Zvedni si sebevědomí – otevře se ti brána do nového světa! 4.75/5 (4)

„Ta má sebevědomí na rozdávání“, říkáš si možná i ty o své spolužačce. Místo závistivého odfrkování i ty můžeš být na jejím místě. Stačí na tom trochu zapracovat! 

Tak holky, s pravdou ven! Jak jste na tom se svým sebevědomím? Máte ho příliš vysoko nebo proklatě nízko? Věděly jste, že pokud chcete být krásné a atraktivní, nemusíte nutně chodit každý den do posilovny, ke kosmetičce ani na nákupy? Ne, opravdu ne! Stačí, když si zvednete vaše sebevědomí. Protože to udělá opravdu hodně! Se zdravým sebevědomím můžeme být krásné a velmi atraktivní i se všemi nedostatky které máme.

Základem je mít se ráda! 

jak si zvýšit sebevědomíZákladem pro zdravé sebevědomí je mít se ráda. Protože, když se budeš mít ráda taková, jaká jsi a budeš se sama sobě líbit, i ostatní tě tak budou brát. Nedáš jim totiž podnět k tomu, aby si mysleli něco jiného. Dokonce i s pupínkem na nose můžeš být neuvěřitelně sexy, nevěříš? Ano! Zdravé sebevědomí ti to umožní! Najdi na sobě to, co se ti líbí a uveď to do popředí! Vždyť v odlišnosti je krása. Kdyby po světě běhaly jen samé kopie, byla by to docela nuda, nemyslíš?

Budování sebevědomí je běh na dlouhou trať!

Ovšem se zvyšováním sebevědomí to není tak jednoduché, jak by se mohlo hned na úvodu tohoto článku zdát. Zvýšit ztracené sebevědomí je mnohdy větší dřina, než uběhnout maratón. Výsledek však stojí za to. Jak si tedy sebevědomí zvýšit? Jak už jsem zde zmínila, základem je mít se ráda i se svými nedostatky. To znamená, že si každé ráno stoupnete před zrcadlo a upřímně si řeknete : „jsem krásná, jsem krásná, jsem krásná!“ Krom toho si můžete maličko vypomoct. Změnou make-upu, nebo novým kouskem oblečení.

Ukaž světu, že jsi sebevědomá! 

sebevědomá ženaBěhem „terapie“ je nutné světu ukázat, že nedostatkem sebevědomí netrpíš. Proto se na začátku dovoluje maličko švindlovat. Třeba tím, že budeš neustále udržovat oční kontakt. Je jedno s kým! S učitelem, s klukama ve třídě, s novým partnerem…oční kontakt udržuj i přesto, že v tobě bude malá dušička. Tím dáš okolí najevo, že jsi sebevědomá a nebojíš se konfrontace! A uvidíš, že časem budeš oční kontakt udržovat automaticky!

Celý boj za vyšší sebevědomí určitě stojí za to! Protože se zdravě vysokým sebevědomím můžeš:

 • snadněji flirtovat – S vysokým sebevědomím ti flirtování půjde jedna radost, o tom žádná! Potencionální partnery tak budeš muset nakonec i odhánět :-)
 • získat nové kamarády – Další důvod proč zapracovat na zvýšení sebevědomí jsou přátelé. Zdravě sebevědomá tak můžeš snadno oslovovat i neznámé lidi na ulici. Nové kamarádky tak můžeš mít jako mávnutím kouzelného proutku!
 • vybudovat si kariéru – Ano, zdravé sebevědomí se ti bude hodit celý život. Získáš díky němu lepší práci, budeš mít lepší výsledky a klidně si můžeš říct o vyšší plat.

Zkrátka a jednoduše s vyšším sebevědomím si můžeš otevřít dveře do nového, lepšího světa. Krásnější, atraktivnější, možná i štíhlejší budeš vypadat i ty, aniž bys makala v posilovně nebo navštívila kosmetičku! „Ta má sebevědomí na rozdávání…“, možná uslyšíš za pár měsíců závistivě šeptat lidi ve tvém okolí!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

 1. Moc pěkný článek. Sebevědomí je opravdu důležité. Nejsem majitel nějakého velkého sebevědomí, spíš pokulhávám, ale snažím se na tom pracovat. :-) Teď už si často dokonce dokážu říct, že mi to sluší a že ty pupínky na bradě vůbec nevadí :-D

 2. Rožnovačka

  Ten článek je super!
  Sebevědomí opravdu zvýšit potřebuji. Možná se mi podaří i shodit těch několik kilo stresu.🤔

 3. Ahoj, mám problém, bojím si holit podpaží a pro holku v mém věku je na nevkusné si nechávat drny… Prosím, poraďte mi co a jak. Díky

 4. Ahoj, holky tak z čeho máte strach? Bojíte se odezvy rodičů nebo se bojíte samotného holení, že se pořežete? Rodiče pochopí, že náctiletá slečna přece nemůže chodit s podpažím zarostlým jako v pravěku. A co se týče žiletek. Zakupte si holící strojky s větším počtem břitů a zvlhčujícím páskem. Holení bude jedna radost: )

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist