Studium na zahraniční univerzitě? Snadno díky programu Erasmus+! Zatím bez hodnocení.

Jsi na vysoké škole, nebo se na ni příští rok chystáš? Láká tě zkušenost ze života a studia v zahraničí? Za tímto účelem se seznámíme s programem Evropské Unie nazvaným Erasmus+, protože právě ten ti obdobný sen pomůže lehce splnit! A to navíc de facto bez nákladů!

Dnes je vzdělání dostupné už každému. Nemusíme mít rodiče v komunistické straně, abychom mohli studovat. Ano, to je možná výhoda, ale tento systém skýtá i mnoho nevýhod. Jako tu největší nevýhodu vidím fakt, že trh práce v České Republice je přesycen vysokoškolskými absolventy. Firmy si proto mohou vybírat. O to víc je důležité, aby se člověk od ostatních kandidátů odlišil v očích potenciálního zaměstnavatele. A jak toho dosáhnout? Například skrze zahraniční zkušenost s programem Erasmus+!

Erasmus+ je program EU, díky kterému může každý student strávit 3-12 měsíců studiem či praktickou stáží na zahraniční univerzitě, respektive v některém ze členských států EU. Zní to jako skvělá příležitost? Rozhodně ano! Ale co je hlavní, tuto zkušenost studentům de facto hradí sama EU. Protože na náklady spojené se studiem jsou poskytovány granty z fondů EU (státy jsou rozděleny do jednotlivých skupin, dle průměrných nákladů na život).

erasmus

Já osobně jsem studovala skrze tento program 1 rok na ostrově Réunion. Volba to byla jasná, protože jsem chtěla zlepšit francouzštinu, svůj druhý cizí jazyk, a navíc, Réunion byl jednou z mála exotických destinací, které jsme si mohli vybrat. Mohu vám říci, že to byla zkušenost k nezaplacení. Získáte kontakty z nejrůznějších částí světa, vyzkoušíte si na vlastní kůži život v zahraničí a odlišný systém studia, ale především dokážete sami sobě, okolí, i svému budoucímu zaměstnavateli, že jste samostatní!

Na co tedy ještě čekáte? Podívejte se na stránky své univerzity, jaké mobility v rámci programu Erasmus+ nabízí. Pokud jste ještě na střední škole, nezoufejte, i ty se totiž mohou do Erasmus+ programu zapojit. Více informací naleznete také na – http://www.naerasmusplus.cz/.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist