Domů Sex & vztahy Kluci Někdy je lepší nespěchat Zatím bez hodnocení.

Někdy je lepší nespěchat Zatím bez hodnocení.

37

shutterstock_97614038Určitě znáš tu situaci: Líbí se ti kluk a líbí se ti tak strašným způsobem, kdy si neustále představuješ, jak budete spolu trávit veškerý volný čas, on tě bude milovat, ty budeš milovat jeho a budete šťastní. Jenže je tu problém, on neví, že na něj tajně myslíš a tím se celá situace tak trošku kazí. Říct mu pravdu a vyklopit to na něj, je věc velice těžká a dokáží ji bez studu jen ty nejodvážnější z nás a těch je doopravdy málo.

Pokud tě napadají věci typu: „Všechno mu to řeknu najednou a uteču!“ nebo: „Všechno mu napíšu do smsky“, tak zpomal, zbrzdi a snaž se zhluboka dýchat. Tím, že se budeš snažit pospíchat totiž nic neurychlíš a pravděpodobně ho jen vyděsíš.

Můj osobní názor na kluky je ten, že se na ně musí pomalu, jinak se vyděsí a už je neuvidíš. Někteří z nich chtějí být lovci, chtějí dobývat oni tebe bez toho, aby ses jim servírovala na připraveném talíři, další typ je zase ten, že se do vztahů nežene po hlavě a chce to čas, aby si to promysleli, došlo jim to a s realitou se vyrovnali. Než si usmyslíš, že mu to všechno povíš, vyznáš mu svojí lásku, určitě to chce zapřemýšlet. Je hloupost říkat to klukovi, kterého znáš dva dny nebo klukovi, který o tebe zjevně nejeví zájem. Dle mého je nejlepší se poznat, zajímat se o něj a abys z toho neudělala 100% věrné kamarádství, tak si občas zaflirtovat a zalichotit mu. Jestli ale neprojevil žádný zájem, naopak tě jistým způsobem odmítá, pravděpodobně udělá to samé, když mu všechno povíš.

Další moje rada zní, aby jsi při vyznávání citů ubrala – upřímně nemám v lásce takové, co hned poprvé a ještě ke všemu v pubertě, kdy vztahy bývají tak nestálé, používají slovíčka „Miluji tě“ nebo „Budeme spolu na vždy“ – tohle kdyby mi nějaký kluk řekl třeba na prvním rande, tak asi zůstanu čumět neschopna slova a z větší pravděpodobností už s ním nikam nepůjdu. Jak už jsem psala v jednou starším článku – lepší je používat Mám tě ráda a podobné frázičky, které na jednu stranu myslíš vážně a na druhou stranu nezní jak z béčkové romantické komedie.

Kluci ale nejsou stroje a proto je tak hrozně těžké psát takovéhle články – každý člověk přemýšlí jinak a každý má jiný druh chování a smýšlení. Pokud chceš tedy udělat tohle rozhodnutí a říct mu to, co cítíš, řiď se svým instinktem – máme ho totiž každá a ten signalizuje jestli to bude dobré nebo naopak to dopadne špatně.

Ne každý den musí být posvícení – možná tě odmítne pár kluků – to se stalo snad každé z nás (i mě v prváku odmítl můj současný přítel:)), ale není na místě házet flintu do žita. Když o tebe nebude mít zájem neznamená to, že jsi ošklivá, hloupá a k ničemu. Ne každý kluk je stvořen pro tebe a po jednom odmítnutí se svět ještě nezbořil!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDeník krásy II.
Další článekKónická kulma Rowenta: Curl & Style (CF3345F0)
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

37 KOMENTÁŘE

 1. Super článek Mers! Jako vždy! :)) Já už od tý doby co jsem přijela ze školy tady číhám, kdy dáš další článek. :D

 2. Tento článek je vážně „trefa do černého“, ja vim jak se mam chovat, ale proste jsem člověk, ktery musi mitvsechno hned a jde za tim dokud to nedostane… :) snad to ted uz konecne vyjde, dekuji Mers! :)

 3. Super článek!
  Prosím Mers a Vás všechny, potřebuju poradit! Líbí se mi kluk z jiné školy v našem městě. Několikrát jsem ho viděla na různých místech, akcích atd.. V podstatě ho neznám, ale strašně ráda bych se sním seznámila. Když jsem ho potkala vyměnili jsme si pár pohledů, ale stejně si myslím, že neví ,že existuji. Já vůbec nevím jak se k němu dostat a seznámit se. Prosím jestli mi můžete nějak poradit budu vám vděčná Děkuji :)

  • A neznají se s nim nějaký tvoje kámošky nebo kámoši? Jestli jo, tak je popros, jestli až spolu půjdete ven, tak by nevzali i toho kluka :) A jestli ho nikdo s kým se bavíš nezná, tak si ho přidej třeba na facebooku a pište si a po týdnu spolu jděte třeba ven ;) Snad jsem ti aspo’n trochu pomohla a hodně štěstí, ať ti to vyjde ! :)

 4. Opravdu skvělý článek. Já jsem asi na kluky moc krásná, inteligentní a prostě celkově úžasná, že o mně zatím nestojí xDxD. No co jejich chyba. Za pár let budou třeba zelnat závistí, až mě uvidí s nějakým jiným klukem :). Zatím o mně projevili zájem jen nějací mladí hoši (viditelně ožili, když jsme se k nim blížila a to jsem na sobě měla oblečení na tůru!) na parkovišti u benzínky, když jsme šla zanést kelímek do koše. Mamka se dusila smíchy a já se cítila polichocena. Takže zatím: „Čekám na signál, ten z nebe nepřichází a tak čekám dál…“ :)

 5. Nádherné. Máš naprostou pravdu. O svého přítele jsem usilovala skoro půl roku. Byli jsme kamarádi. Potom se staly, ale nějaké věci. Po kterých jsem mu byla nucena říct, že ho mám ráda. V tu dobu mě sice odmítl s tím, že má holku. Po dalších cca 2 měsících jsme spolu. Teď jsem neskutečně ráda, že ho znám tak dobře. Řekl mi věci, které by jako své holce neřekl.

 6. Konečně normální článek. Vadí mi, jak v Bravu a podobných časopisech se do mladých dívek pořád cpe, že musí za svým idolem lízt a dokonce ho zvát na rande! Role mezi kluky a dívkami jsou pořád stejné – holku balí kluk, i když se nám moderní svět snaží vecpat jiný, nepřirozený model. Pokazí se tím vztah i radost z něj.

  • Tak to souhlasím..já mám Bravo objednané už asi půl roku a je to čím dál tim horší co tam píšou…..

   • Když mi bylo 13, opravdu jsem některým žvástům z Brava věřila. Když mi je teď 20 a Bravíčko se mi dostane do ruky, nad články typu ,,jak ho sbalit“, ,,názory kluků“ atd jen zvedám oči vsloup a děsím se toho, jaké hlouposti to do mladých, nezkušených slečen cpou. Paradox je, že ve skutečnosti je to poměrně jiné a dokonce i hezčí, než nám předkládají časopisy, ale my si to můžem pomocí bravíčkových návodů pěkně pokazit. Ještěže existuje tento Mersmerisin blog, kde se mladé dívky dozví jak to chodí doopravdy :D

    • Dřív jsem v Bravu taky věřila všemu. Ale asi tak od čtrnácti si ho už nekupuju. Je tam pořád to stejný, a hlouposti. Vůbec toho nelituju, neutrácím kvůli blbosti peníze, a opravdové rady se dozvím tady!:))
     Mimochodem Mers, skvělý článek!:)

 7. Ahoj Mers a holky :) Mně píše jeden kluk vždycky tak 1-2x měsíčně (podle nálady) ale vždycky z něho vypadne třeba jako jsi krásná, nebo že jsem nádherná.. Nevím co si o tom mám myslet.. Co by jste si o tom myslely vy holky? :) Díky moc pomůže mi to :)

  • To záleží, jestli tak píše jen tobě nebo více holkám. Jestli to píše jenom tobě, tak o tebe asi zájem má a to, že ti píše tak málo je podle mě kvůli tomu, že se nechce vnucovat a psát ti pořád, aby tě neodradil :) Můj názor ;)

 8. Ahoj,potřebuji radu.Mám kámoše a líbím se mu.On se líbí mě.Jenže se bojím,že když s ním začnu chodit a něco se pokazí a já ztratím i to přátelství co mezi námi je.Jsme totiž nejlepší kámoši…… :X

  • Záleží na tom, co je pro tebe důležitější. Možná by bylo dobré si s ním o tom promluvit, zjistit, jak je na tom. Samozřejmě musíš počítat s tím, že když si spolu začnete a nevyjde to (co si budem povídat, pravděpodobnost tu je), tak už kamarádi nebudete. Zkus si s ním o tom v nějaké vážnější chvilce promluvit:)

   • Ahoj , chtěla bych se tě zeptat. Můj kluk mě chce dělat, ale mě je 13. Myslíš že to nezasahuje nějak do zákonů ? ..Neříkám kdyby sme se spolu vyspali ale když mě chce jenom prstit. ..Prosím odepiš . :) Děkuju moc . Piš na e-mail: sabinadubska12@seznam.cz Děkuju že pro mě věnuješ tu chvilinku volného času. :)))Tvoje stránky jsou suprové ..člověk se z nich hodně poučí :)

 9. Ahoj, potřebuji poradit. Na úvod bych chtěla říct, že ráda hraju klučičí hry. Když někdo v nějaké hře zjistí, že jsem holka, tak si se mnou chce povídat. Už jsem si na to zvykla a pak mi jednou napsal jeden kluk. Myslela jsem, že to bude jako s těma ostatníma, že si s nim popovídám atd. Psali jsme si tak cca 1.5 měsíce a začal mě představovat jeho kámošům, kteří tu hru taky hrají. Nejprve to vypadalo že si s nima budu rozumět, ale pak jeden z jeho kámošů mu začal něco o mně vykládat. Samozřejmě to nebyla pravda a později to taky vyšlo najevo. Zdálo se mi jako kdyby mě před nim chránil. Psal mi pořád, že neví komu má věřit, ale že bude spíš věřit mně než jeho kámošovi ( už mu několikrát lhal ). S těma jeho kámošema se pohádal a to jenom kvůli mně. Chtěl vědět kdo jsem. Neřekla jsem mu moje jméno, ale dala jsem mu můj skype. Každý den mi psal, bavili jsme se o něčem, ale zároveň o ničem. Máme spolu společný věci ( styl hudby atd. ). Několikrát mi řekl, že jsem krásná. Občas jsme si volali, ale nepovídali jsme si, protože on mě chtěl jenom vidět. Když jsem si s ním volala, tak se mě vždycky snažil rozesmát, dělal ruzný blbosti, ale zdálo se mi to rozkošný:) A v poslední době už si tolik nepíšeme a ani nevoláme, zdá se mi jako kdyby o mně ztratil zájem. Ani nevím proč, ale odebrala jsem si ho z přátel na skype. Ten den co jsem si ho odebrala mi poslal žádost o přátelství. Napsal mi, že neví proč jsem si ho odebrala a že by si mě rád přidal jako kontakt. Nevím co si o tom mám myslet. Ten kluk se mi líbí, ale nevím jestli já jemu. Ještě dodám, že mě zval na tábor na který letos jede. A promiň, že je to tak dlouhý :o)

 10. Ahoj,
  prosím poraďte mi. Už od 1. třídy jsem zamilovaná do jednoho kluka, problém je v tom ,že chodí do třídy s mojim bráchou a tudíž je o 2 roky starší. Jedním z dalších problémů je ten že chodím do 6. třídy a žádná holka ani kluk z naší třídy zatím s nikým nechodily (i když je každý zamilovaný až po uši). On je zabouchnutý do holky z 9. třídy, ale nejhorší je to ,že někdy cca od 2,3 jsme se k sobě nějak měli Samozřejmě jen jako kámoši, ale to ta holka už chodila na jiný stupeň, takže je možnost velká možnost, že mě měl jen jako „náhradu“ :( jak přešel na 2. stupeň on tak i naše přátelství . Teď mu píšu jen anonimě přes ask (dost ho zajímá kdo jsem :p). Jen si teď vyčítám že když na začátku šk. roku mí třeba řekl ahoj nb. co máte za předmět tak já p* jsem mu odpověděla no nazdar , h* atd.
  Musí si o mě myslet že sem total deb…
  Díky že ste to dočetli a prosím napište :(

  • Ach.. Jako kdyby to psala má kamarádka minulý rok.. Bohužel tě budu muset zklamat.. Dva roky sice nejsou moc, ale pokud jsi v šesté třídě, tak tě bude brát jako malé dítě.. Je skoro nulová šance že si tě všimne, a moc dobře ti radím, pokud za ním budeš lézt a pořád mu něco naznačovat, pokud je to tedy takový ten frajírek oblíbený, tak tě akorát schodí a ty budeš mít ještě větší depky. Neodbytnost ti nepomůže, to ti radím moc dobře. S tímhle mám bohaté zkušenosti, promiň že jsem tak upřímná ale je to pravda. Moc velké naděje bych si nedělala, buď bys na něj měla zapomenout a nebo si prostě budeš muset počkat až budeš starší, možná si tě pak všimne sám. Rozhodně si s tím nedělej starosti, je ti 12-13 let! To není konec světa, není to tak hektické jak se zdá. Kamarádku to taky přes prázdniny přešlo.
   with love
   Timor.

  • jo a ještě nevím jestli si mám založit fb. jenom kvúli němu…
   třeba bych měla na profilovce jenom svoje oči a nějaký jiný méno na moje fb mi odepsal jen cus so chces

   • Ani tudy cesta nevede, pokud si počkáš až budeš straší máš ještě šanci, ale pokud si založí falešný facebook a on se dozví že jsi to ty akorát bude naštvaný a bude tě považovat za hloupou malou holku a toho už se nezbavíš. Rozhodně to teď nepůjde, jestli už teď tě nevnímá jako kamarádku, nebo alespoň jako osobu s kterou se baví, pokud je to kamarád tvého bratra tak taky záleží na tom co tvůj bratr o tobě povídá, kluci dokáží být větší drbny než li dívky, takže pokud brácha frajeří a každou historku si přikrášlí tak to taky moc nepřidá. Pro něj si jen malá holka, a to ve skutečnosti jsi, šestá třída, to doopravdy není moc.
    with love
    Timor.

    • děkuju, tak nevadí vydržela jsem to doteď vydržím i dál na kluky mám asi ještě čas, někdo má sice kluka v 10 ale zas taková já nejsem. Budu si muset počkat na toho kdo mě bude mít rád trošku jinak než jako holku na týden nebo tak ):(

 11. Ahoj, doufám že mi poradíte, 29.5 jsem se přes seznamku seznámila s klukem Honzou. Psali jsme si a potom jsem dostala jeho facebook. Podle facebooku jsem dobře poznala, že to není pedofil. Dál jsme si psali a potom 31.5 jsem odjela se třídou do Itálie. Nebyla tam Wifi a tak jsem se mu ozvala až 9.6. On ten den odjížděl do Turecka a řekl mi, že se změnila situace, že mu padla do oka jiná holka. Jeden den jsem se ho zeptala jak se má a psali jsme si celý den. Vždycky jsem mu napsala jenom něco malýho a pak se to stejně rozjelo. Takže se z nás stali kamarádi. Jeden den, se mě zeptal jestli věřím v lásku na první pohled a nakonec z toho vyšlo, že se zamiloval do nějaký další holky. Přes internet. A že tím zlomil srdce tý první atd…Tak jsem ho vyslechla a poradila mu. Zamilovala jsem se do něj. On dál psal a občas ještě píše, jak se těší do ČR aby jí viděl a jak se na ní těší a tak. Já to jenom poslouchám ale trpim. Jemu je 15 a mě je 13. Myslím že to není tak hrozné ale tý holce je 15 :( Bude se brzo vracet a dohodla jsem se s ním, že se někdy sejdeme, ale bojím se. Zaprvé je mladší a zadruhé co když nějak pozná že chci být něco víc. Napadlo mě, mu to napsat, ale pak jsem si uvědomila i to co je v tomhle článku :( Co mám dělat? Mám to takhle vydržet a doufat že to s tou holkou nedopadne? Nebo to vzdát a ukončit?

 12. ahoj, líbí se mi kluk který bude brzo patřit do naší rodiny ale ne přímo, muj bratranec si bude brát jeho tetu, myslíš si Mers že by to vadilo? asi jo že a ani nevím jestli by to vadilo jemu :)

  • Ahoj, podle mě to v žádném případě incest není. Jestli by mu to vadilo nejlépe zjistíš tak, že se ho zeptáš. A klidně se přímo zeptej, co by dělal a jestli by mu vadilo, kdyby se mu líbila sestřenka budoucího manžela jeho tety :))

 13. Ahoj, potřebuji poradit. Strašně moc se mi líbí jeden kluk od nás ze třídy-o prázdninách se mi zdálo jenom o něm. Je hezkej a chytrej, ale radši napíšu otázku. NEVÍM JAK SI HO ZÍSKAT. Loni o mě asi měsíc taky jevil zájem, ale po prázdninách to všechno vyšumělo. poradíte mi prosím? P.S. Vím že je to strašně stručný, ale děkuju za odpověď :)

 14. ahoj moc hezký článek super dobrý ale já se mu to bojím říct,napsat(na skype)nebo SMSkou atd.

 15. no to se ho právě ptát nechci, bratranec si ze mě furt dělá srandu a má furt blbé připomínky, že jsem se na něho hezky dívala -_- takže je to blbé no…

 16. Ahoj mě se líbí jeden kluk z 8 třídy (já jsem ze 6.B.), je to kamarád mého bratrance-chodí spolu do třídy. Potřebovala bych poradit jak mu to říct nebo jak se chovat když jdu kolem něho nebo on kolem mě. Mám ho i na tapetě jak na mobilu tak na notebooku a pořád na něj myslím… Prostě jsme zamilovaná až po uši a pořád dokola přemýšlím jak mu to mám říct nebo alespoň naznačit že mám o něj zájem!!!
  Předem děkuji všem za rady!

  NIKČA

 17. Super článek :)
  Jseš jako já :D nesnáším,když kámošky chodí s klukem týden a hned :,,miluju ho!“ ,,je to moje láska“ to vždycky obracím oči v sloup. Kdyby mi tohle někdo řekl tak utíkám kilometry daleko a vyhýbám se mu širokým obloukem! Říct slovo:,,miluji tě“ je hodně silné slovo a lidé to buď nevědí a nebo to vědí a zneužívají toho. Je to silný slovo,kluk se ode mě dočká slov leda tak:,,líbíš se mi“ a možná,velmi možná :,,mám tě ráda“ ale nic víc…

 18. Mám úplně stejný názor a stejné chování ale až na jedno kdyby mi řekl ten kluk kterého mám ráda že mě miluje taky budu stát s otevřenou pusou ale pak ho políbím a řeknu že ho taky miluji taková já prostě jsem

 19. Mam problém… Líbí se mi kluk ze třídy a všechny holky ho pořád obletuji, i když jsou zadaný. Nevim jak mu to mam říct a líbí se mi přesně jak to popisuje mers… Prosím o radu.

 20. Poraďte mi, moji tři věrní kamarádi říkají, že mě má rád kluk, do kterýho jsem šíleně zabouchlá. Nevím jestli je to pravda a jak vlastně vypadá první krok?

Diskuze je uzavřena.