STOP chloupkům! Aneb vyměňme žiletku za epilátor! Zatím bez hodnocení.

A zase ty chloupky.. Člověk ještě nestačil uklidit žiletku a rovnou se může pustit do opětovného boje se znovu vykukujícími titěrnými chloupky v podpaží, na lýtkách, či v dalších oblastech. Také vám nepřijde fér, že každý přibližně 3-5 den musíte znovu sahat po svém holítku a válčit s přírodou o hladkou pokožku? Nejste v tom sami! Proto se nyní pojďme blíže podívat na epilátor.

Asi mi dáte za pravdu, že snad každý v rámci první zkušenosti s odstraňováním chloupků volí žiletku. Není se čemu divit, je to jednoduchá a především bezbolestná metoda. Ale je to také optimální možnost? Nelze asi odpovědět jinak, než že je to hodně individuální a tudíž – jak pro koho.. Já osobně upřednostňuji chvilkovou bolest a následně 2 týdny bez starostí, než se dennodenně probouzet s myšlenkou na to, zda si stihnu pořádně oholit nohy, než se budu muset vydat do školy či do zaměstnání.

Konečně ale k epilaci jako takové. Jde o metodu odstraňování chloupků i se zničením kořínků. Právě toto narušení chloupků nám zaručí dlouhodobější efekt, protože chloupek nebude „jen“ dorůstat (jako při holení – depilaci – de facto pouhé odseknutí venku rostoucí části chloupků), ale poroste zcela nový.

Spousta lidí tvrdí, že epilace je velmi bolestivá. Pro někoho zprvu může být, každý máme totiž jiný práh bolesti. Ale zpravidla platí, že první epilace daného místa je citlivější, ale čím pravidelněji epilujete, tím méně bolestivý vám celý proces přijde. Navíc, dnešní trh epilačních přístrojů nabízí různé vychytávky ve formě masážních nástavců a hlavic, nebo například možnost epilátor použít pod vodou, obě možnosti bolest během epilace zmírňují.

epilace

Tak jak to máte vy, holíte se, nebo používáte epilátor? Případně máte jinou osvědčenou metodu, která vám vyhovuje? Podělte se o ni s námi v rámci diskuze pod článkem :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

 1. Já používám depilační krém- je šetrnější proti žiletce a chloupky se mi objeví až za týden :):DD

  • pokud se jedná o depilační metodu, tak se divím, že se ti chloupky objeví až po takové době :) asi to bude dosti individuální :)) každopádně je to super :)

 2. Já teda hlasuji pro epilátor. Ten depilační krém jsem zkoušela a nefungoval. Pár chloupků to odstranilo, ale nakonec jsem to stejně musela znovu přejet žiletkou. Takže to bylo úplně zbytečné. Používám epilátor a efekt vydrží i tři týdny. Záleží na tom, jak často ho používáte.

 3. Alennnnnná

  Ahoj. Uvažuju rovnou o epilaci, prý potom jsou chloupky světlejší a světlejší, až můžou uplně zmizet. Je to pravda? Když tak. Kde bych sehnala epilátor do stovky? Existuje nějaký, nebo kde dělají epilaci voskem? Nebo jak udělat doma? Jde vzít normální vosk ze svíčky? Asi ne co :D. Prosě, jak za tu epilaci utratit co nejměně peněz.

  • Ahoj. Moje sestra mi doporučila depilační cukrovou pastu. Najdeš ji snad v každé drogerce, popřípadě v lékarně či na netu. Je to něco jako vosk, rozehřeješ malé množství a naneseš na pokožku. Chvilku počkáš a strhneš po směru růstu chloupků. Na obě nohy by měla vystačit malá hroudička téhle pasty. Velký, 400g, kelímek by ti měl vyjít tak na 300. Ano, není to do stovky, jenže takové nožství by ti mělo vyjít na hodně dlouho. A rozhodně je to levnější oproti vosku, nehledě na to, že tuhle pastu můžeš po rozehřátí použít třeba desetkrát, kdežto že vosk už ne.
   A co se epilátoru týče; nevím o žádném do stovce :D Maximálně použitý a to mi nepřijde zrovna hygienické.
   A jestli ti i tak ta pasta přijde drahá, zkus si ji udělat doma. Stačí cukr, voda a šťává z citrónů. Na netu je plno návodů ;)

 4. Ahoj, ano epilace má řadu výhod. Chloupků se zbavíš na podstatně delší dobu a jejich další růst je oslaben. Při pravidelné epilaci tak dochází k redukci chloupků, které jsou pak i jemnější, což poznáš nejen na pohled, ale také na dotek. Epilátor pod stovku? Ten asi nenajdeš. Obvykle se cena kvalitních epilátorů pohybuje o něco výš. Zkusit ale můžeš bazary, kde rozhodně ušetříš. Počítat však musíš i s případným poštovným. Zkus si říct o epilátor k svátku nebo k narozeninám. Místo, aby ti rodiče koupili nějakou blbost, budeš mít to, co opravdu potřebuješ. Když si spočítáš peníze vyhozené za jednorázové žiletky, výrazně ušetříš. Nezkoušela si epilační voskové pásky? Ty do stovky určitě najdeš. Výsledek je stejný. Zatím se měj: )

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist