Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Strollering – dokonalé cvičení pro maminky s dětmi ...

Strollering – dokonalé cvičení pro maminky s dětmi 4.78/5 (9)

3

Strollering – dokonalé cvičení pro maminky s dětmiMáte malé dítě v kočárku a potřebujete se dostat do kondice? Většina maminek se vzdává kolektivních sportů z důvodu, že nemá hlídání pro své dítě. Nyní však existuje dokonalé cvičení pro maminky s kočárky a navíc na čerstvém vzduchu. Tomuto cvičení se říká strollering a podléhá mu stále více žen na mateřské dovolené.

Strollering přináší dokonalou kombinaci sportu, který baví maminky i jejich děti. Ženy se navíc dostanou do kolektivu matek s podobně starými dětmi. Strollering je navíc vhodný pro každou ženu, která má chuť se hýbat.

Co je to strollering?

Jednoduše řečeno jde o kočárkování, či cvičení s kočárkem. Strollering je speciální fitness program, který je vytvořen speciálně pro maminky na mateřské dovolené. Hlavní cvičební pomůckou je kočárek s vaším děťátkem a navíc nijak neošidíte své miminko. Cvičení probíhá pravidelně každý týden v přírodě pod vedením lektorek kurzů.

Nejčastěji v parku, na louce či na lesních cestách. Cvičení zahrnuje převážně sportovní chůzi, která je doplněna cvičením na podložkách, u laviček, u stromů, či s dětmi v náručí. Pro zdatnější maminky se nabízí také strollering na kolečkových bruslích, taneční strollering či strollering s angličtinou. Cílem je dopřát ženám na mateřské dovolené možnost kolektivní zábavy s dítětem a také přiměřenou pohybovou aktivitu.

Strollering funguje formou kurzů, které se stále více rozšiřují ve všech městech. Není tedy vůbec složité sehnat kurz v blízkosti bydliště. Lekce trvá obvykle hodinu a skládá se z chůze, protahování a posilování svalů. Jde o takzvané kardio cvičení, které se zaměřuje na spalování tuků a také zpevnění problematických partií těla.

Většinu žen trápí po porodu nějaké to kilo navíc, nebo potřebují alespoň zpevnit postavu. Cvičení se dokonale přizpůsobuje jejich potřebám a navíc můžete v jeho průběhu kdykoliv nakojit či přebalit své dítě. Strolleringu se můžete zúčastnit s dítětem ve věku 0 – 3 roky, jediný požadavek je, aby vydrželo v kočárku. Nejmenší miminka celou lekci obvykle prospí, větší děti se zájmem sledují maminky, jak cvičí a mohou se i zapojit. Lektorky berou ohled na potřeby maminek i jejich děti.

Hýbat se je zábava

Pohyb potřebuje každý, je to ideální způsob jak podpořit fyzickou kondici, ale také navodit psychickou pohodu. V mateřství to oceníte dvojnásobně, navíc přijdete na jiné myšlenky a můžete se seznámit s ostatními maminkami. Strollering vám splní všechny požadavky. Při hodinách se naučíte zvolit správnou techniku chůze, držení těla a dýchání. Při cvičení se vychází se základních cviků Pilates, jógy a kardio cviků. Proč si tedy jeden či dva dny v týdnu nezpříjemnit běžnou procházku právě strolleringem?

Možná si kladete otázku, kdy je vhodné se strolleringem začít? Pokud jste čerstvě po fyziologickém porodu, počkejte určitě minimálně 6 neděl. U žen, které rodily císařským řezem, se doporučuje začít cvičit až po třech měsících od porodu. Raději se vždy poraďte se svým lékařem.

U strolleringu jste v přírodě, což je super

Jinak pokud se cítíte dobře a jste zdravá vy i dítě, můžete začít cvičit kdykoliv v průběhu mateřské dovolené. Nejlépe na internetu zadejte do vyhledávače název strollering a najděte si kurz v blízkosti svého domova. Cena lekcí se samozřejmě liší podle lokality, obvykle vás však vyjde jedna hodina přibližně na 50 korun. Organizátoři se snaží vycházet vstříc maminkám na mateřské, a proto ceny nejsou tak vysoké. Navíc jde o cvičení v přírodě, takže neplatíte za pronájem tělocvičny.

Na lekci si pořiďte hlavně pohodlné boty a vhodné oblečení. Nezapomeňte na pití pro sebe i dítě, kočárek můžete mít jakýkoliv, ať už se jedná o hluboký, sporťák či golfky, je to jedno. Sbalte si s sebou také karimatku na protahovací cviky. Pak už vám stačí jen dobrá nálada a s chutí do toho!

VIDEO: STROLLERING v Ostravě

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 KOMENTÁŘE

  1. je tu maminka, které rodila cisařem? Jakým zpusobem se po porodu zotavovala a pečovala o jizvu?

    • Ahoj, sice nejsem maminka, ale jsem budoucí lékařka. Jizva se zotovuje jako normální jizva… jinam blahopřeji☺ krásný porod a péče o vaše děťátko?

  2. super nápad, jen to chce opravdu opartně a hlavně pozor i na klouby , občas zvyknout bolet

Diskuze je uzavřena.