Domů Ostatní Rozlučka se svobodou. Jak uspořádat nezapomenutelnou rozlučku.

Rozlučka se svobodou. Jak uspořádat nezapomenutelnou rozlučku.

1

Svatba patří k důležitým životním mezníkům, které chceme strávit opravdu nezapomenutelně. Samotný svatební obřad je ale jen pomyslnou třešničkou na dortu složeného z mnohahodinového plánování, pečlivých příprav a dokonalého výběru těch nejkrásnějších svatebních doplňků. A stejně důležitá je i rozlučka se svobodou. Co by měla mít a jak se liší ta dámská a pánská?

Na samotné svatbě se může pokazit leccos, takže by měli mít oba manželé perfektní vzpomínky z doby „ještě předtím.“ A právě k tomu slouží rozlučka. A je na vás – jejich nejlepších přátelích – abyste ji zorganizovali se vším všudy.

✅Co je to vlastně ta rozlučka

Bez rozlučky by nebyla žádná svatba. Jejím cílem je zkrátka a dobře „oslavit poslední svobodné dny.“ Slouží ovšem také jako čas, velmi příjemně strávený s přáteli, a pokud si to budete přát, může stmelit a seznámit maximum lidí, kteří se poté na svatbě potkají. Rozhodně tedy nemusí jít jen o akci v baru – rozlučka se svobodou může mít opravdu mnoho podob. Perfektní bude ta, která se odehraje doma, i profesionálně vedená akce – vždy by však měla respektovat především přání toho, koho se bude týkat. Někteří lidé zkrátka na „divoké akce“ nejsou, tak proč je násilím tlačit do něčeho, co nechtějí?

Vůbec nejde o novinku

Poprvé se tento typ akcí objevil už ve starém Řecku a to někdy v 5. století před naším letopočtem. Vynalezli ho Sparťané, ovšem byl určen pouze pro muže. Tuhle tradici narušilo až 16. století a to konkrétně v Nizozemsku. Teprve tehdy si svou porci zábavy mohly užít i ženy. A od 60. let 20. století jsou na řadě takové typy rozluček, jaké známe dnes.

✅Nezapomenutelná rozlučka se svobodou – jak by měla vypadat

Především tak, aby se na ni mohlo dostavit co nejvíce přátel a příbuzných, které by tu budoucí ženich nebo nevěsta chtěli mít. Svědek by proto měl organizovat vše s dostatečným předstihem nejlepší je „hodit do placu“ několik termínů a nechat ostatní hlasovat. Vítězem pak samozřejmě bude datum, na kterém se shodně největší počet zúčastněných.

A kam takovou rozlučku umístit? Možností je hodně. Je libo eurovíkend v nějakém ze zahraničních hlavních měst? Výlet do zajímavého kempu nebo třeba do hor? Den v zábavním parku? Zeptejte se sami sebe na to kde byste chtěli být, kdyby to byl váš den a zohledněte přitom zájmy a preference obdarovaného. Jedině tak budete zaručeně úspěšní.

Vše na rozlučku se svobodou na jednom místě

✅Tematická rozlučka se svobodou

Volba hlavního tématu této jedinečné akce patří mezi opravdu dobré nápady. Vše bude atraktivnější a mnohem lépe si užijete atmosféru. Pánové i dámy tak mohou mít díky vaší volbě jedinečnou příležitost stát se postavou, o které sní. I z nesmělého týpka se tak stane macho a z upejpavé krásky svůdná princezna. Můžete uspořádat třeba rozlučkový večer v přestrojení za šlechtice, členky baletního sboru, obávané zabijáky sicilské mafie nebo třeba na téma hvězd showbyznysu. Nápadů je zkrátka mnoho a všechny vypadají lákavě. Proto vždy volte ten, který bude ze všeho nejvíce odpovídat charakteru ženicha či nevěsty a jejich hostů, a to včetně smyslu pro humor. Ten je totiž mnohdy ze všeho nejdůležitější.

✅Rozlučka se svobodou – nevěsta

Jste družička nebo nejlepší přítelkyně pověřená organizací této jedinečné události? Pak nám dovolte seznámit vás s několika šikovnými tipy. Se kterými tu pravou rozlučku opravdu naplánujete se vším všudy a bez chyby.

✅Dárek pro nevěstu na rozlučku

Co koupit jako dárek pro nevěstu? Nápadů je mnoho. Určitě by však nemělo jít o nic, co zůstane jen tak zapomenuto ve skříní nebo na horní zaprášené poličce. Určitě nešlápneme vedle kupříkladu nějakým šperkem.

Žena je jako květina – jedinečná a krásná. Zaslouží si šperk, který dokonale zohlední všechny její potřeby a přání. Šperk, který bude zdobit pouze ji a dovolí jí projevit individualitu a ryze osobní vkus. Takové ale v běžných obchodech nenajdete, takže pokud se rozhodnete zvolit takovýto dárek, vsaďte nejlépe na nějakou autorskou kolekci.

Samozřejmě se můžete zaměřit i na dárky vtipné – od pomocníčků do kuchyně, přes oblečení až třeba po nevšední erotické prádlo. Jen nechtějte, aby si ho na sebe budoucí nevěsta oblékala a předváděla se vám. To už přece jen patří do trochu jiné kategorie, nemyslíte?

✅Jak si poradit s ženami – romantičkami

Někdy však dámy a zejména dívky netouží po ničem divokém, ale spíše po romantice jako z románů z červené knihovny. Od věci tak vůbec nemusí být ani objednání kvalitního wellness nebo oslava s květinovou výzdobou. Čím víc květin a čokolády, tím lépe.

✅Připravte si i nějaké romantické básničky

Musí jít o takové, u kterých bude budoucí nevěsta slzet dojetím (a doufat, že jí někdy její ženich napíše také něco podobného). Nehledejte na internetu notoricky známá říkadla z čítanek, a raději se vrhněte do méně známých vod. Skvělým příkladem je třeba poezie orientální. Co takhle zkusit kousek, inspirovaný Velkolepým stoletím?

Ibrahimova báseň pro Hatidže

Ach má milovaná růže,

smysle mého žití,

já se vrátím.

Ach překrásná růže v mém sadu,

vládkyně mé lásky, smutku, radosti,

já se vrátím.

Ani širá moře, hory mi v tom nezabrání,

s rozedranýma nohama,

já se vrátím.

Samozřejmě záleží na tom, zda máte tu čest s fanynkou sultánských dob. Pokud ne, jistě najdete mnoho další inspirace na jiných místech.

✅Úkoly na rozlučku se svobodou pro ženy

A jak se postarat o zábavu? Možností je celá řada. Můžete si třeba zkusit některé části svatebního obřadu tak trochu v předstihu. Snad každý mladý pár chce vstup do nového života stvrdit něčím výjimečným. A právě snubní prstýnky si s sebou takový punc nesou. Zvláště „svatební nováčci“ však mohou být překvapeni, jak složitý proces výběru tohoto drobného doplňku ve skutečnosti je. Tak proč nepřipravit nevěstám malé překvapení v podobě třeba kreativního setu? Ať si vytvoří vlastní prstýnek přesně podle svých sestav. Bude to docela jistě zábava.

Skvělé jsou také nejrůznější kvízy, týkající se třeba vašich společných známých a přátel. Dejte za úkol každému, aby o sobě řekl něco zajímavého. A nevěsta (ale třeba i všichni ostatní) pak bude muset tipovat, ke komu se tak která konkrétní zajímavost vztahuje. Pořídit nebo vyrobit můžete také nejrůznější rulety s úkoly, stírací losy, zábavné křížovky s tematikou rozlučky apod. Fantazii se rozhodně meze nekladou.

✅Perfektní může být i rozlučková obchodní stopovaná

Jde o zábavu přesně pro ženy. A jak se hraje? Samozřejmě tak, aby bylo na konci příjemné překvapení, k němuž ovšem vede trochu trnitá cesta. Tou bude v našem případě mapka města. Na ní pečlivě označte očíslované body, do nichž bude muset nevěsta dorazit. Ke každému místu na mapce pak navíc obdrží i nějaký obnos peněz. Ale pozor, ten bude moci použít jen pro nákup určitého zboží. Je na vás, jak velký okruh zvolíte

A jak na to? Prvním bodem může být například vinárna, a peníze jí poslouží přesně na nákup dobrého vína. Dalším bodem může být třeba zlatnictví, také tam si dotyčná bude moci za získané peníze něco hezkého koupit. A na dámské jízdě samozřejmě nesmí chybět ani sexshop, v němž si pro sebe nějako erotickou pomůcku. A poslední bod na pak pak bude samozřejmě místem konání vaší rozlučkové akce. Nezapomeňte samozřejmě všude chodit s ní, abyste jí mohli s jejími těžkými nákupy pomoci.

Pobavíte se, a navíc budete mít oproti jiným rozlučkám velkou výhodu. Vaše kamarádka si totiž bude moci sama vybírat dárky podle svého vkusu. Nemůže se tedy stát, že pořídíte něco nevyhovujícího. A to je dost dobrý důvod k tomu vyhradit si na stopovanou dostatek času, že?

✅Dopis pro nevěstu na rozlučku

Další velmi oblíbenou součástí dámské oslavy je i dopis. V něm obvykle lehce shrnujeme to, o co jako vdaná paní přijde a naopak vyzdvihujeme výhody společného soužití. Vše by se mělo nést ve vtipném a zajímavém duchu, aby se všichni zúčastnění maximálně pobavili.

✅Pánská rozlučka se svobodou

Moderní akce se nesou zejména ve jménu zážitků. Protože proč si ještě před vstupem do manželství nedopřát pořádný adrenalin? Vezměte party přátel a pozvěte je spolu s budoucím ženichem na opravdu zajímavá místa.

✅Co dělat na rozlučce se svobodou

Může jít kupříkladu o:

 • paintball,
 • motokáry,
 • víkendové kempování,
 • únikovou hru,
 • seskok padákem,
 • jízdu ve Ferrari apod.

AKCE: adrenalinové zážitky za akční ceny

Fantazii se rozhodně meze nekladou. Ovšem nesmíte zapomenout ani na zážitek pro žaludek, takže jedna věc je jistá – pořádné a především chutné jídlo nesmí v žádném případě chybět.

Milujete jednoduše grilování? Pak vám ke spokojenosti bude stačit jen studené pivo, naložené maso a gril – nic jiného není potřeba! Nebo možná se vám bude přece jen hodit ještě něco navíc – zavzpomínejte třeba na staré školní hry a dejte si je pěkně znovu. Hokej s víčkem od lahve? Závody vlaštovek nebo hod křídou do dálky? Vzpomeňte si na staré dobré časy – uvidíte, že to bude stát za to. Zaručeně!

✅Co servírovat na rozlučce

Pánové si obvykle nepotrpí na vybranou kuchyni a při zábavě nešetří na kaloriích a vědí. Takže co si dopřát? Začněte celou akci ideálně něčím teplým. Skvělá je třeba:

 • pizza,
 • kebab,
 • pečené nebo grilované kuře,
 • hamburgery,
 • tacos,
 • tortilly apod.

Mnohá rychlá občerstvení už dnes navíc nabízejí catering pro více osob. Obvykle ho však musíte objednat s předstihem, takže na to určitě nezapomeňte. Garantujeme vám, že se nikomu na akci určitě nebude chtít vařit, i oblíbené grilování bývá s přibývající hladinou alkoholu čím dál tím riskantnější. Vždycky proto mějte v záloze něco, co může celou atmosféru zachránit (pokud budete pořádat párty doma, tak klidně předem naplňte mrazák pizzou nebo kuřecími nugetkami, které budou za 20 minut bez kiksů na stole).

Náš tip: občerstvení může mít samozřejmě podobu lehce erotickou, populární jsou třeba koláčky ve tvaru dámských ňader, tangové sendviče apod. Jen opatrně, abyste nepřekročili hranici dobrého vkusu.

A nesmí vám chybět ani dort pro rozlučku se svobodou. Může mít samozřejmě tradiční tvar, ale mnohem zajímavější bývá ten, který připomíná ženská prsa nebo rovnou celé tělo. Schválně – kdo bude mít chuť zakrojit si jako první? A kdo dost odvahy? Klidně může jít o jeden z párty úkolů, takže čím realističtější zákusek se vám povede sehnat, tím lépe.

A zásobte se také množstvím oříšků, tyčinek, chipsů a dalších rychlých pochutin. Pro jednou zapomeňte na zdravou stravu a pořádně si to užijte. Uvidíte, jak žádané tyto zdánlivé detaily budou.

✅Dárek na rozlučku pro ženicha

A jak vybírat „nejdůležitější předmět celé akce?“ Zejména tak, aby účastníkovi připomněl tento jedinečný den se vším všudy. Dobrým nápadem jsou tak třeba:

 • trička s vtipnými nápisy,
 • kvalitní lahev alkoholu,
 • pokerový set,
 • výroba fotografií a následná koláž zobrazující ženichův svobodný život,
 • film natočený všemi účastníky rozlučky, na němž každý z nich bude vyprávět nějakou anekdotu s ženichem v hlavní roli.

Hodit se mohou i nejrůznější vtipné předměty. Co takhle vsadit na zvonek s nápisem „zazvoň si na sex“ nebo na antistresový míček v podobě dámského ňadra? Super dárkem pro celou partu jsou pak skleničky na šňůrce, které slouží všem zúčastněným rozlučkové párty. Své nádobí tak budete mít vždy po ruce a navíc se na první pohled odlišíte od všech dalších návštěvníků hospody, hotelu apod. Nejdůležitější však je, abyste se se svými kamarády cítili jako za starých časů na dovolené nebo na výletě. Nedělejte si tedy žádné násilí

✅Striptérka jako dárek? Buďte raději opatrní

Chcete-li věnovat ženichovi dárek v podobě spoře oblečené striptérky, poraďte se předem s jeho nastávající. Mohlo by jí to totiž vadit. Byl by nesmysl riskovat spokojenost jeho budoucího manželského vztah tím, že ho dostanete do trapné situace. A nespoléhejte na to, že se takové věci utají. Většinou se to bohužel nepovede.

✅Zábava na rozlučku se svobodou pro ženicha

Připravit můžete také různé hry. Pravidlo mají jen jediné – musí při nich být zábava. Velmi oblíbené je třeba karaoke, ovšem jen ve chvíli, kdy má ženich hudební sluch a nestydí se. To je samozřejmé.

Vsadit můžete i na vlastnoručně vyrobené karty s úkoly pro ženicha. Slibte mu za ně nějakou zajímavou odměnu Ale vždy si pamatujte, že by tyto úkoly za všech okolností měly být maximálně bezpečné. A to nejenom pro samotného ženicha, ale i pro vás. Vymýšlejte zábavné a nenáročné úkoly – ženich tak bude muset třeba obejmout tři náhodné kolemjdoucí bez jakéhokoliv varování apod. Skvělé jsou také tyto úkoly:

 • Můžete mu dát také dětskou panenku a říct mu, aby jí vyměnila plenu,
 • nalijte mu pivo do dětské lahvičky a dohlédněte na to, aby ho vypil,
 • dejte mu za úkol žehlení košile
 • nebo mu dopřejte nevšední zážitek z holení kiwi žiletkou.

Inspirace v okolí najdete jistě dost. A na řadu dalších věcí určitě připadnete i během samotné oslavy.

Velmi oblíbený je také beer pong, byť přiznáváme, že to není tak docela čeká tradice. A jak se vlastně hraje? Stručně řečeno je to jednoduchá kombinace zábavy, piva a sportu, perfektní pro každého šikovného muže! A jak na něj? Musíte se nejdříve rozdělit do dvou soupeřících týmů. Poté před sebe postavte sklenice s pivem. Chraňte je proti hodům soupeřů a sami se snažte trefit do sklenic soupeřů. Jakmile se něčí míč trefí do sklenice, musí ji poražený celou na ex vyprázdnit. Opravdu strašný trest, že ano?

✅Jak na nezapomenutelné loučení se svobodou

Vsaďte na prvek překvapení. Zorganizovali jste jako překvapení jízdu na čtyřkolkách ? Super, ale nikomu to nesdělujte. Tedy alespoň ne ženichovi. Nezmiňujte se mu, co bude vrcholem programu a snažte se maximálně utajit i to, jaké atrakce čekají účastníky tohoto nezapomenutelného večera. A poproste i hosty, aby tajemství neprozradili, i když budou už předem tušit, co se stane. Jedna věc je totiž za všech okolností jistá – nic v naší paměti nezanechá příjemnější, intenzivnější a především trvalejší stopy než právě zážitky. A to zvláště ty, které můžeme sdílet s našimi nejlepšími kamarády!

✅Přání k rozlučce se svobodou

Zatímco nevěstám se často píše dopis, muži si obvykle na něco takového nepotrpí. Poslouží jim tedy mnohem lépe nějaké vtipné a přitom úderné přání. Klidně vsaďte na to z obchodů, ale vybírejte opravdu pečlivě. Pokud sáhnete po tom první, co se namane, vsaďte se, že to obdarovaný pozná.

✅Výzdoba na rozlučku se svobodou

Věnuje teď ještě pár řádků samotnému zdobení prostoru, ve kterém se bude rozlučka odehrávat. Chceme vás varovat zejména před příliš odvážnou výzdobou, která by mohla v prvním okamžiku vykouzlit nepříliš přívětivou atmosféru. Klidně si nějaké přisprostlé obrázky nebo brčka s penisy připravte, ale vytáhněte je až ve chvíli, kdy budou mít všichni účastníci tak trochu připito. Pak teprve budou mít ten správný efekt. Však uvidíte.

✅Trička na rozlučku

Ale ať už slavíte s nevěstou nebo se ženichem, měli byste jim připravit jedinečné vzpomínky. „Game over“ „The End“ a další vtipné nápisy tak mohou zdobit třeba vaše trička, která vám navíc zůstanou už navždycky. Výrob na zakázku dnes není vůbec drahá. A to ani ve chvíli, kdy zvolíte kvalitní kousky z pevné bavlny. A ty doporučujeme, protože vydrží opravdu dlouho.

✅Rozlučka se svobodou si žádá ty správné doplňky

A co ještě nezapomenout? Máme tu seznam drobností, které by se vám určitě mohly hodit:

 • zásoba jednorázového nádobí,
 • šerpy na rozlučku, sloužící jako skvělá upomínka,
 • dárek na rozlučku pro nevěstu si žádá nějaké ty květiny,
 • mezi nezbytné věci na rozlučku se svobodou patří i lékárnička (pro strýčka příhodu).

✅Nejlepší místa na rozlučku se svobodou

A kde rozlučku naplánovat? To je opravdu značně individuální. Pokud ovšem preferujete restaurace a bary, pak máme pro vás tip. Nechoďte do těch, které už dávno znáte jako své boty. Místo toho si udělejte takovou menší rešerši podniků v sousedním městě (nebo kdekoliv jinde). Nejlepší bude, pokud pár vybraných favoritů osobně navštívíte a sami se přesvědčíte o kvalitě poskytovaných služeb. Budete tak mít jistotu, že váš významný den opravdu nic nenaruší.

✅Začněte plánováním – to je nejdůležitější

Ještě předtím, než se nadšeně vrhnete do víru příprav, „hoďte“ si vše důležité na papír a vytyčte konkrétní body. Měly by vypadat nějak takto:

 • Připravte seznam hostů.
 • Oslovte všechny účastníky.
 • Určete datum a místo.
 • Proveďte s předstihem všechny nezbytné rezervace.
 • Naplánujte si večerní program.
 • Zakupte nebo zařiďte všechno občerstvení a alkohol.
 • Připravte si plán pro krizovou situaci (špatné počasí apod.).

 

✅Pár zásad pro bezproblémovou rozlučku aneb pravidla rozlučky se svobodou

A jak se postarat o to, aby vše proběhlo opravdu tak, jak má? Držte se tří zásadních pravidel. A vůbec nezáleží na tom, zda pořádáte rozlučku pro dámy nebo pro pány.

 1. Během rozlučky pijte i jiné nápoje než pouhopouhý alkohol, zabráníte tak dehydrataci, a většině dalších problémů.
 2. Nemíchejte pokud možno různé druhy alkoholu. Důsledně se držte nápoje, se nímž jste zahájili párty, jedině tak vám nebude špatně. Pár panáků se obvykle nepočítá, ale jinak si dopřávejte striktně pouze pivo/víno/whiskey apod.
 3. Pijte alkohol jen tehdy, když ho pijí ostatní. Pojistíte si tak, že budete všichni víceméně v té samé formě. A to se počítá.
 4. Nepřekračujte morální hranice (ani pod tíhou okolností), a to zejména ty, jež si stanoví sami oslavenci.
 5. Připravte si navíc nějakou hotovost pro případ nepředvídaných situací (vyšší klubový účet, neplánované objednání taxíku atd.).
 6. Průběžně kontrolujte množství vypitého alkoholu a v případě potřeby jeho nalévání na čas nenápadně stopněte.
 7. Ujistěte se, že se všichni na rozlučce opravdu dobře baví.

 

✅Nezapomeňte vše důkladně zaznamenat

Za kamerou však nemusíte stát vy. Dovolte odborníkovi, aby vše prošel optikou těch správných úhlů a nechal vyniknout všechny přednosti svěřené akce přesně tak, jak je třeba. Navíc se do celého procesu vejde i atmosféra, o kterou jde u takovéto především. Celý proces je velmi nenáročný – vy ho nakonec jen schválíte a dostanete hotové a sestřihané video, které poslouží jako další perfektní vzpomínky pro všechny zúčastněné.

✅Jak tedy vlastně uspořádat tu nejlepší párty?

A to je vlastně vše. Doufáme, že díky našim tipům zorganizujete opravdu tu nejlepší a nejúžasnější rozlučku na světě. A nezáleží na tom, zda bude pro dámy nebo pro pány. V obou případech bude určitě jednoznačně úžasná. Platí totiž jen jediné pravidlo: pořádně si to užít. Pokud ho dodržíte, nemusíte se o jedinečné vzpomínky a zážitky bát. To vám garantujeme.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.