Stárnutí a jeho dopady 4.75/5 (12)

Každá z nás to zažila nebo ještě zažije – první šedivý vlas, první vráska, první nepřečtený text v novinách. Nikdo z nás to nemůže zastavit, ale i přesto se o to stále snažíme. Zázračné omlazující krémy proti vráskám, slibující kouzelné mládnutí, ani ty vám ve finále nepomůžou. Nejdůležitější je se s tímto jevem duševně srovnat a brát to jako fakt. Protože ani nadávání nebo zlobení se nepomáhá, naopak přihoršuje. Je asi zbytečné se tím zaobírat když je vám – náct,ale je důležité se připravit a vědět, co nás čeká.

Proč stárneme?

Hned po narození jsme dokonalí, tedy ne dokonalí, ale naše genetická informace je v nejlepším stavu. Naše tělo se během života neustále obnovuje, takže by neměl být žádný problém, ne? Ale nic není tak růžové a tak se během doby sem tam stane, že se nějaká buňka navíc zkopíruje špatně. Jako bonus musíme započítat, že občas DNA poškodí i kyslíkové radikály (proti tomu jsou dobré různé antioxidanty!) a postupně se kvalita DNA snižuje. A tak nám šediví vlasy, horší se zrak a dělají se vrásky.

Důležité je se s tímhle vším smířit, protože nikdo (kromě upírů a zombíků) není nesmrtelný a nezničitelný. Čas každého z nás jednou vyprší a nevím, jak vy, ale já se ho snažím využít naplno. Hlavně proto, aby jednou, až mi „před očima“ bude probíhat můj život, abych měla jistotu, že to bude pěkná podívaná.

Chceš, aby se tvůj článek zde objevil také? Není nic snadnějšího! Pošli mi svůj originální článek, k tomu připoj krátké info o tobě (popř. i s odkazem na blog) na e-mail mersmerize@proslecny.cz

TIP: Přečti si o stárnutí více

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Moc krásný a pokud můžu soudit dobře napsaný článek :) Co se mě týče, mám pod očima už takové 2 roky vrásku, není to z nevyspání, protože spát chodím brzo. Asi to je od mimiky :)

  2. Jaký je tvůj blog?

TOPlist