Suchý šampón – to, co nesmí chybět ve tvé výbavě! 4.5/5 (4)

Zná to zřejmě každá z nás. Ráno se z postele vyhrabeme o trochu později, než máme ve zvyku. Však ještě aby ne, kdo si rád nepřispí, že? Ale pak se podíváme do zrcadla a probleskne nám hlavou, že s takovými vlasy PROSTĚ nemůžeme vyrazit do ulic, mezi lidi! Rychle se oči přehoupnou na hodinky a zjistíme, že před odchodem do školy, nebo do práce, stíháme už maximálně tak rychlé vyčištění zubů a obléknutí se. Na mytí hlavy jednoduše čas není. Ale co teď?! Právě v tento moment budeme v duchu oslavovat vynálezce suchého šampónu!

Suchý šampón sice není na trhu žádnou novinkou, avšak co jsem se bavila s kamarádkami v okolí, spousta z nich o této vychytávce slyšela prvně. Proto jsem se rozhodla ji přiblížit i vám, našim čtenářkám, protože pro mne samotnou je to nepostradatelná věc. A věřím, že také vy si tohoto pomocníka zamilujete! Suchý šampón je k dostání od různých výrobců, zpravidla vlasové kosmetiky. Zde jen krátký výčet těch nejpoptávanějších:

 • HairX (oriflame, 150ml cca 150Kč)
 • Batiste (Batiste Hair, 200ml cca 150Kč)
 • Cotton Fresh (schéma, 250ml cca 60Kč)
 • Fresh Dust (L´oréal, 150ml cca 300Kč)
 • Dry Shampoo (SYOSS, 200ml cca 150Kč)
 • OSIS+ (Schwarzkopf, 100ml cca 400Kč)

Výčet produktů není to nejdůležitější, proto se nyní více zaměříme na zkušenost a především využití suchého šampónu. Asi člověk sám odvodí, že se jedná o šampón pro nouzové použití, který není nutno oplachovat. Je to v podstatě taková záchrana v den, kdy jsou již vlasy na pohled mastné, je potřeba je umýt, ale člověk to prostě nestíhá.

Co se týče aplikace. Zpravidla je suchý šampón k dostání ve spreji, alespoň ty, co jsem výše zmínila. Existuje také obdoba produktu vyloženě v podobě sypkého prášku, ale tou se dnes zaobírat nebudeme, protože mám za to, že člověk v rámci zjednodušení si všeho, co jde, i tak sáhne po spreji :) Já osobně mám vynikající zkušenosti se sprejem Batiste, který nakupuji především skrze ebay.co.uk. Účinek je stejný jako u konkurenčních výrobků, ale hlavně poměr kvalita – cena mi absolutně vyhovuje. Navíc, což beru jako plus, nabízí širokou škálu vůní a typů šampónu (od třešňové a tropické vůně až po přípravky vyloženě pro blondýnky či brunetky)

před

V první řadě je sprej potřeba pořádně protřepat. Nejlépe v předklonu jej aplikovat na vlasy ze vzdálenosti cca 20-30cm. Po aplikaci na vlasech ulpívá bílý poprašek (jak je vidět na fotografii), ale nebojte se toho. Snadno jej vyčešete hřebenem, či jen vlasy jemně promasírujte ručníkem a prášek zůstane na něm. Ba co víc, právě onen prášek se nám postará o to, že nebudeme celý den myslet na to, že si všichni všimnou našich mastných vlasů!

bílý poprašek

Hlavní je výsledek, vlasy jsou na pohled i na pohled i dotek sušší, upravené, nadýchané a nemastné, což můžete vidět na následující fotce. Dost vidět je to i na samotné ofině.

Výsle

Nakonec bych ale ráda upozornila na to, že se jedná opravdu jen o provizorní řešení, zpravidla na jeden, maximálně na dva dny. Jednoduše, suchý šampón vám vlasy ani pokožku hlavy neumyje, proto je potřeba si druhý den místo polehávání v posteli výjimečně přivstat a vlasy umýt a ošetřit tak, jak se patří..

Máte holky zkušenosti se suchým šampónem? Případně, nějaké další zaručené rady, které by nám s vlasy mohly pomoci? Nenechávejte si toto know how jen pro sebe a podělte se o ně s námi v rámci komentářů :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

 1. Já taky na suchý šampon nedám dopustit =) Někdy se holt ráno nezadaří vstát dřív a umýt si vlasy a to pak hned sáhnu po tomhle zázraku. Je jasné, že dlouhodobě je to pro vlasy hrůza, ale jednou za čas je to super. Momentálně používám od Timotei a jsem s ním spokojená (dokonce se po něm ani nedusím =D).

  • Absolutní souhlas :)) Jo, zpravidla po nich bývá v místnosti aplikace nedýchatelno, ale zase je to pomocník za všechny prachy :) jak budu na Vánoce v ČR, tak se po Timoteii podívám, i když neplánuji třešňový Batiste dlouhodobě vyměnit za jinou značku :) ale za vyzkouším ráda, díky za tip ;)

 2. Čauky :)
  Taky mi tak jednou za 14 dní nezbyde nic jiného než použít suchý šampon. Vyzkoušela jsem jich spoustu, levnějších i dražších, ale vždycky jsem se po nich dusila ( :D ) a přišlo mi, že na vlasech to stejně skoro nebylo poznat. Proto jsem se stejně vždycky vrátila k tomu pudrovému, který stojí okolo 30Kč a je naprosto bááječnej. :)

  • Ono každému právě vyhovuje něco jiného, naštěstí, dnešní trh nám dává možnost výběru, možnost volby :) mě sice klasický pudrový také vyhovoval, ale stále mi přijde aplikace v rámci spreje taková praktičtější :)

 3. Nenávidim fifleny, s prominutím

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist