Pedikúra pro krásné nohy 5/5 (6)

Která z nás bych nechtěla mít krásné a dlouhé nohy jako modelka? O tom, jak krásné by mohly být na fotkách a v sukni sní snad každá mladá slečna a i přes to stále zapomínáme na jednu důležitou věc – na péči o svá chodidla. I sebekrásnější nohy totiž můžou zkazit ošklivé zažloutlé nehty nebo třeba tvrdá kůže na patách. Zkrátka pedikúra je poměrně opomíjená – alespoň proti manikúře, které většina z nás věnuje dost času. Buď si zajdeme do salónu, necháme si profesionálně upravit ruce nebo si jí uděláme v pohodlí domova, ale co nohy? Pedikúra se stále manikúře nemůže rovnat, což je určitě velká škoda. Nejenom v létě je potřeba mít hezké nohy, i v zimě se může stát, že budeš muset sundat ponožky a proto není dobré správnou péči podceňovat.

Na zažloutlé nehty

Nejdříve začneme okrajově nehty. Odstraň z nich starý lak, protože ten rozhodně není žádoucí. Na nohách mohou nehty velice ošklivě žloutnout – ať už kvůli používaným lakům nebo kvůli dědičnosti či nevhodné péči – důvody mohou být různé. Na zažloutlé nehty každopádně pomáhá pár kapek šťávy z citronu.

Vezmi si tamponky na odličování, kápni na ně citronovou šťávu (samozřejmě z čerstvého citronu, zapomeň na náhražky) a tamponek přitiskni na nehet, nech chvíli působit a poté postupuj jako u odlakování – několikrát s tamponkem nehet přejeď. Zažloutlý nehet nemusí zbělet hned, většinou to chvíli trvá, každopádně to spolehlivě pomáhá.

Příjemná koupel 

Na pedikúru jako takovou nebudeš potřebovat nic extra drahého nebo nedostupného. Bohatě stačí lavor do kterého se ti nohy vejdou (samozřejmě pokud máte doma ty speciální masážní, rozhodně to využij), nějaká ta sůl nebo olej a nezapomeňme na pemzu.

Do lavoru nalij dostatek vody, aby byla celá chodidla ponořena. Voda nesmí být moc horká ani ledová – teplota musí být zkrátka tak akorát. Přidej do ní buď několik kapek oleje nebo koupelovou sůl a ponoř nohy do vody. Záleží jen na tobě, jak dlouho je tam necháš, doporučuje se nechat chodidla v lavoru alespoň pár minut (10 – 20 minut). Vezmi si k ruce zatím třeba knížku, notebook nebo si pusť televizi, aby ses mezitím zabavila.

Po koupeli nikdy nezapomeň na to, osušit nohy do sucha. Zapomínat by na to neměli hlavně ti, kteří trpí na různé plísně a kožní choroby, protože tak může taková plíseň mezi prsty vzniknout.

Pryč s tvrdou kůží 

Nemáš doma pemzu? Rozhodně si jí kup! Seženeš jí v každé drogérii nebo na internetu za nijak přehnanou cenu (dá se sehnat do stokoruny) a ta účinně odstraní ztvrdlou nebo jinak znehodnocenou kůži. Sice se v poslední době hodně spekuluje nad tím, že mnohem lepší je skleněný pilník, ale já osobně dávám přednost pemze, protože mi vyhovuje více, nemám s ní sebemenší problém a masáž s ní je hodně příjemná.

Promasíruj s ní paty, nárty, klidně i prsty – zkrátka ta místa, kde se chceš zbavit staré a ztvrdlé kůže.

Hydratace

Dobrý, hydratační krém na nohy je základ a nikdy bys to neměla podceňovat. Stejně jako pemzu ho seženeš takřka všude a kvalitní krém ti nohy krásně hydratuje. Po příjemné lázni je to pro nohy zkrátka nepostradatelný pomocník.

Pokud máš chodidla doopravdy hodně suchá, můžeš si koupit bavlněné ponožky a potom, co nohy namažeš krémem a necháš vstřebat, si je nasaď a nos je několik hodin – klidně i celou noc. Alespoň jednou za dva – tři týdny je tohle řešení pro suché nohy doopravdy důležité.

Stříhání a lakování 

Stříhání nehtů není žádná věda, použij buď nůžky, pilník nebo speciální kleštičky určené pro pedikúru. S délkou to nepřeháněj a nesnaž se mít ultra krátké nehty – stejně tak se nestříhá do obloučku (to se používá pouze a jen na nehtech ruky) ale do rovna. Je to kvůli tomu, aby nehty nezarůstaly, což z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to není vůbec, ale vůbec nic příjemného a ani pěkného.

Před tím než aplikuješ barevný lak, použij obyčejný průhledný. Hodně barevné laky mohou způsobovat právě to žloutnutí a proto je dobré mít nějaký podklad. V drogériích můžeš sehnat poměrně příjemné molitanové polštářky, které se umístí mezi prsty, aby se při lakování nedotýkaly a neporušovaly ti lak. Celkově se s nimi i lépe lak aplikuje.

Pedikúra ti zabere jen několik minut, není to nic časově náročného a nemusíš jí dělat každý den. Jednou za týden až čtrnáct dní je optimum, hydratovat svá chodidla bys však měla častěji a třeba i po každé koupeli či sprše je důkladně promazat hydratačním krémem.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Ahojky Mersí :))

    Mám si před použitím pemzy usušit nohy? Já to dělám tak, že je masíruju prmzou na suchu ale vlhké a pak si je opláchnu abych se zbavila tý kůže a pak teprve sušim. Nevadí to? Děkuju :))

    • Já tohle nijak neřeším – pro mě příjemnější je používat pemzu těsně před sprchou, kdy nohy namočím a potom důkladně umyju:)

  2. Chci se zeptat, můžu na tu koupel použít olej s aloe vera? :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist