Objednáváme z internetu: Platba dobírkou a převodem Zatím bez hodnocení.

Dnes bych Vám ráda poreferovala o něčem, co mně osobně přijde už samozřejmé, protože na internetu jsem pečená vařená a to samé v internetových obchodech. Často se mi tu ale objevují komentáře (hlavně u recenzí, kde se zmiňuji že je potřeba danou věc objednat z e-shopu), jak je to vlastně s tím poštovným, kolik se platí, jak dlouho doručení trvá, jak se platí převodem a co je vlastně lepší.

Trošku jiné je objednávat na e-shopu doma v ČR a trošku něco jiného je objednávat ze zahraničí – ceny jsou trošku jiné, při vyšší částce to může jít přes celnici – o tom si povíme třeba zase příště, dnes budeme mluvit o našich domácích obchodech.

Jak zjistím poštovné? 

Každý internetový obchod má nastavenou svoji vlastní cenu – někdo to má trošku levnější, někdo zase o něco dražší – ceny jsou si ale hodně podobné, protože ceny České Pošty a PPL jsou vždy stejné.

Informace vždy zjistíš na daném e-shopu, většinou v kolonce Obchodní podmínky, kde jsou napsány všechny náležitosti, jak dlouho bude doručení trvat a jakou máš možnost platby a jakou doručovací firmu můžeš využít. Před tím, než si nově z e-shopu objednáš, doporučuji si tyto obchodní podmínky pročíst, abys byla připravená na vše. Není nic horšího než si objednat a zjistit, že tě poštovné vyjde na spoustu peněz a nevyplatí se to.

Celkově se ale poštovné pohybuje mezi 70 – 150 Kč. Záleží ale na mnoha věcech.

Dobírka 

Laicky řečeno – způsob platby dobírkou znamená, že si objednáš zboží na internetu, napíšeš tam svojí adresu a peníze dáš až doručovatelce v momentě, kdy ti předá samotný balíček. Dobírkou bývá doručení o něco rychlejší, protože e-shopy většinou co nejdříve po objednávce zboží odesílají a tak je za několik málo dnů u tebe. Za dobírku se většinou připlácí okolo 30 Kč. 

Platba převodem 

Platba převodem znamená, že ihned po objednání zboží, musíš přes svůj (nebo jiný) účet zaplatit danou cenu a peníze pošleš do banky na konkrétní účet e-shopu. Tenhle způsob je pro někoho o mnoho pohodlnější, na druhou stranu může doručení trvat o pár dnů déle, protože někdy trvá i 2 dny než se peníze dostanou z tvé banky, do banky příjemce a internetové obchody odesílají balíčky až poté, co jim platba přijde. Za platbu převodem si nic nepřiplácíš a na drtivé většině e-shopů vychází poštovné levněji.

Česká pošta x PPL 

Dnes mají na našem doručovacím trhu monopol dvě firmy – česká pošta a PPL. Já sama mám zkušenost s oběma a když můžu, volím spíše Českou Poštu. Proč?

Česká pošta má stovky poboček v každém městě nebo ve větší vesnici. Pokud nejsi doma, dostaneš do schránky lísteček a s ním si poté na pobočku pošty dojdeš balík vyzvednout. PPL dává přednost telefonickému kontaktu a chce mít jistotu, že až přijede k tobě, budeš doma – proto ti na 99% zavolají a budou se s tebou chtít domluvit na přesné hodině doručení. To může někomu vyhovovat, ale já sama dávám zkrátka přednost lístečku ve schránce a vyzvednutí na pobočce, kterou mám pár kroků od domova.

Záleží ale čistě jen na tobě, čemu dáš přednost. Ani s jedním nemám nijak strašlivou zkušenost a nikdy se mi ani v ČP ani v PPL žádný balíček nerozbil nebo nepřišel rozbitý, i když samozřejmě i to se může stát – náhoda je blbec.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

9 komentářů

 1. PPL mám ráda, jednou jsem přes ně “omylem” něco objednala, protože jejich poštovné bylo levnější než u ČP. Když mi volali, že mi vezou balíček, nebyla jsem zrovna doma, ale ve škole. Ovšem nebyl pro ně žádný problém přivést mi jej tam, dokonce byl pán ochoten přijet přesně o přestávce a až těsně před mou školu. Takže za mě jednička s hvězdičkou :))

 2. Občas mě mrzí, že když jsem byla mladší, tak si ještě neměla blog, Mers:D!!!!

 3. česká pošta tako volá že ten den přijedou, tedy aspon me :)

  • Mě volají jen někdy (při odpoledním doručování), když mi to doručí klasicky v běžnou dobu, tak nevolají, zazvoní a nechají případně lísteček:)

 4. Ahoj, můžu se zeptat od koho máš design?

  • O vše technického rázu se mi stará přítel, který spravuje webové stránky – ten nedělá šablony, ale píše to v kódu (html, css apod.) :)

 5. Ahoj, dala bys mi nějaké typy na dobré české internetové obchody??

  • Tak záleží na tom, co chceš kupovat…. mě osobně, co se týče oblečení, hodně vyhovuje http://www.bonprix.cz . mají krásný výběr:) a koukala jsem, že i Mers tu má pár odkazů:)

   • Na bonprixu jsem si teda párkrát něco objednala a pokaždé jsem byla hodně zklamaná. Naposled oblečení na ples. Přišli šílené tepláky místo krásného elegantního overalu z fotky :( To byla poslední kapka a na bonprixu si už nic neobjednávám.
    Jinak co se týče spodního prádla a sportovního oblečení mám dobré zkušenosti se skvělým prádlem. http://www.skvele-pradlo.cz/spodni-pradlo. Tam si objednávám už dlouho a jsem spokojená.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist