Pozor, estetická medicína nemusí být zázračným pomocníkem 4.8/5 (10)

Pojem estetická medicína je dnes používán stále častěji. Je to hlavně proto, že už není tak nedostupná, a to jak s ohledem na místa, kde jdou vykonávány zákroky, tak i s ohledem na ceny, za které lze daný zákrok pořídit. Mnoho lidí však stále nemá jasno v tom, jak estetická medicína funguje a co přinese. Jste na tom stejně? Podívejte se na hlavní mýty, ve kterých možná žijete právě vy sama. Dokáže podpořit vaši krásu, ale s některými problémy si jednoduše poradit neumí.

Nemusí fungovat na první pokus

Jsou metody, které skutečně garantují to, že po prvním ošetření dojde k tomu, že bude docíleno požadovaného efektu. Jde ale jenom o spíše drobnější zákroky, jako je třeba snaha o zvětšení rtů, kdy stačí jenom pár injekcí a je hotovo. Jsou ale i zákroky, u kterých platí, že nelze vše zvládnout na první pokus a jsou nutné opakované návštěvy. Mezi takové patří třeba:

  • Definitivní odstranění chloupků
  • Eliminace vrásek
  • Odstranění strií

Pokud jde o chloupky, tak je pochopitelné to, že nerostou rovnoměrně. Proto je třeba daný zákrok opakovat, aby byla aplikace spojena i s účinkem na další, co mezitím vyrostly. Pokud jde třeba o vrásky nebo strie, platí zde velmi podobná věc. Jsou ve své různé fázi a ve své různé velikosti. Estetická medicína se sice snaží o eliminaci, ale také se snaží o přirozenost. A té je dosaženo jenom tím, že se bude postupovat postupně.

Nemusí být vždy stoprocentní

Počítat je třeba i s tím, že jsou případy, kdy estetická medicína skutečně velmi dobře pomůže, stejně jako jsou případy, kdy musíme jednoznačně říci to, že zkrátka a jednoduše není vždy stoprocentní. Příkladem mohou být třeba různé jizvy. Jsou případy, kdy je není problém dokonale eliminovat, stejně jako jsou případy, kdy stále lehká stopa zůstane. Není to ani tak nešikovností lékařů, ale je to dáno řadou jiných faktorů. To stejné může být spojeno třeba s tetováním. Jsou případy, kdy po něm nejsou ani památky, stejně jako jsou případy, kdy zkrátka stále lehce viditelné je a bude.

Nemusí řešit konkrétní příčinu

Co je tím myšleno? Hlavně to, že estetická chirurgie umí dopomoci ke kráse, ale nemusí řešit konkrétní příčinu. Jako dokonalý příklad rozhodně poslouží liposukce. Jestli jste nad ní někdy přemýšlela, potom je dobré podívat se na ni blíže. Sice během ní dochází k eliminaci tuku, ale jenom na určitých partiích. Jde tedy o postup spojený spíše s modelací postavy. Nejčastěji je jí podstupováno v místech, jako jsou:

  • Stehna
  • Boky
  • Oblast břicha

Znamená to, že odtud je tuk skutečně odsátý a tak daná místa vypadají mnohem hubenější. Liposukce ale nijak neřeší onu příčinu, tedy vaši nadváhu. Pokud se rozhodnete vaší větší postavu řešit tímto způsobem, eliminujete tuk tam, kde je to možné, ale jinde vám zůstane. Nikdy se tedy nezbavíte vyšší hmotnosti, jenom eliminujete výskyt tuků na rizikových místech. Proto je liposukce doporučována až jako možnost číslo dvě.

Nejprve začněte sama a kombinujte vyvážený jídelníček a dostatkem pohybu. Díky tomu zhubnete a eliminujete řadu přebytečných kilogramů. Teprve poté je vhodná doba pomoci vašemu tělu právě u problémových partií, kde budou přebytečné zásoby odsáty. Výsledkem bude dokonale vymodelovaná, již štíhlejší postava.

Ne vždy je vlastní tuk dobrou volbou

Stále populárnější jsou metody, kdy je využíváno hlavně vlastního tuku, který je primárně jenom přenesený z jednoho místa na druhé místo. Na jednom nijak nechybí a na druhém zajistí podporu krásy. Velmi známé jsou v oblasti plastické chirurgie třeba postupy spojené se zvětšením prsou, kde je právě vlastního tuku využíváno. I když si mnoho žen myslí, že je to lepší volba, než silikonové implantáty, je opak pravdou.

Kolem silikonových implantátů toho bylo sděleno už mnoho a také je s nimi spojena řada kauz. Většinou se ale jednalo spíše o nekvalitní produkty. U těch kvalitních není nutné mít obavy. A proč jsou lepší, než vlastní tuk? Jelikož při zvětšení prsou je možné u tuku přidat maximálně jenom jednu velikost, u silikonu je možné zvětšit prsa i více. Stejně tak nezapomínejme na vlastnosti tuku i silikonu. Tuk bude přirozeně měnit svou podobu, což se postupem času samozřejmě podepíše na vzhledu prsou – tedy zcela pochopitelně na celkové ztrátě jejich přirozené pevnosti.

Jsou postupy, které mohou způsobit pravý opak

Dá se říci, že ty jsou doslova noční můrou mnoha žen. Na druhou stranu na ně lékaři také velmi často upozorňují a potom je na každé ženě, zda se rozhodne pro daný postup, nebo ne. Příkladem je celulitida. Její eliminace souvisí již s výše uvedeným sdělením, které se týká toho, že rozhodně nelze odstranit tento problém během jednoho jediného sezení. Vždy je třeba metody opakovat.

My ale máme na mysli také situaci, kdy je prováděna zároveň i liposukce. Jejím cílem je odsátí tuku, a tak by se mohlo pochopitelně zdát, že tato metoda pomůže k tomu, že zmizí i celulitida. Je to ale častý omyl. Právě eliminace daného tuku totiž může danou pomerančovou kůži zvýraznit. Partie sice budou z dálky lépe vymodelované, ale při bližším pohledu mohou vypadat hůře, než když došlo na daný estetický zákrok. I toho byste si měla být vědoma.

VIDEO: Jak si vybrat pracoviště estetické medicíny?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist