včetně jemných vrásek, pigmentových skvrn, akné či poškození pokožky slunečním zářením (tzv. solární keratóza). Existují i studie, že může být prevencí předrakovinných lézí. Dále zrychluje obnovu buněk a stimuluje tvorbu kolagenu.

Používání laseru

Laser je mnohem šetrnější metoda než klasická operace – bez bolesti a zdlouhavé rekonvalescence. Dříve paprsky ničily vše, co jim stálo v cestě, nyní se používají frakcionované (erbiové, CO2) lasery, které již nejsou invazivní.

Kromě odstranění vrásek a hyperpigmentace se laser běžně používá pro vyhlazení jizev, včetně těch po akné. Dokáže odstranit i velmi hluboké jizvy, což bylo dříve nemožné.

Latisse (Lumigan)

Tyto kapky jsou spásou žen, které marně toužily po delších, silnějších a tmavších řasách. Účinná látka podporující jejich růst se nazývá bimatoprost.

Lokálně aplikované antioxidanty

Antioxidanty brání organismus před škodlivým působením volných radikálů, které mj. mohou vést ke vzniku rakoviny a rovněž předčasnému stárnutí pleti. Mnoho antioxidantů lze získat ze zdravého jídelníčku, ale v současnosti je objevíme i v kosmetických přípravcích – antioxidační séra stimulují syntézu kolagenu a snižují výskyt jemných vrásek.

Jedním z nejefektivnějších antioxidantů je idebenon, který se dříve používal jako lék pro prevenci ztráty paměti. Zatím se však používá jen ve výrobcích značky Elizabeth Arden (řada Prevage).

Benzoylperoxid

Stal se revolučním pro léčbu akné, útočí totiž přímo na jednu z jeho příčin – bakterii P. acnes. Je považován za účinnější než antibiotika. Při používání je však třeba dodržovat bezpečnostní pokyny a někteří lidé na něj mohou být alergičtí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Když mluvíme o největších průlomech v péči pro pokožku, tak bych se ráda podělila o vlastní zkušenost. O:) V posledních letech se příliš neopaluju, naopak se sluníčku spíš vyhýbám. Souhlasím ale s tím, že kvalitní krém ať na opalování či jiný, chrání naši pokožku před vnějšími nežádoucími vlivy. Protože moje tělo, resp. kůže sluníčko moc nemusí, používám samoopalovací krémy. Přece jen jako každá holka, chci vypadat co nej a v létě nevypadat jak bledulka. Opálení dává takový jakýsi šmrnc. Co se týče ale této problematiky, tak není snadné si vybrat opravdu kvalitní produkty. Každá společnost se propaguje jako ta nejlepší a proto nám nezbývá nic jiného, než vyzkoušet samy nebo se spolehnout na rady ostatních.To ale nese taky jisté rizika, žejo. Velice často se setkáváme i v sortimentu samoopalovacích produktů s hodně nekvalitními výrobky. Kolikrát se mi stalo, že sem měla naprosto vysušenou, flekatou a někdy i podrážděnou kůži. Mnohdy i nepřirozeně oranžovou barvu. Pro mě osobně je z hlediska samoopalováků největším průlomem pro péči pro moji pokožku samoopalovací kosmetika xentan. Opravdu number one. Používám ji od loňského léta a nevyměním za nic na světě! Vypadám krásně snědě, hlavně přirozeně a co je důležité – pokožka je hydratovaná. Pokud máte stejně citlivou pokožku vůči sluníčku jako já, nebo jen chcete mít krásnou opálenou barvu, tak jedině doporučuju. Omlouvám se za tak dlouhý sloh, ale chtěla sem se s váma o svou skvělou zkušenost podělit. :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist