Domů Trendy & Fashion Nakupování Nauč se správně nakupovat

Nauč se správně nakupovat

5

I když nakupování oblečení a módních doplňků je pro určité ženy a dívky vášní a neopomenutelnou součástí života, ne každý to umí. Jistě, určitě si říkáš: „Co je na nakupu oblečení těžkého? Vyberu si to, co se mi líbí a hotovo!“. Ano, to je argument a zdůvodnění nakupování většiny z nás, ale doopravdy nakupuješ efektivně? Každá koupená věc se ti vyplatí? Nevyhazuješ občas peníze za věci, které si na sebe vezmeš jen párkrát?

Pokud je tvá odpověď ano, určitě to není nic, čím by ses měla chlubit. Vyhazování peněz určitě není cílem nikoho z nás, určitě ne dívek, které si samy ještě nevydělávají a žijí z kapesného a chtějí ušetřit, popř. nakoupit co nejvíc věcí za málo peněz. Zkusím ti tedy dát par rad, jak na takový nákup oblečení vyzrát.

Jaké jsou tvé preference a tvůj styl v oblečení?

Preferuješ spíše oblečení barevné nebo spíše tlumenější? Jsou tvé outfity jednoduché nebo se skládají z více součástí? Jaký je tvůj vkus a jaký styl oblečení nosíš. Je zapotřebí uvědomit si, že je zde určitý rozdíl mezi tím, co se ti líbí a co skutečně budeš nosit. Pro příklad mohu uvést situaci, kdy se mi strašně líbí podpatky, ale chodit na nich neumím, připadám si hloupě, ale koupím si je a zjistím, že je to na nic a nosit je stejně nebudu. Ano – to je vyhazování peněz a před každým nákupem je důležité uvědomit si, co preferuješ, co nosíš a co potřebuješ.

Je hloupé nechat se ovlivnit stylem někoho jiného a potom nakoupené věci mít ve skříni a vůbec je nevytáhnout.

Prohrabej se šatníkem

Pokud se chystáš na nákupy, vždy bys měla nakouknout do svého šatníku, utřídit si oblečení a bez slitování vyhodit nebo někomu dát oblečení, které už nenosíš (nejhorší je syslení zbytečných kousků dámského oblečení). V tvé skříni by doopravdy měl být odraz toho, co nosíš a jaký je tvůj styl. Je důležité mít přehled, protože pak uvidíš, co ti chybí – stejná zbytečnost jako kupovat si věci, které nevyužiješ je i nakupovat např. tisíce triček, když máš jen jedny džíny.

Jen ty sama si musíš uvědomit, co potřebuješ a co už v šatníku máš.

K čemu se hodí jaké oblečení?

Další nešvar žen při nakupování dámského oblečení je, že si koupí věc, která se jim moc líbí, ale po příchodu domů zjistí, že je nezkombinovatelná, nemají k tomu kalhoty nebo vhodné doplňky. V této chvíli buď musíš znovu utratit další peníze za věci, které se k danému kousku budou hodit nebo jde dámské oblečení do kouta a opět nemáš nic.

I proto je tak důležitý předešlý krok – nekupuj si něco, o čem víš, že se ti k ničemu nehodí. I proto je dobře, když si jednou za čas koupíš kalhoty, tričko, tuniku nebo boty, které se hodí takřka ke všemu a je to tzv. univerzální druh oblečení. S těmito kousky se totiž potom skvěle kombinuje a často je v jednoduchosti mnohem víc krásy než v přeplácaných a nesladěných outfitech!

Předchozí článekKrásná.cz – Ofina
Další článekCo o mě možná nevíte
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Tenhle článek mi moc pomohl. V obchodě si většinou moc nerozmyslím, jestli se mi ta koupená věc bude vůbec k něčemu hodit a pak jsou to opravdu zahozené peníze za další části, které si musím znovu kupovat.. :)

  2. Pěkný článek, ale já hodně, hodně nerada nakupuju. Jako jedna z mála holek mě móda, kosmetika, atd. nezajímají :D Možná tak zavítat do pořádného obchodu s hrama na PC, ale oblečení, to ne :D

  3. Já jsem hrozná, já prostě to co se mi líbí si koupám :X, ale koukám na cenu! Řeknu si jestli mi to za ty peníze stojí a pokud ano tak si to koupím, ale koupit si tričko třeba za 800kč to néé :))

  4. skvělý článek :) dříve jsem nakupovala dosti neúčelně – jen doplňky a trička tuhle etapu mám už naštěstí dlouho za sebou :D

  5. Právě se chystám vyklidit si skříň, protože to mám pořád nepřehledné, jak říkáš ztrácím se v různých stylech. U mě to není rozpoznatelné :/ Takže jdu bez milosti vyhazovat vše co je sice moooc hezké, ale já bych to na sebe asi nikdy nevzala a nebo to nenosím, hold je mi toho líto, ale co lepší mít toho méně co nosím než se topit ve spoustě věcí, kde pořádně nevím jaký je můj styl :D

    No teď nad tím uvažuju, jaký mám styl vlastně já? Miluju takový elegantní, ale ke mě se hodí sportovní, mám takovou postavu a tak asi proto snažím se vše kombinovat, ale vážně díky svému obřímu napěchovanému šatníku samými zbytečnostmi je to hrozné. Když si myslím, že mám věcí hodně tak pak ráno kouknu do skříně a hele chybí mi trička, košile atd. :D Takže jdu vyklízet a nechám si tam jen to co OPRAVDU budu nosit a vše co mi bude chybět později dokoupím ;) Díky za článek a omlouvám se za tuhle slohovku, no to je tak když začnu uvažovat v komentáři :D

Diskuze je uzavřena.