Domů Krása & Péče Recenze: Zázračný kelímek Oriflame s vůní třešní – Oriflame Tender Care ochranný...

Recenze: Zázračný kelímek Oriflame s vůní třešní – Oriflame Tender Care ochranný balzám na rty

0

Oriflame Tender Care ochranný balzám na rty – Není asi nikdo, kdo by neznal zázračný kelímek od švédské firmy Oriflame. Je malý, vejde se ti jak do školní tašky, tak do kabelky a dokáže si během chvilky poradit s celou řadou problémů.

Možná už se ti někdy stalo, že jsi jela na party, nebo s partou kamarádů mimo město a zapomněla sis krém a balzám na rty. Ti dva ti obvykle pomůžou, když věci nejdou tak, jak by měly.

Jenže, co teď? Řidičák ještě nemáš a nejbližší spoj, který by tě odvezl domů, pojede až brzy ráno. V tu chvíli si musíš poradit nejlépe, jak umíš. Ne, že by silně popraskaný ret nebo pnoucí kůže byly nějaké obrovské tragédie. Na druhou stranu tyto malé nepříjemnosti dokáží řádně pokazit dobře rozjetý večer. (A zvlášť, když je tam ON a ty chceš vypadat perfektně.)

Možná nějak tak přemýšleli severští odborníci na kosmetiku, když vyvíjeli jeden z nejznámějších produktů této značky – zázračný kelímek.

 

Oriflame Tender Care – Co je zázračný kelímek?

Zázračný kelímek je označení pro řadu malých balzámů, které se tradičně vyrábějí ve tvaru malého vajíčka se šroubovacím uzávěrem.

Úplně první kelímek spatřil světlo světa v roce 1980. Od té doby se světle růžový kelímek začal objevovat v útrobách dámských kabelek.

Dnes těchto kelímků existuje celá řada. Můžeš mít borůvkový, brusinkový, skořicový, ale i  kelímek s vůní černého rybízu nebo růží.

Je mezi ženami tak oblíbený, že určitě nešlápneš vedle, pokud ho daruješ mamince nebo kamarádce jako dárek.

 

Oriflame Tender Care – Složení

Je nám jasné, že už napjatě čekáš, proč je těch 15 ml produktu tak úžasných, abys bez nich nedokázala žít.

Základem každého zázračného kelímku je včelí vosk, který je už od dob starověkého Egypta považován za jednu z důležitých kosmetických ingrediencí. Promastí suchou a popraskanou pokožku, hydratuje ji a zároveň ji díky svým antibakteriálním účinkům šetrně čistí. Z toho důvodu jej můžeš použít i v případě, že máš mastnou pleť se sklonem k akné.

V kelímku je také obsažen vitamín E, který kůži chrání proti nebezpečnému UV záření, pomáhá s hojením jizev a celkově přispívá ke zdravému vzhledu tvé pokožky.

 

Oriflame Tender Care – Z čeho se to vyrábí?

Když už jsme začali mluvit o vosku a vitamínech, možná tě zajímá, jak se tyto věci vyrábí.

Není žádným tajemstvím, že vosk vyrábí včely během procesu výroby medu. Možná tě to překvapí, ale vosk je v podstatě včelí pot, který následně tuhne a lze z něj formovat jednotlivá okénka v úlu. Aby včela mohla vyprodukovat kolem 1 kg vosku, musí sníst až 10 kg medu.

Tato okénka pak včelám slouží jako zásobárna medu nebo jako postýlka pro malé včelky v raném stádiu vývoje.

Vitamín E se pak ve velkém množství objevuje v nejrůznějších olejích rostlinného původu a ořeších. Najdeš ho také v avokádu nebo v pšeničných klíčcích.

 

Oriflame Tender Care – Použití

Kouzlo tohoto malého pomocníka je v jeho variabilitě. Primárně ho ženy často používají na rty. Hlavně v zimě, kdy jsou nepříjemně popraskané vlivem větru a extrémních výkyvů teplot. Na rty ho ale můžeš používat i v létě a v průběhu celého roku, protože pro ně představuje poměrně velkou porci výživy.

Pokud se rozhodneš své rty opečovávat pomocí cukrového peelingu (který vyrobíš smícháním trochy cukru a medu, kterými si rty potřeš) po jeho umytí (či snězení) můžeš své rty ošetřit právě balzámem v kelímku.

Čas od času je také potřeba promazat kolenalokty a paty. Na těchto třech místech se nejčastěji objevují nevzhledné šupinky a popraskaná kůže (a to i když se příkladně mažeš tělovým mlékem). Některé krémy na tak extrémně vysušenou pokožku nestačí, proto je nutné sáhnout po něčem mastnějším a výživnějším. Výhodou je, že balzámu stačí nanést jen trochu. I to totiž bohatě stačí k tomu, abys dosáhla požadovaného výsledku.

Podobně můžeš postupovat i v případě, že ti došel krém na ruce. Na suchá místa nanes trochu balzámu a pořádně jej zapracuj. A pokud tvé ruce potřebují opravdu extra péči, balzám na ně natři na noc a ruce schovej do páru starých rukavic.

Možná ti to bude znít hloupě, ale teplem se uvolní póry v kůži, které během noci lépe vstřebají všechny pečující složky, které balzám obsahuje. A také zastávají čistě praktickou funkci, protože si díky nim nezamažeš postel. Ráno už se jen probudíš s rukama jemnýma, jako hedvábí.

A nakonec ještě jeden fígl, jak můžeš tento kelímek použít. Pokud se dostaneš do situace, kterou jsme popisovali v úvodu, můžeš ho použít jako pleťový krém na obličej. Stačí ho jen maličko, a to hlavně proto, že je mastnější a bude se déle vstřebávat. Na druhou stranu bude tvá tvář hezky hydratovaná a jemná. (Což se po dlouhé noci celkem hodí, nemyslíš?)

Ačkoliv je tu s námi kouzelný kelímek skoro 40 let, za tu dobu neztratil nic ze své kvality ani účinků. Celá řada žen na něj nedá dopustit a my úplně chápeme proč. Jeho pořizovací cena se ti může zdát být (vzhledem k jeho množství) vysoká, ale lze jej koupit i ve speciálních akcích (které jsou docela často) a kdy jeho cena klesne i o více než polovinu.

Ať už si vybereš jakoukoliv variantu kelímku, bude ti věrně sloužit a úplně určitě si tvé srdce získá už navždy. To naše už si zázračný kelímek získal.