TAG: Nežiju jen make-upem Zatím bez hodnocení.

Dneska mi oficiálně skončilo zkouškové, poslední zkouška úspěšně za mnou, tak jsem si řekla, že bych taky už mohla na blog vytvořit něco normální, když teda mám ten čas. Jenže v tomhle vedru se snad nedá dělat nic jiného než pít ledové koktejly, koukat na seriály nebo si na balkoně číst. A navíc – před pár dny jsem U dvou Verunek viděla TAG: Nežiju jen make-upem, který se mi zalíbil a řekla jsem si, že bych ho někdy taky mohla napsat. A proč ne zrovna dnes? Pokud se ho také rozhodnete vytvořit, hoďte odkaz na Váš blog do komentářů, ráda si počtu:)

1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?

Na televizi jako takovou se v podstatě nedívám. Filmy a seriály mám v počítači a to je pro mě jasná volba. Na seriály jsem docela ujetá, mám jich rozkoukáno spoustu. Mezi moje nejoblíbenější patří rozhodně Simpsonovi, které si pouštím každý den před spaním a k snídani (ne, jako že bych je jedla, ale že u koukání jím), Přátelé, Hra o trůny, Hvězdná Brána (klasika, i Atlantida, i Universe), Futurama, Teorie Velkého třesku a Chirurgové. Nedávno jsem se začala koukat i na pořad Americas best dance crew, vzala jsem to od 6 série, kde jsem nejvíc samozřejmě fandila I Am Me, která nakonec vyhrála (věděli jste, že krom slavné Chachi, tam tancuje i Češka?).

2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?

Vařím, ale upřímně – moc mě to nebaví. Mám radši jednoduchá jídla, protože mě zkrátka nebaví se patlat s něčím náročným, když už, tak mnohem radši peču. Jsem ráda, že mám Tomáše, který když já rezignuju, on něco uvaří (aneb výhoda najít si chlapa, kterému to v kuchyni jde). Mezi moje nejoblíbenější hlavní jídla patří určitě ryby v popředí s lososem, špagety a mezi dezerty Tiramisu.

3. Vysněné povolání?

Asi možná někoho překvapím, ale nikdy jsem si nepřála dělat cokoliv s make-upem nebo cokoliv s kosmetikou – je to super koníček a baví mě to, ale jako o práci o tom fakticky neuvažuju a nikdy jsem neuvažovala. Tomáš nás neustále vidí, že si otevřem vlastní kanceláře a redakci, kde spolu bude sousedit jeho intersite.cz a moje proslecny.cz – což už se mi zdá reálnější, a proč vlastně ne?

Když si ale odmyslím tohle všechno, určitě lékárna. Baví mě to, baví mě pracovat s lidmi a bílá mi sluší! :D

4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?

Když jsme si ve čtvrté třídě na ZŠ vybírali jazyk, šla jsem překvapivě na ruštinu a od páté třídy jsem chodila soukromě na angličtinu. I proto si myslím, že anglicky mluvím poměrně dobře. Navíc v Kutné Hoře se to fakt vyplatí, protože tady je to jeden turista vedle druhýho a neustále se někdo na něco ptá. Líbí se mi francouzština, kterou neumím, ale popravdě, do ní už bych teď nešla.

5. Za co utrácíš v rámci kategorie “pro radost”, když ne za makeup?

Knížky, jídlo, oblečení , šperky. Knížky jsou ale na prvním místě stoprocentně. Mám sice čtečku a proto si nekupuju tolik knížek jako dřív, ale svoje oblíbené knížky chci mít v knihovně, navíc chci si udělat kompletní Kingovu sbírku v knihovně, takže většinu kupuji knížky, které už mám přečtené, miluju je, nebo je prostě a jen napsal King (to spolu dost souvisí:)).

6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?

Nemyslím si, že bych s tím měla potíže. Jsem docela stydlivá, často mě někdo/něco rozhodí, ale nejsem vyloženě odpůrce seznamování.

7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?

Ach bože, ano! :D Preferuju cokoliv, co se mi líbí. Je to stejný jako v hudbě, líbí se mi od každého něco a spíš se dívám na konkrétní tituly než na žánry nebo autory. Každopádně vede to King a ráda čtu scifi a fantasy.

8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?

Moje nejhorší – myslím, že mám dvě, které jsou tak na stejné úrovni – náladovost a taky neustále všechno odkládám na poslední chvíli, i když vím, že bych neměla. Nejlepší? Těch je víc, ale která je nejlepší, to nevím. Jsem dochvilná (nerada chodím pozdě a raději jsem všude o pět minut dřív), jsem hodně tolerantní, dokážu naslouchat a jsem poměrně nekonfliktní člověk.

9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost?

Nedokážu si představit, že bych každý víkend někam šla, protože o víkendu ráda odpočívám, sleduju seriály, čtu si a tak různě. Ale jednou za čas, proč ne? Občas jdu s kamarádem na diskotéku (ale musí hrát 80 a 90′ léta – jinak odmítám), sednout si do hospody, do kina.

10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?

Já bych četla! Už teď mám občas problém odložit knížku kvůli tomu, že bych měla napsat nový článek nebo odpovědět na komentáře. Dělá mi problém i večer jít spát, když vím, že můžu číst. Byla bych bláznivá kočičí žena s tunou knížek!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

 1. Gratulu ke zkouškám :) A chci se zeptat, neplánuješ nějaké video? Alespoň bychom viděli pořádně tvoje vlasy ;)

 2. Zase nejsem první -_- :DDD ale to je fakt … :D nechceš udělat video? :)

 3. U dvou Verunek

  Super! Bezvadně sepsáno :) Hrozně ti závidím chlapa, co se neštítí vaření, to je fakt výhra! ;-) Neříkám, že by měl muž vařit pravidelně, ale čas od času – a třeba i sám od sebe – je to velmi milé, to hrozně oceňuju. A ještě se shodneme na těch diskotékách – tvrdím, že na to současné se tancovat nedá (i když to poslouchám ráda), ale osm- a devadesátky jsou na parket prostě super :)
  Verunka

 4. Pěkně sepsané:)
  Najít si chlapa,který umít vařit je můj sen, protože mě to vaří taky nebaví :D America best dnace crew jsem sledovala. Viděla jsem jiné série a tu s I Am Me jsme bohužel neviděla, ale četla jsem o ní :)

 5. Ahoj Mers, promiň, že píšu kam nemám, ale já jenom že jsem ti psala mail – dostala jsi ho? :)

 6. s těmi víkendy jsem na tom stejně, lepší je pohoda, filmy, klid.. :) jinak je fajn dozvědět se o tobě zase něco víc :)

 7. Ahoj Mers, co se týče Kingových knížek, četla jsi už Za soumraku? Jestli ano, co na to říkáš? Jestli bych se do toho měla pustit nebo si vybrat jinou knížku s Kingovými povídkami :D

  • Ahoj, četla jsem. Je to soubor spíš jeho novějších povídek. Není to vůbec špatné, ale mám oblíbenější (noční směna nebo čtyři roční doby). Každopádně si nemyslím, že by to byl typ knížky u které bych ti mohla říct, ať jí nečteš, že nestojí za nic – to určitě ne:)

TOPlist