První dva dny na Slovensku Zatím bez hodnocení.

Tak je to tady. Dorazili jsme, ubytovali jsme se, okoukli jsme okolí hotelu a už se tu jakž takž orientujeme. Nutno říct, že cesta sem byla strašlivá a horší než jakou jsem si představovala. Z Kolína do Žiliny vlakem to bylo něco přes čtyři hodiny. Nezvolili jsme auto, protože vlak máme všichni i s mými sourozenci zdarma, navíc auta nijak neupřednostňuju, protože na delší cesty se mi zdají méně pohodlná než vlak, kde jsou sice spolucestující a ne úplně “domácký” a hygienický prostředí, ale aspoň se můžu projít nebo si protáhnout nohy na chodbičce. Jenže Helena s Jirkou (sourozenci) měli zlobící náladu (nevím, jestli si dokážete představit, jak zlobící nálada vypadá) a celou cestu buď otravovali nás nebo se rvali a pošťuchovali. Pokud si chcete pořídit třeba taková dvojčata a nevíte, jak to chodí (a znáte z filmů, jak jsou dětičky hrozně hodné), ráda Vám je půjčím (vracet jen v nejnutnějších případech!).

V Žilině jsme přestupovali na motoráček do Rajeckých Teplic. Teď se mi asi Slováci zasmějí, ale já vždy jezdila za babičkou do Nových Zámků expressem, takže osobákem jsem tady nikdy nejela a proto jsem čuměla, když bylo na dveřích vláčku napsané, že máme jízdenky na vlak označit uvnitř. Vypadalo to jako automat, který je v pražském metru, jenže! My jízdenky neměli, máme režijky, které se zkrátka označit nedají a o nich tam žádná zmínka nebyla, tak co teď? Riskli jsme to, dojeli jsme asi načerno na místo pobytu a nechytili nás!

Z nádraží do hotelu to bylo vážně jen pár minut cesty, takže byla bez ztrácení a jiných nemilých zážitků. Máme tu dva pokoje, v kterých spíme po dvou, ubytování celkově bez jediného problémů. Krásný, úžasný, útulný, se vším vybavením a s luxusní koupelnou (z koupelen a záchodů mám vždycky největší strach).

Co se týče jídla, máme tu v ceně snídaně a večeře ve formě švédských stolů, takže paráda. Obchod je tu kousek od hotelu, stejně tak bazén a vše potřebné, tudíž si na nic nestěžuju. Dneska jsme šli do bazénu poprvé, máme v úmyslu střídat jeden bazén tady a další den zkusit jet kousek do Rajce přímo do termálů, ale uvidí se podle situace. V podstatě celý dnešek jsme trávili u bazénu od devíti do pěti odpoledne, docela zabíračka. Protože jsem byla extrémně bílá a první dny jsou pro mě vždycky v tomhle ohledu náročné, vzala jsem si sebou krém s faktorem 50 a na později i 30 a 20. Namazala jsem se padesátkou od hlavy až k patě, ale stejně uznávám, že mě teď k večeru bolí kůže na zádech a zadku (nevím, jak to dělám, ale spálím se vždycky jen tam!)

Jinak z bazénu jsem byla hrozně nadšená, protože když se koupete nebo ležíte na dece, je krásný výhled na kopce a lesy, které tady okolo jsou, je to vážně krása!

Fotky určitě uvidíte, ale dnes už je pozdě a jsem hodně utahaná na to je do článku přidávat, takže je dám do nějakého příštího deníkovského zápisu. Mějte se krásně

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Užijte si to :)) hned bych tam jela taky podle toho jak to popisuješ :))

  2. Ahoj Mers,

    tak cestu jste zvládli, smekám před vámi, věřím, že to s dětma byla pořádná zabíračka. Musí to tam být podle tvého popisu krásné, těším se na fotky. Pořádně užívejte dovolenou…:-)

  3. Ahoj Mers, přesně v tomhle hotelu jsme byli na konci července. Bylo to tam super. Koupaliště v Rajci určo zkuste, je tam bezva skluzavka :-)Hezkou dovču

  4. a kdo jel s vámi jako čtvrtý? nikde jsem to nenašla :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist