Domů Ostatní Pralinky nejen na Valentýna ...

Pralinky nejen na Valentýna 5/5 (2)

3

Také máte rádi sladké? A čokoládu obzvlášť? Pak čtěte dál! Pralinky jsou super dárek nejen na Valentýna, ale můžete je darovat i kdykoliv během roku ať už k narozeninám někoho blízkého nebo  jako drobnou pozornost. Záleží jen na Vás. No, a pokud je ještě sami vyrobíte, tak to je teprve parádní „handmade“ dáreček, který potěší leckterá srdíčka. Výrobu zvládne i 5ti leté dítko, ozkoušeno na živo a užily jsme si spoustu patlavé čokoládové zábavy.

Ptáte se jak na to?

 

Čokoláda

Nejdůležitější je koupit kvalitní čokoládu. Prodávají se čokolády vhodné přímo na pralinky, ale můžete využít i jiné levnější druhy. Jde o to, aby čokoláda měla vysoký podíl kakaa ( popř. u bílé čokolády je potřeba koupit opravdu kvalitní ). Méně kvalitní by se Vám mohli rozpouštět ještě před konzumací.

 

Forma

Dalším bodem je forma, do které budete čokoládu odlévat. Chce to zvolit pěkné tvary, aby pralinky byly o to lákavější a neodolatelnější. Já zvolila formu na led od Tescomy. Má pěkné tvary. Takže máme čokoládu a formu, ale co náplň?

 

Náplň

U náplně záleží na Vás, zda ji chcete či nikoliv. My se rozhodly pro karamel. Ten vyrobíte vcelku jednoduše. Do hrnce dejte trochu másla, 0,5 hrnku cukru a 1 lžíci vody. To vše na ohni míchejte do chvíle, než se Vám vytvoří sirup. U této činnosti může dítko plně asistovat. Já pak kápla trochu smetany na šlehání, aby byl karamel vláčnější. A bylo to.

Možností jakou náplň zvolit je nespočet a věřím, že vyberete recepty dle své chuti či chuti příjemce pralinek.

Výroba pralinek

Potřebujeme:

  • Hrnec na vodní lázeň
  • Kvalitní čokoládu – min. 1 tabulka
  • Nádobu na čokoládu do vodní lázně
  • Teploměr
  • Formu
  • Náplň

 

Pokud to všechno máte k dispozici, jde se na pralinky! Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu nalámanou na menší kousky. Pozor, čokoláda může mít max. 40st. Celsia, aby byla zachována její textura. Jakmile se vám čokoládka pěkně rozpustí, pak ji opatrně přelijte do formiček. POZOR, pokud volíte pralinky s náplní, pak je potřeba zalít jen půlku formiček, pak doplnit náplň a dolít zbytek čokolády. I u tohoto mi 5ti letá dcerka zdatně asistovala. Tu a tam nám čokoláda někam ukápla, takže jsme se olizovaly až za ušima. Jakmile máte zalité všechny formičky, které chcete, pak opatrně vložte do lednice a nechte do druhého dne zatuhnout. Množství pralinek záleží na množství čokolády. Nám 1 tabulka vyšla na cca 4 – 5 malých pralinek s karamelem uvnitř.

 

A je to!

Po zatuhnutí vyloupněte z formičky a je to! Můžete vložit do celofánového sáčku, nazdobit a uvázat mašli. Pak budete mít skvělý dárek.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.