Dieta Prodietix recenze, zkušenosti, diskuze, výsledky Francouzské proteinové diety 5/5 (12)

Prodietix

8.2

Hodnocení

8.2/10

Plusy

 • výborná chuť
 • funkční dieta
 • vhodná pro muže i ženy

Mínusy

 • nevhodné pro kojící a těhotné ženy

Prodietix recenze. Zajímá tě, proč jsem si k recenzování vybrala další proteinovou dietu? Inu, protože jsem zjistila, že jsem na chuť vcelku nenáročná. Jasně, nesním jen tak něco, ale pokud se někde vyskytne malý chemický ocásek, zkrátka ho nepoznám – na rozdíl od mých chuťově lépe vybavených kamarádek. Jestli mezi ně patříš také, pak máš nejspíš s ketodietami na našem trhu problém. Většina z nich totiž tak trochu chemicky chutná.

Ano, naštěstí jen většina, protože Prodietix je v tomto ohledu čestnou výjimkou. Pokud řekne, že něco chutná jako houbová polévka, tak to opravdu tak chutná a je to mnohem lepší než obyčejná polévka z pytlíku.

Prodietix recenze – co to vlastně je?

Ráda ti představím další komplexní hubnoucí program, vycházející z principu ketodiety. Tu asi nemusím blíž představovat, ale pokud čteš něco podobného poprvé, pak určitě malé shrnutí neuškodí. Ketodieta je taková dieta, která ve tvé stravě maximálně omezí množství cukrů a nahradí je výživnými bílkovinami a trochu i tuky. Ano, zatímco tuky byly ještě donedávna považovány v oblasti přibírání na váze za hlavní hříšníky, dnes je jasné, že jsme jim tak trochu křivdili. Cukry a zvláště ty zpracované, jsou na tom totiž mnohem hůř. Takže se můžeš vyhýbat tučným jídlům, jak chceš, ale když potom večer „zblajzneš“ tabulku čokolády nebo tatranku, bude ti to k ničemu. Naopak to naštěstí tak úplně neplatí.

Prodietix ti nabídne předem připravená jídla, která opravdu neobsahují vůbec žádný přidaný cukr, zato jsou doslova napěchovaná vitamíny, minerály a zejména bílkovinami. V nabídce jsou speciální programy podle množství kilogramů, které chceš shodit a nechybí samozřejmě ani dělení diety na programy vhodné pro ženy a muže. Protože chtě nechtě kluci toho vždycky snědí víc, mají jiný metabolismus i jinou výšku a váhu. Takže diety, které tvrdí, že co do hubnutí není mezi mužem a ženou rozdíl, si tedy pěkně vymýšlejí.

Nejkratší program Prodietix trvá jenom sedm dní, ty nejdelší se však protáhnou na mnoho měsíců. Takže je rozhodně lepší řešit svou vysokou hmotnost co nejdříve, aby se jakékoliv nutné zásahy a omezení daly omezit na minimum. Jinak se shazuje pět nadbytečných kilogramů a jinak dvacet. Bohužel vím, o čem mluvím. Navíc čím víc nabereš, tím hůř se tvoje tělo přizpůsobuje. Vzniknou strie, kůže se ti vytahá – no prostě fuj.

Prodietix obsahuje hlavně bílkoviny

Pokud by ses snažila ketodietu sestavit doma, zjistila bys, že musíš omezit maximum přijatých sacharidů jen na 20-50 gramů denně. Vypadá to snadno, stačí přece vyřadit všechny sladkosti. Ale tak jednoduché to opravdu není. Sacharidy se totiž nacházejí na mnoha nečekaných místech. Patří sem třeba:

 • rýže, brambory a další přílohy
 • pečivo (včetně tolik propagovaného celozrnného chleba)
 • sladká zelenina (mrkev, paprika, rajče, petržel kořenová, brokolice apod.)
 • ovoce (a to opravdu všechno)
 • konzervované a předem připravené potraviny (hotové polévky, omáčky, jídla ze sáčku apod.)
 • nejrůznější dochucovadla (např. kečup, sojová omáčka apod.)
 • uzeniny (cukr se používá jako konzervant)

To jsi asi nečekala, že? Takže kdokoliv, kdo tvrdí, že je možné si sestavit ketodietu doma, buď pěkně kecá, nebo má v rodině výživového poradce a ochotnou maminku, která mu všechna ta nízkosacharidová jídla ochotně uvaří.

V tomhle je Prodietix recenze lepší. Má už totiž všechno připravené předem v praktických porcích. Obvykle stačí jen pokrmy smíchat s vodou a nechat chvíli odstát nebo např. trochu usmažit. Nemusíš se bát, ve hře nejsou jen koktejly nebo kaše. V klidu si připravíš i proteinovou polévku, palačinky, omelety nebo třeba dezerty. Možností je hodně a nápadů ještě víc.

Jak probíhá dieta Prodietix

Také zapomeň na to, že se budeš po celou dobu živit jen pytlíkovými potravinami. Každá ketogenní dieta má tři fáze. V té první shodíš většinu hmotnosti, o kterou nestojíš. Tak super, řekneš si. Proč bych tedy utrácela čas i peníze s dalšími fázemi? Inu, protože jo-jo efekt.

Taky ti z tohohle slova naskakuje husí kůže? Mě taky. Shodit přebytečná kila je totiž mnohem lehčí, než si získanou váhu udržet. Opravdu, s Prodietix poletí ručička na váze dolů jedna radost, ale pokud zase rychle přejdeš na normální stravu, budou zpět ještě rychleji.

Nevěříš, přesto je to přesně tak. V první fázi Prodietix totiž můžeš jíst právě a jen potraviny od nich. 5x denně si připravíš něco dobrého a pokud by tě opravdu honil hlad, můžeš si ještě tu a tam přidat kousek povolené zeleniny nebo tak (její seznam najdeš spolu s návodem, který ti dorazí). Povoleny jsou i bylinky, sůl a podobně, takže si není problém dochutit potraviny přesně tak, jak to máš ráda.

V druhé fázi je třeba začít pomalu jídla z mojí Prodietix recenze kombinovat s běžnými potravinami, ovšem stále ještě nízkosacharidovými a za předem daných podmínek. Obvykle se nahrazují 1-2 jídla denně. A během třetí fáze se poměr jídel obrátí ve prospěch těch domácích, což tě skvěle připraví na to s dietou brzy skončit, a to právě bez onoho obávaného jo-jo efektu. Celé je to vážně jednoduché a nepotřebuješ k tomu žádné odborné znalosti.

Ve tvém těle se děje to, že najednou tvůj organismus nemá kam sáhnout. Veškerá potřebná energie ve formě sacharidů alias cukrů, kterou jsi mu až dodneška dopřávala, prostě zmizí. Na to má však svoje obranné mechanismy a umí si skvěle poradit. Jednoduše začne odčerpávat energii z tuků. Rozkládá je na využitelné částečky a tak je vlastně přirozeně spaluje. A pak, že je něco podobného možné jen v posilovně nebo na běžeckých tratích :)

Ve hře není žádná chemie nebo bůhvíco. Naopak. Jenom využíváš přirozené schopnosti svého těla, které tě ochrání před smrtí hladem. Lidé v pravěku totiž také neměli přístup k čerstvému jídlu každý den. To je bohužel pravda. A menší fáze ketózy probíhá i každou noc. To přece také nejíš a přece do rána hlady neumřeš :)

Na co se připravit, když je tvoje tělo v ketóze

Bohužel to nějakou dobu tvá, než k tomuhle procesu v těle dojde. Trvá to asi tři dny, než se rozpustí první gram tuku. Po tuhle dobu tělo prostě jen čeká a čeká, zda si to náhodou nerozmyslíš a nedáš mu něco dobrého. A teprve když ne, začne pojídat svoje vlastní tuky. A tady narážíme na aspekt ketodiet, které ne každému vyhovují – žádné hřešení totiž není možné.

Jakmile neodoláš a smlsneš si třeba na kousku čokolády, začne se třídenní startovací doba počítat zase od začátku. A to je dost otrava. Nejenom, že se nehýbeš, ale také tě pronásledují různé chutě. Zejména na sladké, jak jinak. To po třech dnech přejde, jen je třeba vydržet. Pak naopak hodně holek popisuje, jak najednou získaly energii, kterou dříve neměly a tak podobně. Přesně takhle totiž ketóza na spoustu lidí působí.

Může se tedy klidně stát, že najednou budeš mít energie na spoustu aktivit navíc. Že tě už kámoška dlouho láká k běhání, ale tobě se nechce? A k večerním procházkám se psem se také musíš přemlouvat? Tak to na dlouho skončí. Sama nejspíš budeš vymýšlet, jak tuhle nově získanou energii využít a díky pohybu pak půjde hubnutí ještě líp.

Prodietix recepty – anebo co budeš jíst

Když se vrátíme k programu mojí Prodietix recenze, zjistíš, že tahle dieta ti nabízí hned čtyři úrovně programu, podle toho, kolik chceš zhubnout. A každý program je rozdělen právě na ony zmiňované tři fáze. To je docela výhoda, protože si nemusíš kupovat celou dietu najednou a není tak problém rozložit platbu za ni do více měsíců.

Nebudu ti lhát, úplně nejlevnější to není. Na druhou stranu je v tom určitá motivace. Když si koupíš dietu za 3 000 Kč, dvakrát si rozmyslíš ji porušovat. Prostě to tak je. Hraje v tom roli i psychika a s tím nic neuděláš. Když je něco zadarmo, lidé si toho neváží.

K dispozici toho budeš mít opravdu hodně. Už jsem mluvila o polévkách, palačinkách, omeletách, kaších nebo koktejlech. Ale jakmile překonáš kritickou první fázi, zjistíš, že si toho můžeš dopřát mnohém víc. Třeba křupavé müsli, z něhož za pomoci nízkotučného tvarohu a diabetického sladidla vykouzlíš fajnový dezert. A kdyby ses chtěla inspirovat recepty Prodietix jen tak, není to problém.

Na stránkách jich totiž najdeš spoustu a většina z nich si vystačí jen s tím, co najdeš doma. Tedy žádné produkty z mé Prodietix recenze nejsou potřeba. Jsou tu recepty na zeleninové polévky, hlavní jídla, dezerty, pomazánky a ještě spoustu dalších věcí. Stačí si jen vybrat. A bát se nemusíš ani složité přípravy. Většinu z nich zvládnou i začátečníci a jen zřídkakdy ti zabere víc než 10-15 minut, leckdy se dokonce vejdeš jen do pěti.

S čím je třeba počítat při dietě Prodietix

Tak především je to dostatečný pitný režim. Dva až tři litry tekutin denně by se pro tebe měly stát standardem. V létě klidně i více. Trávení bílkovin je totiž pro organismus poměrně náročné, a když nebudeš pít, zatížíš tím svoje ledviny.

Důležitý je také pravidelný stravovací režim. Jíst 5x denně by se pro tebe mělo stát stejnou samozřejmostí jako ranní vstávání. A pokud se tě to už týká, musíš zapomenout také na veškerý alkohol. V něm je totiž spousta skrytých cukrů, i když to tak na první pohled a ochutnání často nevypadá. I taková „hořká vodka“ je jimi doslova nabitá a co teprve nejrůznější míchané drinky anebo pivo? Promiň, ale zakázáno.

Hodí se i nějaký ten pohyb navíc, pomůže ti shazovat nechtěná kila ještě rychleji. Stačí málo – i půlhodinka rychlé chůze denně. Vážně to není až takový problém, jak to vypadá. A pokud si najdeš kamarádku, která se bude chtít hýbat s tebou, půjde vám to společně ještě mnohem líp!

A poslední bod – neuškodí si čas od času zkontrolovat stav ketózy. Za tím účelem ti doporučím koupit si v lékárně indikační papírky. Nestojí moc a nepotřebuješ jich hodně. Neboj se, nejde o krevní testy, potřebovat budeš jen ranní moč. Do té stačí proužky ponořit, podívat se do návodu a hned budeš vědět, na čem jsi.

A pro koho není moje Prodietix recenze vhodná?

I to je důležitá otázka. Zejména pro lidi pod 18 let věku, a pak pro těhotné a kojící ženy. Nehodí se ani pro diabetiky a osoby trpící onemocněním jater nebo ledvin. Nebezpečí představuje také fenylketonurie, onemocnění srdce, potíže s krevní srážlivostí, žlučové nebo ledvinové kameny a také to, pokud ses někdy v minulosti léčila s poruchami příjmu potravy. V takovém případě na Prodietix dietu raději rychle zapomeň.

Prodietix zkušenosti

A jak jsou s dietou Prodietix spokojeni její zákazníci? Nabízíme vám zkušenosti mužů i žen spolu s dobrými tipy a radami. Záměrně jsme vynechali oficiální stránky této proteinové diety, protože tam to může být s věrohodností všelijaké, byť na základě toho, co jsme zjistili, věříme, že ani tam si nijak nevymýšlejí.

Mikinna20

Předně moc děkuji za možnost testování. Do poslední chvíle jsem přemýšlela, jestli se vůbec přihlásit… Nakonec mě popíchl manžel, ať to zkusím a ono to vyšlo :) Překvapení bylo veliké, když mi přišla krabice plná pytlíčků, bála jsem se, že to nedám, že to nebude k jídlu a podobně… Mile mě překvapily krémy, polévky a tyčinky, fakt moc dobré. Našlo se i pár, které tak moc dobré nebyly, ale to je na chutí každého. Ze začátku první fáze byl mazec si zvyknout na to, že se jí pravidelně a hodně zeleniny, bolela i hlava, ale všechno šlo snáze, hodně mi pomáhal manžel – vymýšlel mi recepty a hodně vařil:) druhá fáze už byla daleko příjemnější, i když jsem marodila, všechno se zvládlo, akorát pohybu jsem moc nedávala :) Zlom nastal ve třetí fázi, kdy už se mohlo jíst prakticky od všeho něco, už se dalo i dobře kombinovat a hlavně za tu dobu se člověku pěkně vypiluje chuť :) s dietou jsem opravdu nadmíru spokojená! Shodila jsem více než 14 kilo a teď, když mám dietu už tři týdny ukončenou, tak nemám nahoře ani gram! Za mě top, určitě to za ty peníze stojí a pokud někdy ještě budu potřebovat, určitě si dietu koupím, je to investice do sebe – a dobrá! Moc děkuji za životní nakopnutí a chci a budu pokračovat dál!

Kralovstvizen.cz

Bigboy73

Dámy sice jsem chlap ale hledal jsem recenze na Prodietix až jsem se dostal tady k vám. Chci se podělit o zkušenosti každá dieta funguje stejně pokud se jedná o ketozu. Základ je vydržet a neporusit.!!! Při porušení se vracíte zpět a ketóza se nedostaví a tělo nezačne spalovat vlastní tuky. Další věc je pravidelnost příjmu koktejlů a jídel. A hlavně dostatek vody 3 litry minimálně. Začal jsem v pondělí a musím říct že mám 5kg dole.

Emimino.cz

Byla to už druhá objednávka. vždy velmi rychle vyřízeno. Navíc jsem opravdu zhubla, takový váhový úbytek jsem fakt nečekala. Všechna jídla moc dobrá, rychlá příprava, široký výběr. Akorát bramboráčky nejsou úplně chuťově a konzistenčně dle očekávání.

Heureka.cz

Vybíráme sluchátka na běh nebo do posilovny

Prodietix cena a kde koupit

A kde lze Prodietix koupit? Pokud jsi u obdobných diet zvyklá, že jsou k dostání jenom na internetu, pak budete v tomto případě opravdu příjemně překvapeni. Na oficiální stránce e-shopu, z něhož jsem částečně při psaní naší Prodietix recenze vycházela, je sice k mání celá řada chutných jídel a produktů. Ovšem pokud dáváš přednost sestaveným balíčkům, které stačí jen otevřít a pustit se do hubnutí, pak určitě oceníš i to, že je tento hubnoucí program k dostání i ve vybraných lékárnách.

Stačí se poptat u pultu a svou porci zdraví si můžeš odnést hned domů. Nákup přes e-shop Prodietix je však po mnoha stránkách výhodnější. Zejména jde o ceny produktů, které jsou proti těm v kamenných obchodech o něco příznivější. Často jsou k mání také nejrůznější akce apod. A kolik zaplatíte?

Jak jsem už předeslala, délka programu a tím i jeho cena se řídí podle stupně a délky zvolené diety. Podívejme se třeba na Program Z2 pro mírnou nadváhu. Jde o program na šest týdnů. Pokud si ho zakoupíte celý najednou, zaplatíte jen 5 796 Kč

A jestliže rozhodneš po nákup po po fázích, zaplatíte vždy po dvou týdnech 2856 + 2226 + 1512 Kč. Není tedy problém si své dietní stravování přizpůsobit prakticky jakémukoliv rodinnému rozpočtu.

Prodietix sleva

Že vám i tak připadá cena vysoká, je třeba si uvědomit čas, který ušetříte přípravou jídla. Na dietu neuplatníte žádné slevové kupóny, takže dávejte pozor, kde dietu kupujete.

Vyrazte na svou úspěšnou cestu za hubnutím díky chutný, vyvážených, zdravým a pestrým jídlům Prodietix, získají si vás svou snadnou přípravou a dostupnou cenou, díky níž může své vysněné váhy dosáhnout opravdu každý. Inspirujte se a zhubněte zdravě!

Pokud ale mohu poradit, doporučila bych produkt jiný. Podívejte se na naše velké porovnání diet.

O autorovi

DANIELA: Kromě zdravého životního stylu miluji také módu a samozřejmě nakupování :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

 1. Zatím jsem u 2.faze a dole skoro nic. Snad se to zlepší.

 2. H. Jundrová

  Pročetla jsem všechny diskuze a lituji, že jsem do toho šla. Měla jsem se řídit vaším srovnáním a vybrat jinou dietu.
  Chuť hrůza a výsledky nula.

 3. Souhlasím s komentářem výše. Taky mě hodně zklamala. Teď zkouším KetoDiet a mnohem lepší po všech směrech.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist