První přednáška patologie 5/5 (1)

Dnes jen takový odlehčený článek z mého školského života, který Vás doufám, alespoň trošičku pobaví nebo se dozvíte něco nového. Nezlobte se, že jsem už druhý den nepublikovala žádný “dívčí” článek, ještě teď večer se na to vrhnu a určitě to napravím. Zkrátka jsem neměla moc myšlenek na nějakou editaci a publikaci.

Jinak už podle nadpisu k mojí první letošní přednášce. Začali jsme studovat dřív, je to na dlouhé vysvětlování, takže to ráda přeskočím. Jsem v druhém ročníku a to znamená, že nás čekají i nějaké ty nové předměty. Krom kosmetologie, kterou mám poprvé až za několik týdnů, je to právě zmiňovaná patologie, předmět, z kterého mám určitý respekt, ale i tak to nekazí moje očekávání a radost. Jsem trošku morbidní člověk a krev nebo představa lidských orgánů mi nedělají problémy, i když samozřejmě denně to vidět nemusím  (co si budem povídat, pitevna není zrovna nic příjemného).

Dnes přišel náš nový přednášející, který jak se vzápětí přiznal ještě nikdy neučil a jsme tedy jeho první učitelská zkušenost. Vše začal slovy: “Abyste mě pochopili, já jsem vystudovaný anesteziolog… atd” a zakončil to “… pokud byste mě nějak nutně potřebovali kontaktovat, sdělit mi nějaké vaše poznatky, zpětnou vazbu, tak mi napište mail. Můj oficiální e-mail je mrtvajehla@… .cz” V tu chvíli dostala celá naše učebna neuvěřitelný záchvat smíchu. Přiznávám, že jsem něco takovýho nečekala a ještě pár minut jsem se vesele pochechtávala. Směju se i při psaní, protože když si představím, že by mě před operací uspával patolog – anesteziolog a k tomu srandista s černým humorem, asi by mi to tak vtipné nepřišlo:D

Celá hodina probíhala tím způsobem, že nám vyučující řekl příklad z praxe:

“Pracujete v lékárně. Venku je třicet stupňů, vedro k padnutí a před lékárnou Vám omdlí babča. Přivedou Vám jí do lékárny, už napůl v pohodě a samozřejmě tvrdí, že je naprosto oukej. Co uděláte? Jaká je první pomoc? A co se jí stalo?”

Náplň celé hodiny (trojhodinovky) spočívala v tom, že jsme měli házet nápady na to, co se vlastně stalo. Profesor nadšeně hrál omdlívající babču, říkal, že ho nikde nic nebolí (tudíž můžeme vyloučit infarkt). Připadali jsme si jak v doktoru Houseovi, ale bavilo nás to. Zkusili jsme nízký tlak, dehydrataci a po neskutečně vyčerpávajícím vysvětlení jsme konečně přišli na to, že babča neměla dokrvený mozek. První pomoc je taková, že jí položíte na pohovku (nebo zem) a podložíte jí nohy, aby je měla ve vyšší poloze a mozek se dokrvil.

Hodina byla super, přednášky jsou skvělé, na cvičení se upřímně hodně těším a jsem zvědavá co se bude dít dál.

Doufám, že Vás tenhle školský článek neurazil a že se třeba  zasmějete tak jako já (upřímně, čekala jsem hodně, ale smích na přednášce z patologie vážně ne!):)

P.S: Máme nové kotě! Jmenuje Sisinka King. Je to zkrácenina jména Sisinka Carrie Pennywise Stephen King. Velice úctyhodné jméno s velkou budoucností (:D)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

15 komentářů

 1. Massie, 15

  To by se mi taky líbilo… Chci jít nejspíš na medinu, takže jsem stejně morbidní jako ty :D

 2. Jsem ráda, že jsi tak nadšená.. Ať se ti daří :))

 3. :D vtipné:D
  Dáš sem fotku koťátka :D?

 4. :D Mrtvá jehla :D To mě pobavilo :D Já House miluju, viděla jsem všechny díly. Po střední škole bych chtěla jít na medicínu, krev mi nedělá zle, a orgány už vůbec ne. Je to úžasné zaměstnání, ikdyž hodně zodpovědné :/ Fajn článek :)

 5. Tak to máš fajn :). Tento rok jsem v 5. ročníku na osmiletém gymnáziu a vůbec netuším na jakou vejšku bych chtěla, protože ani nevím, čím bych se chtěla stát.

 6. Pěkné :) Za pár týdnů mi také začne. A můžu se těšit hned na dva patologické předměty. Tak snad to bude také aspoň trochu humorné. :)
  Studuješ v Hradci, že?

 7. Jsem také morbidně založený člověk a černý humor mi není cizí. I proto jsem tady smíchem málem spadla ze židle. Živě jsem si představila sebe před operací, plyne nervózní konverzace pacient-lékař a lékař najednou praví “víte, já teď pracuji častěji jako patolog” :D Opravdu neuvěřitelné. Navíc vymyslet si takovouto mailovou adresu je také umění :D

 8. Martula.lan

  :D Krasny clanek, pobavila jsem se. Tez me od konce zari ceka patologie, tak snad budou nase hodiny aspon zcasti tak zabavne jako tve :D Nejakou tu pitevnu uz mam za sebou z prvaku – snad me neceka nic horsiho :)

 9. To jsem se pobavila :D Jinak Sisinka je hrozně nádherné jméno, známí mají takového pejska Sisinku (bílého Cotton de Touleara) a fakt to k němu sedí :)

 10. Znovu jsem se musela smát. mrtvajehla@ :D
  Jé nová kočička :) Brzo nám ji vyfoť :)

 11. Mandarinka

  Tak to musela bejt fajn hodina..:-) Profesor bude určitě moc příjemnej a sympatickej..:-) Držím palce, ať se ti i další hodiny takhle líbí..:-)

 12. Moc pěkný článek Mers)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist