Podívejte se na svět z jiného pohledu Zatím bez hodnocení.

Odborníci z oblasti vědy, ale i laická veřejnost, nebo studenti, mají dnes k dispozici zařízení, o kterých se jejich předchůdcům ještě před pár lety mohlo pouze zdát. Řeč je o mikroskopech a teleskopech, kterými můžete pozorovat a objevovat (vzdálený i blízký) svět kolem nás.

Jak vybrat mikroskop?

Na trhu jsou mikroskopy nabízeny mnoha výrobci. Je ale potřeba si uvědomit, že v rámci jejich výběru je nezbytné dbát na kvalitu. Samozřejmě je také nutno zvážit účel, na který bude mikroskop použit, protože mikroskopy dělíme na:

  • biologické mikroskopy (nejpoužívanější typ mikroskopu);
  • stereoskopické mikroskopy;
  • speciální mikroskopy (například mikroskopy metalografické, polarizační, fluorescenční, a další).

Ať už sháníte dětské, studentské, či laboratorní mikroskopy, firma nabízí produkty od ověřených světových výrobců, jako je například Bresser, BTC, Delta Optical, Levenhuk, či Omegon. O tom se však můžete přesvědčit sami. Pro kompletní zobrazení nabízených mikroskopů klikněte sem.

Vydejte se probádat vesmír z pohodlí vašeho domova!

Snem mnoha z nás je podívat se zblízka na Měsíc, ostatní planety naší sluneční soustavy, ale také objekty hlubokého vesmíru. Nabízíme vám teleskopy, neboli přístroje, které vám v rámci splnění takového snu budou velkým pomocníkem, protože jak je dobře známo, základní funkcí a úkolem teleskopu je pozorování vzdálených předmětů. Teleskopy se dle objektivu rozdělují na:

  • teleskopy čočkové – objektiv tvoří čočka a takový teleskop využívá lom světla, díky čemuž je vhodný především na pozorování světelnějších objektů, než měsíc a planety;
  • teleskopy zrcadlové – objektiv je tvořen zrcadlem, kdy je využíván princip odrazu světla, a teleskopy mívají objektiv většího průměru, což jsou dva důvody, díky kterým jsou vhodné na pozorování i méně jasných objektů;
  • katadioptrické systémy – zde se jedná už o kombinaci teleskopů čočkových a zrcadlových, díky čemuž jsou v jedno spojeny výhody obou zmíněných druhů teleskopů.

Jednoduše, každý si vybere z nabídky teleskop, který bude absolutně vyhovovat jeho požadavkům. Pokud tedy patříte mezi odborníky, nebo laiky, kteří rádi bádají po zákonitostech a souvislostech všeho kolem nás, pokud jste student, který se věnuje vědě, nebo rodič, který chce naučit své potomky něčemu novému a užitečnému, neváhejte a navštivte výše zmiňované stránky. Díky zde nabízeným mikroskopům a teleskopům již nebude problém podívat se věci, jak se říká, na zoubek.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist