Rozchod, aneb jak se z toho nezbláznit? Zatím bez hodnocení.

shutterstock_121287238

Ještě před pár týdny jste spolu trávili volný čas po škole, byli jste zamilovaní, přehlíželi problémy a nedostatky toho druhého, a užívali si společných chvil. Najednou je všechno jinak. Sedíš doma, posloucháš smutné písničky s ještě smutnějšími texty, trápíš se myšlenkami na dotyčného, prohlížíš si staré společné fotografie, a sleduješ jeho přítomnost na Facebooku. Tyto typické porozchodové stavy zná asi každá z nás, protože je to k zbláznění! Dnes se proto podíváme na pár rad, které nám pomohou se s touto nelehkou situací vyrovnat a hlavně, které nám pomohou vyhnout se tomu, abychom se z samého stesku zbláznily!

Rada č.1 – Nevyhazuj společné vzpomínky, ale distancuj se od nich na nějaký čas!

Přijdeš domů ze školy, hodíš tašku do kouta a na stole se dlouhé minuty koukáš na společnou fotografii z minulého valentýna? Takhle tedy ne! Popadni krabici, vše, co ti tvého expřítele připomíná do ní naskládej, klidně si naposledy pobreč, ale! Jak zavřeš tuto krabici, ulož ji například do sklepa, a uvědom si, že se ti tím otvírají nové možnosti, nový svět, nové výzvy!

A pokud se ptáš, proč ty věci raději nevyhodit? Jsou to vzpomínky na něco, co bylo pěkné, příjemné, co jsi měla ráda. I když ti to nyní není příjemné, za pár let krabici opět objevíš a s úsměvem na rtech si zavzpomínáš na to, co jste spolu zažili. Pokud bys věci vyhodila, postupem času bys toho litovala.

Rada č.2 – Nebuď doma a sama, kolem máš spoustu přátel!

Sedět doma nad rozlitým mlékem? K čemu to holka bude? Nelituj se, naopak, zavolej kamarádkám, udělejte pyžamovou párty, nebo se jen dohodněte, že zajdete na pizzu! Není dobré trávit čas sama, protože ti to nedá a myšlenkami si budeš stejně přehrávat „co se stalo“, „proč se to stalo“, a „čí je to vina“. Trávení času s přáteli ti pomůže rychleji se vyrovnat s tím, že přišel konec jedné části života, a zároveň začátek části druhé.

Rada č.3 – Začni se naplno věnovat nějakému koníčkovi!

Čas.. Než si uvědomíme, jak je pro člověka čas důležitý, ztratíme ho strašnou spoustu. Posedáváním a litováním sebe sama si nepomůžeš! Ať už se rozhodneš více se věnovat učení, najít si brigádu, začít s novým cizím jazykem, nebo oprášíš kolo či brusle a vyrazíš ven, teď je jednoduše ten správný čas! Přijdeš na jiné myšlenky a třeba i poznáš nové lidi.

Rada č.4 – Uvědom si, že to není konec světa!

Ano, jak jednoduše se to říká, ale jak těžce se tato věta realizuje, že? Každopádně, je podstatné na to přijít sama. Vyplakat si svoje krásné oči kvůli jednomu klukovi, když venku jich je mnoho lepších je zbytečné :) Tak hlavu vzhůru a uvidíš, že nebude trvat dlouho, a objeví se kluk, který za to bude stát!

Jednoduše holky, netrapte se kvůli rozchodu. Absolutně žádný kluk za to nestojí! Navíc, pokud si tvůj ex nedokázal vážit toho, jakou ohromnou a báječnou babu má vedle sebe, není to ten, který by si zasloužil byť jen jedinou tvoji slzu…

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist