Osobní stylistka – proč byste ji měli mít? 4.71/5 (7)

Také často u plného šatníku přemýšlíte co na sebe?

Také často u plného šatníku přemýšlíte co na sebe?

Co se týče služeb osobní stylistky (nebo osobního stylisty), tak většina lidí spadá do jedné ze tří kategorií. První skupina ví, co nebo kdo je osobní stylistka, ale vidí je jako lidi, s nimiž pracují jen celebrity (neboli: žádný průměrný člověk si přeci nemůže dovolit služby stylistky). Druhá skupina lidí netuší, kdo je stylistka, nebo že dokonce někdo takový existuje, a pak je třetí skupina lidí, kteří buď v minulosti nebo s současnosti stylistku nějakým způsobem využili. Tito lidé ze třetí skupiny považují stylisty za součást svého týmu, jsou pro ně stejně důležité jako třeba osobní trenér.

Pokud nepatříte do třetí kategorie (nebojte se, ještě před pár lety ani tito lidé nevěděli, kdo je stylistka), pak nám dovolte vysvětlit, s čím vám mohou osobní stylisté pomoci, a jak cenné jsou jejich rady.

1. Stylisté vám pomohou vytvořit takový obrázek, který chcete prezentovat světu

Asi jsme už všechny slyšely frázi „Máte jen jednu šanci udělat první dojem.“ Nemůže být snad pravdivějšího tvrzení. Platilo v minulosti, a platí i ve věku digitální komunikace. Lidé dnes netráví tolik času nad budováním osobních vztahů, vše je rychlejší a váš obraz se stal až NEBEZPEČNĚ důležitým. V jednom okamžiku může vaše vizáž sdělovat mnoho informací jako je postavení, úspěch, charakter, osobnost a samozřejmě styl.

Ať už se nám to líbí nebo ne, lidé si o vás udělají obrázek ještě předtím, než s nimi prohodíte byť jediné slůvko. Pouze na základě toho, co máte na sobě a jak vypadáte. Tak to je, tak to prostě funguje. Šaty prostě dělají člověka.

Stylista vám pomůže sladit váš „vnitřní“ obraz s „vnějším“ obrazem, který svět skutečně vidí. Jednoduše řečeno, stylista vám pomůže vytvořit pozitivní značku a silnou image. Se stylistou v zádech budete na okolí působit tak, jak chcete, abyste působili.

2. Nikdy se nebudete muset dívat na svůj šatník s myšlenkou „nemám co na sebe“

Také to znáte, že? Stojíme před šatníkem, které jsou většinou plné oblečení, a přesto dospějeme k závěru, že absolutně NEMÁME co na sebe. Přestože většina lidí má spoustu oblečení, obrovská část z tohoto šatníku je zastaralá, neodpovídá osobnosti, hodila se na vás před 10 kily nebo 5 roky a podobně.

Zní vám povědomě? Nám také. Stylista seřadí a uspořádá svůj šatník způsobem, který dává smysl. Projde vám šatník a určí, co je třeba darovat, co se může předělat a co je zralé tak akorát na vyhození. Smysluplně, bez nějakých emocí (když například tohle tričko fakt nechcete vyhodit, protože ho přeci máte ráda). Stylista pak vytvoří seznam položek, které „vyplní mezery“. Prostě rozumně provětrá váš šatník, takže v něm nebudete mít položky, které prostě nemáte s čím zkombinovat a jen vám ve skříni zabírají místo.

Nejdůležitější je, že stylista posoudí vaši postavu, váš osobní a profesionální obraz a váš životní styl a projde s vámi vyčištění šatníku. Ten ve finále bude vyhovovat všem vašim potřebám a bude uspořádán přehledným a logickým způsobem.

Pamatujte: V obchodě vás nenaučí správně kombinovat oblečení. Chtějí vám jen prodat. Zásady kombinace oblečení vás naučí právě stylistka.

3. Nikdy nebudete pokukovat po kamarádkách nebo kolegyních, které mají lepší šatník

Asi všichni známe někoho, kdo je VŽDY tak dobře sladěn. Jejich oblečení je vždy jako perfektně šité na míru, boty ladí k oblečení a designově vypadají suprově. I jejich módní doplňky prostě sedí. Nezdá se, že mají ty nepříjemné módní okamžiky každý den ráno, kdy my ostatní běháme a nevíme co na sebe.

Toto je místo, kde hraje prim stylista. Stylista dá váš šatník dohromady. Naučí vás co a jak kdy kombinovat. Takže teď už nebudete ráno vy koukat na ně, ale oni na vás.

Hledáte stylistku v Praze?

Doporučujeme Lenku Zelenohorskou. V oblasti osobního stylingu a tvorbě image pracuje více než 16 let. Nemění člověka na někoho, kým chce být – ale ukazuje člověku, kdo skutečně je. Bude vaše osobní stylistka se vším všudy. Pomůže vám vybudovat slušivý a funkční šatník. Pomůže vám najít styl. Nenechte svoji image jen tak „na náhodu“, ale svěřte se do rukou Lenky. Poradí vám. Už to, jaké má Lenka motto, vypovídá o tom, jakým směrem vás povede – „poznej se. obleč se.“. Lenka módní poradenství poskytuje ženám, mužům ale firmám. Navíc u Lenky můžete projít kurzem oblékání. Získáte dovednosti, které jsou pro každou ženu nezbytné, a které nám maminky nepředaly.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist