Žehlička na vlasy mini – vyberte si tu správnou podle bonusových funkcí 5/5 (2)

Žehlička na vlasy mini – Mini nebo také cestovní žehličky na vlasy ti zajistí skvělý vzhled, i když zrovna nebudeš ve své domácí koupelně. Dobře se vejdou do kabelky nebo cestovního kufříku a přitom si co do vlastností se svými většími sestřičkami nezadají – ba dokonce je často předčí. Umí ti ušetřit čas, a přitom neohrozí tvoje vlasy.

Fakt, že jde o cestovní verze jinak dobrých produktů některé výrobce svádí k tomu, trochu „šetřit.“ Vždyť pro mnoho z nás znamená cestovní jednoduše „horší“, protože jde o něco, co používáme občas, takže se menší kvalita snese. Naštěstí takto nepřemýšlejí všichni, nicméně je dobré si na některé věci dát pozor.

Žehlička na vlasy cestovní – proč má plotny ze železa?

Když se porozhlédneš po nabídce dostupných běžných žehliček na vlasy, železné nástavce abys pohledala lupou. Má to hodně důvodů. Mezi ty nejdůležitější patří to, že se železo rychle rozpálí, špatně udržuje nastavenou teplotu a taky je vůči vlasům drsné a poškozuje je. Takže bacha – železným plotnám se prostě vyhni, cestovní necestovní.

A čím je nahradit? Dostupné jsou prakticky dvě možnosti: keramika a turmalín.

Keramické nahřívací plotny dobře vedou teplo, takže se zahřívají rovnoměrně. Ale i když na první pohled působí hladce, ve skutečnosti jsou vůči vlasům drsnější (i když o hodně méně než železo), takže pro vlasy barvené, jemné nebo poškozené se tak úplně nehodí. Trochu to napravují speciální úpravy povrchu, za které je však třeba si připlatit.

Turmalín se do keramických destiček přidává, aby vedly teplo ještě lépe. Díky tomu si můžeš dopřát i nižší provozní teplotu. K vlasům je tato kombinace šetrnější, takže jsou žehličky na vlasy s turmalínovým plotnami vhodné i pro kštici jemnou nebo poškozenou.

Zatím málo známým materiálem je titan. Je protipólem všech těch sensitive produktů pro jemné vlasy. Snesou ho totiž jen kadeře dobře vyživené, zdravé a hrubé. Vyšší síla vlasu ani vysoká hustota nejsou pro titan problémem, navíc je dokáže zbavit statické elektřiny a usnadní tak jejich následnou úpravu. Titan je navíc velmi trvanlivý. Ovšem všechny tyto vlastnosti se podepíšou i na cenách takových žehliček na vlasy. Pro majitelky hustých a silných kadeří jde však často o jediný materiál, který je doopravdy zvládne.

Náš tip: existuje i kombinace titan-keramika. Jde o kombinaci univerzálně použitelnou pro všechny typy vlasů, ovšem vyváženou nejvyšší cenou ze všech. Ve výčtu by však ani přesto chybět neměla.

 

Žehlička na vlasy do letadla – musím volit tu s nejužší plotnou?

Žehličky na vlasy nejsou žádný nebezpečný materiál, takže jaké si s sebou sbalíš, záleží jen na tom, co potřebuješ. Velikost plotny důležitá není, spíš se vyplatí sázet na nízkou hmotnost – ušetřených pár gramů rozhodně nestojí za to, aby ses se svým novým pomocníkem trápila jen proto, že ti špatně sedne do ruky. A jak je to vlastně s tou velikostí plotny?

  • Širší destičky jsou vhodné zejména pro husté a kudrnaté vlasy. Je to s nimi zkrátka rychlejší a s lepším výsledkem.
  • Užší plotny jsou ideální na lokny. Ale pozor! Fungují jen na suché vlasy, vlhké nebo úplně mokré nezvlní vůbec.

 

Ideální funkce pro spěchající

Na dovolené má každá minuta cenu zlata, takže pokud nechceš trávit své volno v koupelně, můžeš vsadit na cestovní žehličku na vlasy s programem žehlení za mokra. Jde o nouzovku pro vypjaté chvíle, a určitě ji nepoužívej každý den. S běžnou žehličkou se však k mokrým vlasům rozhodně nepřibližuj – mohla bys ji zničit a tvoje vlasy by ti za to určitě taky nepoděkovaly.

 

Perfektní cestovní žehlička na vlasy je nahřátá do minuty

30-60 sekund, to je přijatelná doba nahřívání. Značí to, že máš v ruce vážně dobrý kousek s dobře vybranými materiály perfektně vedoucími teplo. Nebudeš tak muset dlouho čekat, až bude žehlička použitelná, ale ani na to, až úplně vychladne. Mimochodem u cestovních žehliček na vlasy zaručeně oceníš i přítomnost praktického ochranného pouzdra, do níž lze uložit přístroj ještě teplý, aniž bys musela čekat na jeho vychladnutí. Opět velmi užitečná funkce.

Žehlička na vlasy mini – vyberte si tu správnou podle bonusových funkcí

K moři jedině s infračerveným teplem

A ještě malý tip pro všechny, kdo plánují delší pobyt u moře. Určitě víš, že slaná voda vlasům příliš neprospívá a poškozovat je navíc ještě teplem tak nebude dobrý nápad. Vsaď tedy na žehličky pracující s infračerveným zářením. Fungují stejně spolehlivě jako ty klasické, jsou ovšem mnohem šetrnější. A taky dražší, bohužel.

 

Šikovný pomocníček za dvě stovky

Potřebuješ si na cestách upravit ofinu nebo si zrovna nemůžeš dovolit větší investici? Možná tě to překvapí, ale i za dvě stovky můžeš koupit poměrně dobře použitelný model. Je jím ECG ZV 45 mini, který ti dokáže, že i levné žehličky na vlasy můžou být šikovnými a praktickými pomocníky.

 

ECG ZV 45 mini

Je opravdu malá, nabídne ti vše potřebné pro narovnání i kulmování vlasů, a přitom se má ihned k dílu. ECG ZV 45 mini žehlička na vlasy se rychle nahřívá, nabídne keramické desky pro maximální šetrnost ke tvým vlasům a vejde se zaručeně do každé kabelky. Nabídne ti taky pevné pouzdro, krytku na rozpálenou část a příjemně tvarování, díky němuž se dobře drží. O moc víc toho neumí, ale není to ani třeba. Jako rychlý pomocník na cesty je ideální, nezaplatíš za ni moc a podle recenzí je i poměrně spolehlivá. Takže super tip pro všechny milovnice krásných vlasů, které chtějí být krásné kdykoli a kdekoli.

ZDE nejlevněji

Když se chystáš na delší dovolenou

Máš vlasy, které se bez každodenní úprav neobejdou a máš strach, že by sis je levnými cestovními žehličkami poškodila? Už nemusíš. Mini žehlička na vlasy Philips Essential Care HP8323/00 si s klasickými modely v ničem nezadá, potěší dokonce i turmalínovými plotnami.

 

Philips Essential Care HP8323/00

Dlouhé destičky s přídavkem turmalínu se postarají o vysokou rychlost úpravy vlasů i jejich minimální kontakt s teplem. To si mimochodem můžeš nastavit tak, jak potřebuješ od 180 až po 210°C. Philips Essential Care HP8323/00 se nahřeje už za jednu minutu, dobře se drží a není těžká, takže si rychle poradí i s dlouhými vlasy.

Nechybí jí samozřejmě ani univerzální měnič napětí, takže ti poslouží i na cestách v zámoří. A nesmím zapomenout ani na praktický zámek na rukojeti, díky níž nemůžeš žehličku poškodit, když ji rychle nacpeš do pouzdra. A kabel má na otočném kloubu, takže se nezamotá ani nepřekroutí. Heuréka všech cestovních žehliček.

ZDE nejlevněji

Když chceš pro svoje vlasy jen to nejlepší i na cestách

A nesmí tu chybět ani absolutní profík mezi žehličkami – ETA Fenité 3337 90000. Má napařovák, takže dodá šťávu i opravdu unaveným vlasům, na které nestihneš aplikovat nic jiného, než hrst suchého šampónu. A díky univerzální nádržce můžeš místo obyčejné vody použít tu vyživující z drogerie, takže vlastně zvláště péči i styling v jednom kroku.

Cestovní žehlička na vlasy ETA Fenité 3337 90000 je vhodná pro jakoukoliv kštici. Keramicko-turmalínové destičky snadno přilnou k vlasům a minimalizují jejich třetí a tím i možné poškození.

K dispozici jsou čtyři nastavitelné teploty, pára v nádrži vydrží až na dvacet minut provozu, což je dost i pro dlouhé a husté vlasy. Bezpečnostní zámek zafixuje nastavenou teplotu, takže ji nemůžeš během provozu omylem přepnout. A nechybí ani automatické vypnutí, které tě uchrání od průšvihu, když prostě příliš spěcháš a nestíháš.

ZDE nejlevněji

Za mě bych ETU Fenité 3337 90000 doporučila holkám, co neudělají bez každodenní úpravy vlasů ani krok a přitom jim záleží na jejich zdraví a krásném vzhledu. A jestli mezi ně patříš, nemusíš se bát – nebude tě stát tolik, kolik si asi myslíš. Za víkendovou brigádu si na ni v pohodě vyděláš.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist