TAG: 5 věcí, které bych na sobě změnila Zatím bez hodnocení.

Když jsem se dnes opět přesvědčila o tom, že nejsem dokonalá a nikdy pravděpodobně nebudu (pokud ano, ráda o tom napíšu další článek!), napadla mě jedna věc. Všichni určitě znáte různé youtube TAGy, článkové TAGy a mě napadlo  proč nevytvořit nový? Nejsem v tom zrovna nejznalejší, takže nedokážu říct, jestli podobný TAG už existuje, každopádně téma 5 věcí, které bych na sobě změnila (alespoň občas) mi přišel jako dobrý nápad. Nejen, že si zanadávám na svoje chyby, ukážu Vám opět něco málo ze sebe a svých vlastností, ale možná inspiruji i někoho jiného, aby se nad tím zamyslel a podobný TAG u sebe na blogu také vytvořil.

1. Moje paměť

Nevěděla jsem, zda sem mojí paměť můžu úplně bez výčitek zahrnout, protože jak se denně dozvídám, stále jsem na tom lépe než někteří. Mám naprostou úchylku na data – pamatuju si to, co mám v kalendáři, takže vlastně bych ani žádný kalendář nepotřebovala, pamatuju si, v jaký den a v jaké datum jsem dostala svojí první pusu, pamatuju si, kdy jsem byla na svém prvním rande, pamatuju si, kdy má narozeniny člověk, kterého vlastně vůbec neznám, jen proto, že jsem si to jednou někde náhodně přečetla. Pamatuju si to, co vlastně vůbec vědět nemusím a vytěsňuje mi to ty důležitější věci z hlavy.

To sám o sobě není problém, spíš mě trápí zapomínání naprosto běžných věcí. Minimálně třikrát do týdne se mi stane, že zapomenu klíče v zámku – ať už ve škole, doma nebo někde jinde. minimálně 2x týdně se mi stane, že klíče postrádám úplně a nevím, kde jsou. Minimálně 1x týdně se mi stane, že někam dám notebook a nevím kam (jak se mi sakra může ztratit tak velká věc?!:D) a naprosto běžně se mi stává, že někam jdu a nevím proč. Jednou jsem dokonce měla rozečtené čtyři knížky, protože jsem si nemohla vzpomenout, kterou jsem četla naposledy. Stejně tak si často nevzpomínám na běžné úkony, které dělám – např. dám si mobil do kapsy a za pět minut vlastně nevím o tom, že jsem ho tam dala. Nebo si dám okolo krku řetízek a pak mě napadne, že se k tomu tričku bude skvěle hodit řetízek, půl hodiny ho hledám a pak mi dojde, že ho už na sobě vlastně mám, nebo hledám tužku, kterou už tři minuty držím v ruce!

2. Odkládání 

Jsem typ člověka, který nikdy nic nedělá (myšleno tím povinnosti) dokud skutečně nemusí a dokud ho netrápí čas. Vím moc dobře, že někdo to dělá naschvál, protože se mu pod tlakem a nedostatkem času pracuje lépe a rychleji, to ale není můj případ. Já dělám vše co nemusím, jen abych odložila a nemusela dělat to, co musím. Nakonec nestíhám, jsem v pořádném časovém presu, nadávám, desetkrát denně řeknu, že není možné abych to stihla, zanedbávám spánek a nakonec všechno stihnu a jdu spát – to je pravidelná rutina, které se už pár let nemůžu zbavit.

Nejlépe vidět je to na učení. Měli jsme zkoušku z farmakologie – není to jednoduchá zkouška a moje popsané papíry tím, co jsem měla umět zabíraly snad přes stovku stránek. Týden do zkoušky jsem naprosto v klidu, hraju si simíky, spím, čtyři dny do zkoušky se podívám na první stránku, řeknu si, že pohoda a dál to neřeším. Den před zkouškou jsem zase ve stresu, nejím a nespím, nadávám si. Co je na tom nejhorší – že moc dobře vím, že to dělám a moc dobře vím, že toho budu litovat! :)

3. Zuby 

Moje zuby se mi nelíbí a jednu chvíli jsem hodně uvažovala o tom, že je vylepším pomocí spešl zákroků (ať už fazetami nebo drsnějšími zákroky). Nejen, že mám od přírody poměrně špatnou barvu (rychle žloutnou), ale navíc mám mezeru mezi předními zuby a jak mi bylo sděleno, s tímhle konkrétně si rovnátka nijak ve velkém neporadí. Bylo období, kdy jsem to řešila hodně (samozřejmě hlavně dospívání), nakonec jsem se s tím ale naučila žít a když vyloženě nemusím, tak to neřeším.

Spíš mě štve to, že mám problémy se zuby jako takovými – nejdřív moudráky, potom se mi začaly prořezávat zuby, které už dávno měly být vyrostlé, byla jsem na spoustě stomatochirurgických zákroků, musela brát kila antibiotik a stejně mi přijde, že když už se všechno uklidní, začne nějaký problém nanovo.

4. Náladovost 

Věc, která vadí hlavně ostatním je ta, že umím být tvor neskutečně náladový. Myslím, že jsem to zdědila po tátovi, kterému se v hodně věcech podobám. Ráno se probudím a mám dobrou náladu, stačí ale jen jediný malý problém, jediná malá věc, která ani vyloženě problém být nemusí a už jsem protivná a dokážu si to vybít i na ostatních. Tedy – já se snažím moc nevztekat a nekřičím, spíš jsem protivná v tom smyslu, že nemluvím a mračím se jako čert.  Ne úplně výjimečně se mi taky stává, že se mi změní nálada a vlastně ani nevím proč:)

5. Žárlivost 

Ano, Tomáš to se mnou v lecčems nemá vůbec jednoduché, přiznávám to. Jsem hodně žárlivá a občas umím udělat nějakou tu scénu, i když často vím, že to vlastně nemá vůbec žádné opodstatnění. Vždycky nejhorší je to ze začátku vztahu, kdy ještě pořádně člověk neví, na čem je, neví co od toho druhého může čekat a co je ok a co není ok. Řekla bych, že čím déle jsem s Tomem, tím lépe to zvládám, protože mu víc věřím – nejsem zrovna ten nejdůvěřivější typ. Na druhou stranu už jsme měli kvůli tomu pár hádek a rozhovorů, kdy jsme si vyjasnili spoustu věcí a udělali si ve všem pořádek, i to je důvod, kvůli kterému jsem se nad tím hodně pozastavila a snažila se něco s tím dělat. Často jednám impulzivně a někdy moc nepřemýšlím nad tím, jaký to bude mít dopad.

To je mých 5 hlavních věcí, se kterými bych ráda něco provedla – ať už nutně nebo možná později. Myslím, že každý člověk má vlastnosti, na kterých by měl zapracovat a je skvělé tyhle špatné vlastnosti znát. Na druhou stranu, každý máme i své dobré, pozitivní stránky, které v drtivé většině případů vyváží to, co se nám na sobě nelíbí a i tyhle věci je akutně nutné znát. Mít se rád – to je prostě základ, protože se sebou musíme žít a dobrý pocit nám ten život může pořádně ulehčit! :)

Pokud podobný TAG nebo téma také vytvoříte, budu moc ráda, když mi do komentářů hodíte odkaz :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

22 komentářů

 1. Já jsem na tom se svými zuby ještě hůř. Mám menší předkus a jsou výrazně velké oproti ostatním, takže jsem jako koníko-králík. :D A žiju, ale dost mě to trápí :) Taky jsem přemýšlela nad tím, že si s tím nechám něco udělat, ale to by znamenalo vytrhnutí, a to se mi zdá škoda :)

 2. Tééda, až na ty data to mám stejně…Na data fakt moc nejsem, i když to důležitý si většinou pamatuju :D..Odkládání je to samé..Pořád mám na všechno dost času, a pak den před danou věcí nezvládám nic, nervuju se, nádávám si..děs..:D A v zubech taky nejsi sama.. Mám jeden vzadu a mezi předníma zubama mám nahoře malou mezírku…je pěkně nepříjemná, a dost často mi odtamtud z dásně teče krev..:/ A ani v ostatním se moc neliším..jen se bojím, že já, nerozdíl od tebe, jsem svou žárlivost neudržela na uzdě a bude mě to vztah stát..obdivuju tě..:)

  • Já to mám taky hodně podobné, až na tu pamět, kterou sice nemám nijak výbornou, ale nestěžuji si. Odkládání na sobě taky nesnáším, stejně jako lenost. Mezi předními zuby mám mezery, ale nosím stálá rovnátka, tak se to doufám časem napraví. Náladová a hlavně žárlivá jsem strašně, ale bouhžel s tím už nic nenadělám… Jinak jsem si opět příjemně početla :)

 3. V zubech souhlasím. Jak já bych chtĕla nové. :-)

 4. S tou pamětí a odkládáním to mám úplně stejný. Pamatuju si na datum přesně, kdy se mi loni rozbil telefon, kdy jsem šla na oběd s tím a s tím, a všechny furt otravuju s tím: ,,Víš, že dneska je to přesně rok co …?“ a pak se mám učit do školy, a můžu se učit jak blázen jak chci dlouho, ráno z toho nevím ani ň. A odkládání? Vždycky dělám přesnej opak toho co musim, takže když se mám učit, tak klidně i umyju všechno nádobí, co se kdy u nás vyskytlo :-D…

 5. ha, data mám naprosto stejně. ne teda, že bych si zapamatovala i něco, co jen vidím, ale prostě si vedu diář jen od toho, abych pak zpětně mohla koukat, kolik že jsem to v té době vlastně měla práce. Zoubky mám naneštěstí vyrovnané, sice zažloutlé, ale pomáhá bělící pasta (o které jsi už psala ;) ) jinak, určitě bych si chtěla přidělat větší výdrž, protože kromě koní a tancování u ničeho pořádně nevydržím :D

 6. Jak já bych si přála lepší pleť – ne mastnou, bez pupínků a černých teček… Jinak mám zuby rovné, zdravé vlasy.. :-)

 7. Také mám problémy se zuby, mám vrozenou vadu při níž mi pořád klesá dáseň, takže mám velký předkus, což mi dělají i rovnátka. V listopadu jdu na plastickou operaci do Prahy, šíleně se bojím, ale už se těším až budu mít konečně pěkné zuby :-D. Jinak to odkládání mám taky, říkám si jak se na danou písemku podívám a pak to honím den předem :-D

 8. Lianna Ellusive

  Náladovost je i můj problém a zuby neřeším. 4 a 5 zuby mi všechny chybí, jedna 5 mi zůstala ještě mléčná, ten zbytek se prostě nezaložil a tak mám 1 – 2 – 3, pak v koutku úst mezeru a pak 6 – 7 a mám se ráda tak jak jsem:-)

 9. Taky se přídám se zuby :D Mám malé obě horní dvojky a tak, když se směju vypadám docela retardovaně :D, taky jsem přemýšlela o fazetách..

 10. Ahoj Mers, vim ze muj dotaz nema s timhle článkem nic společného, ale psala jsem ho do jiného článku a odpověď jsem nedostala:( .
  Chci si obarvit vlasy z blond na černou, doted jsem pouzivala sampon pro svetle vlasy, myslíš ze ho muzu pouzivat nadale??? Diky za odpoved:)

 11. Mers, s těmi daty jsme na tom stejně! :D Já si pamatuju kdy jsem poprvé viděla svého psa, kterého máme přes šest let, pamatuji si datum kdy se naši rozvedli i přesto že je to už 10 let a dokonce si pamatuji datum kdy jsem dostala svoji první kočku a to mi byly 4 roky :D

 12. Tak já jsem si dovolila taky vytvořit podobný článek. Kdo si chce přečíst, je vítán.:)
  http://kocicikosik.blogspot.cz/2013/02/tag5-veci-ktere-bych-na-sobe-zmenila.html

 13. Ahojky holky, žádná nejsme dokonalá,ale na každé z nás je něco naprosto úžasného:)
  Abych se sama přiznala,tak mojí velkou chybou je nízká sebedůvěra, i když se říká,že to se dá změnit,ale už od puberty jsem taková,že si málo věřím.
  Mojí další chybou bývala také obrovská žárlivost, i když jsem neměla důvod žárlit,tak jsem žárlila a taky díky tomu skončil jeden můj vztah,když mi bylo 18. Od té doby jsem se poučila a řekla jsem si,že vždy veškeré hranice a meze se s partnerem musí vyřešit na začátku vztahu,ptž pak se na to narazí a jsou zbytečné hádky. Takže od té doby nežárlím,když nemám důvod a když náhodou cítím,že žárlím,tak to partnerovi slušně a v klidu řeknu,co se mi nelíbí a je to. Ale druhá strana mince je zase to,aby partner respektoval to co se vám nelíbí. A je to taky o důvěrě….čím dýl jste s partnerem,tak tím větší důvěra je…:)
  Jinak jedna chyba,kterou bych ráda změnila,ale nezměním bohužel…mám mohutnou postavu….po tátovi (202cm) měřím 181cm a vážím 75kg. Nejsem žádný drobeček a ani nejsem „tlustá“. Jsem plnější a vím,že i kdybych zhubla,tak prostě zůstanu mohutná…mám totiž veliký hrudník (pod prsama obvod 87-90) a mám i mohutnou pánev a vyloženě mužský ramena. V tomto mě moje geny zklamaly…:D i přes to,že moje maminka je drobeček 165cm a 52kg. A s tím souvisí i nákup oblečení…mám hrozně dlouhé nohy a když si jdu koupit džíny,tak bud mi jsou extrémně krátké,že je mám ke kotníkům (někdy ani ne a to mám problém i s prodlouženou délkou) a když mi jsou džíny akorát na délku, tak 5cm v pase místo a nebo našponované přes stehna…Jediný,co mi zbylo je se s tím smířit a když jdu nakupovat,tak zkoušet, zkoušet, zkoušet…třeba 30džín:)
  Jinak abych vám i já povyprávěla o mých zubech…od 12let jsem nosila rovnátka až do mých 20let,ptž jsem měla hodně křivý přední zuby (dolní i horní) a ještě k tomu předkus. Tak jsem začala jezdit na rovnátka,ale milá paní doktorka mi z předkusu udělala zákus:D,takže jsme změnili uplně doktora a začala jsem jezdit do Havlíčkova Brodu za panem Horáčkem…ten mi udělal veškerý testy, rentgery atd,ale zjistili mi,že mám nadpočetný zub (třetí jedničku) položenou v patře za jedničkama. Takže nastal problém…jak by začala ta jednička v patře růst,tak mi zlikviduje všechny přední zuby u kořenů,tak hned 2 operace zubů: 1) šly operativně pryč všechny pětky až z kosti,aby bylo místo na ostatní, 2) v 15 letech jsem konečně šla na speciální operaci,kdy si pohráli s patrem a všema jedničkama. Pak 4-5let jsem nosila pevná rovnátka a pak se mi vyklubaly všechny osmičky…naštěstí bez silných bolestí,ptž tam měly dost místa díky tomu vytržení pětek. A po sundání pevných rovnátek nosím až do ted mých 22 let průhledné kryty na zuby přes noc kvůli zpětnému zkřivení… věřte mi,že až po tolika letech mám konečně pěkné zuby:) teda jsou zažloutlé trošku,ale už bezproblémové, rovné a zdravé:)
  Bože takovej sloh ani nikdo nebude číst…:D omlouvám se.

  • I sloh je občas fajn:)) Díky za tvůj komentář a děkuju za hezký úvod, souhlasím že dokonalost není, ale vždy se najde něco skvělého:)

 14. Tý jo… seš moje dvojče? :D protože mám téměř podobné problémy .)

  • tyo taky Hanka:D:D:D
   máš stjený problémy? Nízkou sebedůvěru, žárlivost, mohutnou postavu a s tím spojené problémy s oblíkáním a problémy se zuby?:D

 15. Jsem na chlup stejná :D ale totálně, dokonale!:DD

 16. Me neuveritelne stvou moje zuby. Mezi prednima zubama nahore mam asi 1mm. mezirku( spis mezeru) a taky mezi 1-2 na kazde strane nahore. + nemam podlozeny jeden zub a vzdy kdyz prijdu k zubarce ( spis me tam dorvou ) tak do me reje at su ho necham vytrhnout. Jinak docela pohoda , jejich vzhled nemam rada, ale nejak se snazim je mit rada ;) ale nikdy nemam kaz, mam bile zuby. Kdybych nemela ty 3 mezirky tak mam dokonaly chrup. :D

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist