Nový batoh do školy: Jak vybrat ten pravý? 5/5 (2)

Prázdniny jsou tady. Je to čas pro to, co tě baví. Taky na kontrolu tvého šatníku a výbavy do školy, která asi dostala zabrat. Chceš být i příští rok IN? Proč se včas nepodívat po novém batohu do školy? Právě teď mají prodejci kompletně naskladněné kolekce školních tašek, tak toho využij.

Promysli si, co od batohu očekáváš. Kolik věcí nosíš do školy a jaký design se ti líbí. Dobrá zpráva je, že nabídka je široká. A že si v ní můžeš najít tašku, která navíc bude na zádech dobře sedět (a kterou schválí i rodiče). Z výběru rovnou vynechej všechny sportovní batohy. Vybírej opravdu jen ze školních batohů. Sice se ti možná design těch sportovních líbí, ale pro každodenní nošení těžkých knížek nejsou vhodné.

Mysli na pět podmínek: Batoh by měl mít pevná, anatomicky tvarovaná záda s širokými polstrovanými popruhy (minimálně 3 centimetry) a váhu do 1400 g. Omyvatelný materiál a dostatečné reflexní prvky nesmí taky chybět. Další parametry jsou na tobě. Potřebuješ dvě nebo tři komory? Využiješ kapsu na notebook? Chceš batoh s pevným dnem (líp stojí) nebo oceníš možnost zmenšit jeho objem, když je prázdný? Nehodil by se ti systém 2v1, ze kterého jednoduše vytvoříš jeden velký a druhý malý batoh? Pokud svoje požadavky dobře promyslíš, zjednoduší ti to výběr a budeš pak dlouho spokojená.

školní batohy

Častokrát výrobci ve stejném stylu, jako je batoh, vyrábějí i další školní potřeby. Můžeš tak svou školní výbavu dovést k naprosté dokonalosti třeba stejným penálem nebo deskami na sešity. Nepodceň sladění svých pomůcek. Tvůj vkus a cit pro detail určitě ocení kámošky, ale nemysli si, všimnou si i kluci. Především ale budeš mít ze sebe dobrý pocit ty sama.

A poslední rada na závěr? Rozhodně batoh nos na obou ramenech. Nošení báglu na jednom rameni je sice možná frajeřinka, ale nepoděkuje ti ani rameno a ve finále ani tvá záda.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist