Trápí tě bolesti nebo křeče při menstruaci? Znám vysvobození! 4.73/5 (11)

Maliník

Toto vysvobození zahrnuje zcela přírodní cestu, jak si ulevit od bolesti břicha, kterou způsobuje menstruace. Osobně nemám vyzkoušené, zda funguje i na křeče, jelikož ty nemívám. Zajímalo by mě ale, jestli máte nějaký tajný trik jak zatočit s menstruačními bolestmi, tak mi napište do komentářů!

Listy maliníku

Listy tohoto keře, který zná každá z nás. Obsahují značný podíl vitamínu C a mají prokazatelné léčivé účinky. Rozhodně jsou zdravější, než používání Ibalginu/Paralenu a jim podobným. Účinky mám vyzkoušené a vřele je všem doporučuji.

Z listů můžete připravit odvar – což vlastně znamená, že ponoříte listy klidně i s větvičkami do hrnce do vody a tu pak přivedete k varu a povaříte 10 – 15 minut. Následně odvar scedíte a pijete jako čaj. Tento způsob přípravy je vhodné použít při průjmech a zánětech žaludku a střev.

Dále můžete připravit nálev – a to je, prosím, klasický „čaj“. Přivedu vodu k varu a zaliju jí listy a nechám vylouhovat, samozřejmě klidně i s částmi větviček, protože nálev se také scedí. Takto připravený nálev (ne čaj, protože ten je s příměsí čajových lístků) tlumí silnou menstruaci a také menstruační bolesti. Stačí si ráno uvařit půl litru a popíjet po troškách celý den a určitě to postačí.

No jo, to je sice pěkný, ale bydlím ve městě a kde asi tak seženu listy maliníku?

Samozřejmě na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď. Na internetu jej najdete pod názvem Grešík maliník listy, nebo jen Maliník listy a zhruba 50g stojí necelých 30,-, takže to není žádná drahá záležitost. Lze koupit na internetu, ale i ve zdravé výživě nebo v Sonnentor prodejně, což bych doporučovala, neboť je důležité i to, kde rostlina roste. Proto je lepší koupit biočaj, nebo natrhat u babičky na odlehlé zahrádce a nasušit! Odva i nálev lze připravit i z čerstvých listů.
Příprava odvaru: 2 kávové lžičky zalijeme 1/4 1 studené vody, necháme 2 minuty vařit, 10 minut vyluhovat
Příprava nálevu: 2 kávové lžičky zalijeme 1/4 l vroucí vody, necháme 10 minut vyluhovat

Pohankový polštářek

Nevím, jestli jste si toho někdy všimly, ale na utišení bolesti nebo jen nepříjemného napětí v oblasti podbřišku velice kladně působí teplo, naopak chlad napětí i bolesti zhoršuje. Babská rada od mamky mého kamaráda mi jednou u nich připravila čaj i nahřála polštářek a já jsem se měla skvěle. Od té doby si čaj vařím každý měsíc a obstarala jsem si vlastní pohankový polštářek.

Co je na něm tak úžasného?

Funguje podobně jak termokolečka a podobné věci. Polštářek úplně v klidu dáte do mikrovlnné trouby – buď na misku, nebo talířek, tak aby se nespálil. A mikrovlnku zapnete tak na minutku zhruba na 500W, budete ho trošku očkem hlídat, aby nebyla mikrovlnka nastavená na moc wattů, pak jej vytáhnete a v leže si jej přiložíte na podbřišek. Nejenže krásně hřeje, ale úžasně vám uleví. Nahřívat si ho můžete jak často chcete, jen jej neperte, nebo byste pravděpodobně pohanku uvařily! A tento termopolštářek funguje na všechny druhy bolestí např. zad, krku, svalů, nohou ale i na revmatické bolesti atd.

Kde ho sehnat?

Cena se na internetu pohybuje od 300,- ale jsou i dražší. Když ale máte šikovnou babičku, nebo maminku, nebo samu sebe, tak stačí starý povlak na menší polštářek (nový by mohl stát okolo 100,-), no a když si koupíte dostatečné množství pohanky tak, aby polštářek nebyl moc plný a spíš vás objímal, když si ho na sebe položíte – řekla bych tak 2/3 plný, tak dáte za pohanku tak maximálně 150,-. Pohanku nasypete do povlaku a neprodyšně zašijete a voilá! Máte vlastní polštářek za polovinu ceny. A že se vyplatí.

Věděly jste o těchto přírodních tlumících prostředcích? Inspirovala jsem vás ke koupi nebo k výrobě? Napište mi!

A kam dál pro další informace o menstruaci?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist