Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Zbavte se přebytečného tuku na břiše

Zbavte se přebytečného tuku na břiše

0

Břicho… S touto partií těla bojuje mnoho žen, a často jim nedá spát. I odborníci se shodují v tom, že právě tuk v oblasti břicha je z hlediska zdraví nejrizikovější, a tak bychom se jej měli snažit udržet v co možná nejnižší míře. V dnešním článku si proto shrneme metody, kterými lze s tímto problémem bojovat.

Strava je základem všeho

První možností, kterou máme, je samozřejmě úprava stravy. V rámci naší země je typickým problémovým produktem pečivo, ať už rohlík, nebo chleba. Dětem jej dáváme ještě v kočárku vždy, když uslyšíme větu „mami, já mám hlad“. Snad také proto je tukový rohlík pro mnoho z nás součástí každodenního stravování. Zkuste to změnit!

Pro začátek vyřaďte bílé pečivo, a celkově všechny produkty z bílé mouky. Pokud vás přepadne náhle hlad, nesáhněte hned po rohlíku se šunkou, ale dejte si raději kousek ovoce či zeleniny, která vás zasytí na delší dobu. Vhodné je také omezit živočišné tuky, a především alkohol.

Cvičení, která pomohou

Pravidelné cvičení je dalším důležitým prvkem, ale samozřejmě za předpokladu, že zlepšíme naše stravovací návyky, jak bylo popsáno výše. Co se ovšem týče vhodných cvičení na břicho, rozhodně bych doporučila lehy sedy a sklapovačky. Tyto cviky vám během pár týdnů vykouzlí pevné a ploché bříško, které by vám mohla závidět leckterá modelka. Chce to ale odhodlání a pevnou vůli.

Samozřejmě jsou mezi námi i tací, kteří si tato cvičení nemohou dovolit například kvůli problémům se zády, či s krční páteří. V tomto případě by bylo vhodné například cvičit alespoň s pomocí rotany, která procvičí nejen požadované partie, ale zajistí vám také štíhlý pas.

Záchraná brzda, aneb ultrazvuková liposukce

Mnoho žen bohužel ani pomocí lepší stravy, ani pomocí cvičení tyto partie nezhubne. Poslední záchranu jim nabízí liposukce břicha. V současné době je velmi vyzdvihována ultrazvuková liposukce VASER Lipo, která dokáže odsát tuk z jednotlivých partií bez bolesti, otoků, a modřin. Důvodem je fakt, že revoluční metoda ultrazvukové liposukce působí pouze na tukové buňky, a tedy nenarušuje okolní tkáně, což také zajistí kratší dobu rekonvalescence. Působí tedy na tělo šetrněji než jiné metody liposukce.

liposukce-pred-a-po
Ultrazvuková liposukce „Před“ a „Po“

Pokud si zoufáte, že léto již začalo, a do dovolené u moře vám zbývá pár posledních dní, není vše ztraceno. Tato bezbolestná ultrazvuková liposukce vás nikterak neomezí, protože již po dvou dnech se můžete vrátit do plnohodnotného života a vyrazit si užívat sluníčka i slané vody.

Ať už zvolíte kteroukoliv z výše uvedených variant, odhodlejte se dát svým nadbytečným tukům sbohem.  Okolí si této změny jistě všimne a bude vás vychvalovat, nejpodstatnější ale je, že vy se ve svém těle budete cítit mnohem, mnohem lépe!

Předchozí článekPrázdniny – zn. low cost
Další článekJak chránit pokožku při opalování?
Martina
Jmenuji se Martina a je mi 23 let. Původem jsem z Pardubic, ale zeptat se mě na cokoliv ohledně tohoto města, asi budu u většiny otázek tápat. Není to snad ani tím, že bych Pardubice neměla ráda, ba naopak, jako město pro život se mi líbí.. Ale vždy mne to více táhlo do zahraničí, poslední 3 roky především do Francie. V Pardubicích studuji univerzitu – ekonomické zaměření, a v budoucnu doufám, že vás budu ohromovat skrze marketingové kampaně pro nadnárodní společnosti :-) Touha po životě v zahraničí zapříčinila, že oficiálně jsem sice studentkou Pardubické Univerzity, ale momentálně studuji obor Mezikulturní obchodní komunikace v Anglii, ve městě Preston. Možná si nyní říkáte, že to je přinejmenším divné - tvrdím, že mě láká Francie, ale studuji v Anglii. Je to strategie :-) Ve Francii jsem již studovala před dvěma lety – na ostrově Réunion, což je de facto jedna z nejvzdálenějších částí Francie (nachází se u Madagaskaru). Tam se také hodlám příští rok za studiem vrátit, pěkně do tepla rovníkových oblastí. A snad již s anglickým titulem MA, který mi zajistí lepší pozici na tamním pracovním trhu. Na tomto ostrově bych totiž v budoucnu ráda žila. A co mě vedlo k přispívání na blog proslecny.cz? Lásku k psaní jsem objevila již před lety, ale co je důležitější, v přispívání na tento blog vidím smysl. Moje mládí („mládí“, zvláštní toto slovo použít bez toho, abych sama sebe chtěla označit za „starou“) bylo velmi bouřlivé, rodiče si se mnou užili, a já sama jsem se musela postupně najít. Což není proces jednoho dne, či týdne. Je to životní úkol na několik let! Díky tomu vím, jak moc to dá mladým slečnám zabrat, než mohou říci „Vím, kým jsem“ :-) A proto jsem tady, nechci být jen někým, kdo sem bude psát články. Naopak, ráda bych se stala Vašim parťákem v dobrém i zlém, kamarádkou, na kterou se můžete obrátit s každým problémem a víte, že Vás v tom nenechá…