Trápí vás problémy s ňadry? Některé způsobujete vy sama 4.86/5 (7)

Trápí vás problémy s ňadry? Některé způsobujete vy samaPokud je něco, na čem si mnoho žen doslova zakládá, potom je to krása jejich ňader. Pokud i ty vaše nejsou dokonalá, a často vás trápí i několik problémů, zkuste hledat nejprve důvody sama u sebe. Není nic výjimečného, že mnoho žen dělá mnoho chyb, kterými svým ňadrům ubližuje. Problémem může být bolest, citlivost, ale pochopitelně i jejich nižší pevnost a nedokonalý vzhled.

1. Pozor na příliš intenzivní cvičení

Mělo by být samozřejmou součástí dnešního životního stylu. Pokud pravidelně cvičíte, rozhodně s tím nepřestávejte. Jenom doporučíme upravit své tréninkové dávky. A to hlavně ve chvíli, kdy se snažíte posilovat oblast prsních svalů. Kde se nacházejí? Najdete je na spodní straně prsou. Právě jejich posílením můžete výrazně zlepšit vzhled a pevnost vašich ňader. Když ale cvičíte špatně, objeví se bolest, která ze svalů prostupuje dále. Klasické lehké bolení není na škodu – ukazuje, že jste svaly namáhala správně. Když však bolest přirůstá určité meze, je třeba cvičební plán změnit. Jak?

  • Dopřejte svalům delší regeneraci
  • Snižte intenzitu jednotlivých cviků
  • Netrénujte oblast prsních svalů tak často

Jsou ale i další problémy, které mohou vzniknout během cvičení. Třeba při obyčejném běhu. I když to zní nemožně, jde velmi často o podrážděné bradavky. Zde pomůže buď kvalitní podprsenka, nebo jednoduchá pomoc spojená s tím, že je přelepíte náplastí. Pokud vás bolest po cvičení sužuje dále, určitě se v posilovně zeptejte na pár rad trenéra. Ať necvičíte technicky špatně.

2. Umíte vybrat správné spodní prádlo?

Většina žen odpoví, že ano. Možná jste o tom přesvědčena i vy sama. Co ale říkají odbornice? Shodují se na tom, že desítky procent žen své spodní prádlo vybrat neumí. Mluvíme hlavně o podprsenkách. Nejčastější chybou je velikost košíčků, kvůli kterým je podprsenka až příliš těsná. V takovém případě velmi tlačí na vaše ňadra. Pokud v ní jsou také kostice, je to problém ještě podstatnější. Celý den totiž tlačí na prsa a každý pohyb toto negativum ještě prohlubuje. Výsledné otlaky mohou být po celém dni velmi bolestivé.

Řešením ale není ani podprsenka volnější, s většími košíčky. Taková zase nenabídne ňadrům takovou oporu, kterou by potřebovala. Vlivem toho se prsa při každém pohybu pohnou nahoru i dolů, stejně jako doleva i doprava. Vilem toho se může zvýšit i jejich celková citlivost. Proto při každém výběru podprsenku důkladně vyzkoušejte, a pokud je to možné, nechte si poradit od odbornic.

3. Prsa musí mít správnou podporu

Lehce to souvisí s výběrem spodního prádla. Dobrá podprsenka by měla nejenom sedět, ale měla by nabídnout i dobrou podporu pro vaše ňadra. A to především z důvodu, aby nepadala směrem dolů. Pokud k tomu bude docházet příliš často, může nastat několik problémů, kam se řadí:

  • Vytahování prsou
  • Povadlý vzhled prsou
  • Bolesti prsou

TIP: Jak pečovat o svá prsa?

Jak tedy zajistit, aby měly prsa vždy správnou oporu? Nejenom, že vyberete správnou podprsenku, ale také ji budete pravidelně nosit. Je sice lákavá chodit doma bez ní, jelikož se to může jevit jako pohodlné. V dlouhodobém horizontu to ale může být problém. Zvláště u žen s většími ňadry, kde jsou dané problémy častější. Když už se chcete i doma cítit dokonale v pohodě, zkuste třeba sportovní podprsenky. Dají prsům dokonalou podporu a přitom se velmi dobře nosí. Zatrvzele vždy však podprsenku nosit nemusíte.

4. Vhodné je omezit kofein

Je jedno, jestli se jedná o kávu, jestli se jedná o energetické nápoje, nebo o různé tyčinky. Pokud je v nich kofein, může to být problém. Jsou případy, kdy se u žen, které se bez kofeinu doslova neobejdou, objevují různá onemocnění prsou. S tím souvisí i případy, které jasně potvrzují, že když byla tato látka ze stravy vyloučena, příznaky se zmírnily a průběh nemoci se zlepšil. I toto je dobré zvážit. Pokud máte problémy se svými ňadry, zkuste kofein na pár týdnů vynechat. A jestli potřebujete energii, lze zkusit jiné přírodní stimulanty, nebo upravit jídelníček tak, abyste měla dostatek sacharidů, které budou energii po celý den uvolňovat.

5. Jsou i věci, za které nemůžete

Výše jsme zmapovali hlavní možné důvody, proč můžete mít problémy s ňadry. Tedy proč vás bolí, nebo proč ztrácejí na své přirozené kráse. Podívejme se ale i na situace, za které v podstatě nemůžete. První ze situací je změna hormonů ve vašem těle. Jde o běžnou reakci ve chvíli, kdy přichází menstruační cyklus. V daném období není nic výjimečného, že se objeví výrazná citlivost vašich ňader. Často je to den před menstruací, a poté na samotném konci. Pomoci zde může hormonální antikoncepce, která dokáže hormony udržet v přijatelné normě.

Druhou věcí, která může přinášet problémy a za kterou také jako žena nemůžete, jsou cysty, které můžete ve vašich prsou mít. Dobrou zprávou je, že se jedná o onemocnění, které je však nezhoubné a na rozdíl od rakoviny není nutné mít velké obavy. Přesto se ale mohou objevovat komplikace, a to tentokrát ve formě bolesti. I ta může následně přicházet a také odcházet v souvislosti s konkrétním menstruačním cyklem. A jak poznáte, že tento problém máte? Prohmatejte si prsa, a pokud ucítíte hrbolatou tkáň a nerovnosti, objednejte se k lékaři. Je vysoká pravděpodobnost, že fibrocystickou nemocí prsu trpíte.

Co dále si na toto téma přečíst?

VIDEO: Jak vybrat správnou velikost a střih podprsenky

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist