Twerkování (twerking) – co to je a proč to dělat? 5/5 (6)

Twerkování (twerking) - co to je a proč to dělat?Twerk (twerking) je především tanec, trošku sexuálně provokativní tanec, který podněcuje fantazii mužů, a který se vyznačuje poskakováním a současným pohybem boků s pokrčenými nohami, třesením a houpáním hýžděmi. Slovo twerk je prý vytvořeno spojením dvou slov, TWIST – kroucení a JERK – trhání či škubání.

A řekla bys, že tanec vznikl z potřeby udělat si místo v tlačenici, mezi mnoha lidmi, když si chceš zatancovat? Jak nejlépe si vytvořit prostor pro tanec? Twerkingem! No nevím, možná ;) Jak jsem slyšela, tak to dávám dál.

Twerk a trocha historie

Twerking je jedním z nejvyhledávanějších slov v Americe a Austrálii. Vznik Twerkingu datujeme do osmdesátých let minulého století do oblasti New Orleans, ale jeho původ je přisuzován Jamajce v 70tých letech. K rozšíření a rozmachu jistě pomohla na přelomu tisíciletí Hip-Hopová kultura v Americe.

Zdroj a inspiraci Twerking může v sobě nést i genderové a rasové konotace, a tak, spolu se sexuální výzvou a podtextem, bojuje ve světě tance o svébytnost a stálé místo. Na některých školách, zejména v USA, je zakázán a potlačován. Tento tanec můžeš ovšem z části vidět i v tradičních afrických tancích ze západní Afriky – například tanec Mapouka ze západní Afriky, který byl vyloučen z televize v Pobřeží slonoviny díky své podněcující povaze. ABC News poukazuje na to, že pokyny pro školy tance na Scripps Ranch High zakazují „taneční pohyby, které mohou být považovány za sexuálně provokativní nebo simulují sexuální aktivitu.“

Současnou podobu a různé, většinou protikladné ohlasy, přináší twerku popové ikony Beyoncé a Miley Cyrus.

Twerking a zdraví

Takže vyraž na twerk. Je to nová vlna! Přišel i k nám do Česka. A nemysli si, není to jen kroucení zadečkem, je to velká dřina. Spálíš u toho dost kalorií, nadřeš se. Posilníš si svůj zadek, ale i zbytek těla. Twerk pochází z Afriky, nezapomínej na to a pořádně to rozpal. Dej do toho celou svoji osobu. Tento tanec není moc pro chlapy, ale kdo ví, třeba ho budou tancovat i pánové (ale neumím si to představit, pravda).

Během lekcí, na které si můžeš dokonce už i v České republice zajít, zhubneš a perfektně vyrýsuješ postavu. Přidanou hodnotou bude, že svého partnera můžeš někdy překvapit sexy choreografií.

A co ty? Líbí se ti to? Zkusíš twerking na vlastní kůži?

VIDEO: Ukázka twerikngu – jak twerkovat?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Já twerkovat umím a s holkama jsme to dělaly na táboře a fakt to zabralo XD za náma byl zástup kluků a všichni vřískali a kdvž jsme byly vyčerpaný a chtěly jsme jít na pokoj, tak na nás řvali ať neodcházíme :D

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist