Domů Krása & Péče Pleť Odličování podle typu pleti

Odličování podle typu pleti

3

9f66b315532a3a3b577988d27aa1bd70-d3dci4o

Odličování je věc velice důležitá a článků o ní můžeš najít velké množství. I tady na blogu už nějaké jsou, ale rozhodla jsem se přidat odličování podle toho, jaký konkrétní typ pleti odličuješ, protože jiný typ pleti ti zaslouží jiný přístup a péči. A i dobrému a pečlivému odlíčení můžeš mít pleť hezčí, můžeš tím omezit tvorbu vrásek, akné nebo ucpaných pórů a to určitě stojí za zkoušku.

Na konci článku jsem také rozebrala pár produktů, které jsem v poslední době vyzkoušela.

Odličování pro smíšenou a normální pleť

Tyto dva typy jsem dala pospolu, protože mají ledaccos společného. Smíšenou pleť poznáš podle toho, že na většině míst je dobře hydratovaná, občas trošku suchá (může se lišit podle ročního období) a v T-zóně se může objevit i mastnota, obsahuje tedy vše ze zmíněné typologie pleti. Pokud máš normální nebo smíšenou pleť, nejsi nijak extrémně limitovaná a na výběr máš v podstatě ze všech dostupných odličovadel – ať už gely, pleťové vody, ubrousky nebo pleťová mléka. Zde záleží na tom, co ti bude vyhovovat, proto je tak důležité vyzkoušet toho víc a pokud by ti něco nesedlo, tak okamžitě vyměnit.

Velice důležitá je hydratace a po každém umytí (ráno + večer) bys na pleť měla nanést potřebné množství hydratačního krému. Na místě je tu i jednou za čas použít obličejový peeling.

Odličování pro suchou pleť

Jedno velice důležité pravidlo: Používej přípravky, které neobsahují alkohol, na většině z nich je to hrdě napsané. Tento přídavek totiž může tvou pokožku ještě více vysušit. U suché pleti je také důležitá hydratace a je na místě střídat přípravky podle ročního období. Je totiž jasné, že suchá pleť trpí ještě více v zimě a proto v toto roční období vol spíše mastnější odličování – odličovací oleje, pleťová mléka + po odlíčení  je samozřejmostí hydratační krém. V létě na tom nebývá nejhůř a můžeš se zde soustředit hlavně na hydrataci, stačí tedy obyčejná pleťová voda.

Peeling, gely a pěny pleť mohou vysušovat, proto by ses jim měla vyhnout, nebo najít takové, které jsou přímo určené pro tvůj typ pleti.

Odličování pro mastnou pleť

Mastná pleť je asi nejnáročnější ze všech typů a nepřeje si jí mít nikdo z nás. U ní se nejvíce objevují ucpané póry a nežádoucí akné, proto je na místě pleť nepřetěžovat a používat přípravky určené přímo na mastnou pleť, které se k ní chovají nejcitlivěji. Narozdíl od suché pleti, nic nezkazíš odličovacími gely, toniky nebo pleťovou vodou pro mastnou pleť.

Pokud by se ti po odličování zdálo, že je tvá pleť ještě mastnější, vyzkoušej jiný typ přípravku. Pleť se také nikdy nesnaž vysušovat násilím, protože to jí rozhodně nepomůže.

Ke konkrétním produktům: 

Bioderma Micelárka H20 – Asi jeden z nejpopulárnějších přípravků od Biodermy a odličovadlo vůbec. I já se řadím do kategorie slečen, které micelárku spokojeně používají a nehodlám se jí jen tak vzdát. Bioderma nabízí několik variant – sensibio (červené balení) pro citlivou pleť, sébium (zelené balení) pro mastnější a problematičtější pleť a hydrabio (modré balení) pro suchou pleť. Nově mají také tzv. AR produkty, které jsou určeny pro velice citlivou pleť se sklony s červenáním. Upřímně – vyzkoušela jsem všechny varianty, protože mě zajímalo, jaký je v nich rozdíl a nic extra jsem nenašla. Na první pohled žádný velký rozdíl, sensibio se mi zdá trošku lepivější po odlíčení, ale jinak jsi jsou všechny varianty dost podobné.

Odličovací ubrousky Balearecenzi na ně jste si tu už mohli přečíst. Za mě žádný zázrak, dobré na cestování, ale nedoporučovala bych je slečnám se suchou nebo hodně citlivou kůží – přeci jen, je potřeba trošku větší tlak, aby se make-up dokonale odstranil a to se citlivé pleti nemůsí vůbec líbit. Cena je okolo 30 Kč.

Odličovací ubrousky Loreal Triple Active – ty jsem si koupila nedávno kvůli akutní situaci, kdy jsem se potřebovala odlíčit, neměla jsem sebou micelárku a tyhle byly za nějakou tu stovku a vypadaly moc pěkně. Jsem s nimi spokojenější než s Baleou, jsou více „napuštěné“, nevysušují tolik a odličování je snažší – pokud bys chtěla mermomocí vyzkoušet odličovací ubrousky, přikláním se k těmto. Cena je okolo 100 Kč.

Loreal Triple Active Pleťová voda – Pleťová voda v několika provedení (vlastním růžové pro suchou a normální pleť) a s ní jsem byla dlouho spokojená. Vyloženě příjemně hydratuje a používám jí hlavně ráno, protože pleť krásně rozzáří, ale nemá zas tak skvělé odličovací schopnosti jako třeba zmíněná bioderma. Proto doporučuji hlavně jako doplněk k odlíčení, ne jako odličovadlo samotné. Cena okolo 120 Kč.

Dermacol Pleťová voda Perfect Cleanser 2v1 – snad jediná pleťová kosmetika od značky dermacol, kterou jsem kdy vyzkoušela, ale byla jsem poměrně spokojená. Výrobek je přímo určen pro mladou pleť, je poměrně příjemný, odličuje obstojně, hydratuje středně (tak jako tak, je potřeba hydratační krém). Za příjemnou cenu poměrně dobrý, ale ne zázračný produkt. Cena okolo 100 Kč.

Předchozí článek16.3.13 – Kadeřnice, blond a ofina
Další článekJarní líčení + (foto)návod
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.