Domů Sex & vztahy Kluci Vztah se spolužákem? ...

Vztah se spolužákem? 5/5 (5)

53

Lásce se často nedá jen tak poručit a říct „Jdi pryč!“. Někdy to na nás přijde a říct ne, prostě nejde. K nejdiskutabilnějším vztahům patří právě ty, které vznikají na různých místech, která lidé musí pravidelně navštěvovat a tedy pokud vztah ohrozí rozchod, budou se muset potkávat dále a to může být dost nepříjemné. Týká se to hlavně školy a pracoviště.

Ráda bych se rozepsala o školních láskách, protože ty potkají téměř každou z nás, ale přeci jen někdy je lepší se tomu vyhnout. V článku se dozvíš, kdy je podle mě fajn, tomu zalíbení utéct a kdy podlehnout!

Vztahy na základní škole

Znám doopravdy strašně málo párů – moment! Neznám žádný – kterému by to v mém věku ze ZŠ vydrželo. Základní škola je hrozně fajn místo z mnoha různých důvodů, ale v tom pubertálním věku okolo 13 – 15 let často hledáme samy sebe, snažíme se určit, kdo se nám líbí, kdo se nám nelíbí – občas jde nejde o lásku ani o zalíbení, ale jen o to vyzkoušet si takový vztah naživo/ na zkoušku.

Pokud jsi takhle mladá, může se zdát, že když se ti někdo líbí – bude to navždy, čím starší ovšem jsi, poznáš, že jde jen o iluzi a časem získáš reálnější představu – rozchod hrozí každému, i když ze začátku může být vztah sebeúspěšnější. Proto je tak rizikové začínat si se spolužákem na základní škole – většinou to nevyjde. Rozhodně nedoporučuju začínat si s někým, když víš, že školu budeš navštěvovat ještě tři nebo čtyři roky – rozejdete se po měsíci, budou hádky a co pak? Je lepší na domácí zboží nesahat.

Něco jiného je to, když už jsi v osmé, deváté třídě – i když se něco pokazí, stále budeš mít zadní vrátka, východisko, že za chvíli vypadneš a nebudeš ho muset vídat každý den, což často bývá velice nepříjemné – hlavně, když se rozejdete ve zlém.

Vztahy na střední škole

To už je trošku odlišné, i když – často ne o tolik. Říká se ale, že lásky ze střední školy bývají ty nejsilnější a často se tam zamilujeme úplně poprvé. Není divu v 15ti – 19ti letech už nehledáme jen dětskou lásku a vodění za ručičku, může jít o pevnější vztah – ale opět má i druhou stranu – rozchody bývají mnohem a mnohem bolestivější.

Často, ale takové vztahy vydrží velice dlouho, někdy vedou i k důležitějším rozhodnutím. Nedávno měla jedna moje spolužačka svatbu se spolužákem, čekají miminko – a jsou spolu i přes ty tři roky, hrozně šťastní, to je důkaz, že i tyhle vztahy můžeme brát vážněji.

Já sama jsem (dá se říct) jasným důkazem toho, že se riskovat někdy musí. Vždy jsem byla odpůrkyní školních lásek a na základní škole mi nepřišlo na mysl, že bych s někým ze třídy, ale ani ze školy chodila. Na střední škole se však hodně věcí změnilo.

S mým současným přítelem jsme se potkali právě tam a jsme spolu dodnes. Prožili jsme si hodně krušných chvil, ale i ty skvělé, na které se jen tak nezapomíná – učili jsme se spolu na maturitu, byli jsme se vzájemně podpořit, na výlety a do kin jsme vždycky měli dvojici;)

Vztahy se spolužákem mají své výhody, ale mají i tu špatnou stránku, kterou bys nejdříve měla zvážit – doopravdy ti za to stojí?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCo dělám pro své vlasy
Další článekVlny s žehličkou + (Foto)návod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

53 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj, no já jsem žádnou takovou školní lásku nezažila, ale moje spolužačka ze 7 třídy jo, měla kluka z deváté a líbali se a za nějakou dobu to chtel ten jeji kluk po ni (bylo mu patnáct) a ona se s ním kvůli tomu rozešla :) ale jakože fakt to klapalo až do té chvíle..:D

 2. To ja sem takovou zazila na gymplu :D Hned v 1. rocniku… Ted jeste prezit tech 6 let :P Docela opruz vidat ho kazdej den fakt ze jo :DDD

  • Já to mám úplně stejně jsem v 1 a ještě šest let.. Doufam, ze to vydrzi nechci ho po rozchodu vidat kazdej den….

 3. Přesně tak. Taky jsme už zažila že chodily spolu spolužák a spolužačka. A nevydrželo jim to…

 4. Tyhle „vztahy“, u kterých byl zázrak když vydržely přes měsíc, jsem na základce viděla všude kolem sebe. Pravda však je, že jedna moje kámoška se svým teď už bývalým spolužákem chodí už přes rok, takže se najdou i výjimky :)
  Já mám spíš problém s jedním ctitelem( na gymplu s ním strávím další tři roky), který doopravdy není můj typ a snažím se ho nějak šetrně zbavit. Špatné je, že jsme oba poměrně stydliví, což nám vzájemnou komunikaci moc neusnadňuje. Navíc je to kámoš mojeho spolužáka, který mi jej neustále dohazuje (on mě taky upozornil na to, že se mu líbím). Ti dva jsou fakt vražedná dvojka. Jeden se se mnou neustále náhodou „potkává“ na chodbě a druhý se vyptává na pokroky v neexistujícím vztahu.
  Má v mém věku a v téhle době snad nepatřičná nezkušenost v této oblasti tomu taky nepřidává. Lidi, co mám dělat? :D Ještě že už budou ty prázdniny…

 5. jedna moje kamoska(v paty) mela rada spoluzaka a vydrzelo jim to 2 mesice a oni ty 2 mesice spolu sli na pout on ji dal pusu a pak furt rikal,ze se s ni rozesel a pak ze ne a ona z toho byla vydesena a mezitim uz byly prazdniny a ona na nej furt nemohla zapomenout a ptala se me co ma delat a ja ji mam odpovedet do soboty,co ji mam rict?

 6. Já jsem se kdysi šíleným způsobem zabouchla do spolužáka..brečela jsem kvůli němu,no co vám budu povídat bylo to krušné ale jak šel čas přešlo to a z nás jsou nejlepš kámoši a radíme si-já jemu jak na holky a on mě jak na kluky..mohla bych si před něj sednout nahá(neudělám to:D) a vím že by se mi nic nestalo..:)

 7. môj prípad :-) už tento rok v Kvinte keď nás presunuli ku starším som si hneď našla priateľa v triede vedľa :D a trvá to už 7 mesiacov :-) ale keby sme sa rozišli neviem čo by som urobila..vídať ho každý deň ešte rok, kým nezmaturuje? to by som asi nezvládla… a zasa keď odíde na výšku do iného mesta a my spolu stále budeme? :( ani neviem ktorá možnosť je horšia…

 8. Souhlasim s tim, jak jsi psala, ze je fajn mit dvojci na vylety, do autobusu a tak :).. Ja si rozhodne nemyslim, ze by byla nejaka zabrana, ze je to zrovna spoluzak ;). Lasce se neporuci :). A je fajn, se spolu ucit a vzajemne si pomahat.. :).

 9. Jsem na tom podobně:). S přítelem jsme se potkali na střední – začali jsme chodit do stejné třídy a zamilovali se do sebe. I když to občas vypadalo na rozchod, i když naše hádky občas byly opravdu vyčerpávající, tak jsme to spolu nakonec nějak zvládli. Tento rok jsme spolu začali chodit už i na výšku, na stejný obor (asi máme nějaký defekt, protože po čtyřech letech v jedné třídě si ani nedokážu představit, že bych dávala opsat úkoly někomu jinému :-D). Jsme spolu čtyři roky a myslím, že ty nejhorší krize už máme za sebou:). Jsem šťastná a doufám, že on taky:).

 10. Já jsem se svým znala od asi 5. třídy, ale nikdy jsem ho neměla moc ráda. Jenže v polovině 7. třídy jsme se začali bavit a na konci 7. třídy začali spolu chodit.. Byla to prostě první láska, jak u mě, tak u něj :)) A nenapsala jsem že byl o rok výš. Já jsem byla v 8. třídě a on v 9. a celý rok jsme chodili do školy spolu, přestávky spolu a tak.. Pak on odešel na střední a já už si myslela že bude konec.. ale ne, vyšla jsem základku, teď v září jdu na anglické gymnázium a furt jsme spolu a milujeme se víc než předtím! :-) Toto nebyl vztah na vyzkoušení, já si bez toho “kluka“ nedokážu představit budoucnost.. :)

 11. Já mám jednu kamrátku , která chí s našim spolužákem a už jim to vydrželo přes dva roky . Tedy do teď . :)

 12. Já taky vždy byla proti vztahům ve škole, natož ve třídě.. Představa, že to skončí špatně a vy toho člověka budete muset vídat každý den, je děsivá.. Ale samozřejmě se mi to nevyhnulo. Loni jsem nastoupila do prváku, všechno fajn, skvělí lidi.. Zhruba tak od druhého pololetí jsem se více začala bavit s jedním klukem (samozřejmě :D). Skvěle jsme si rozuměli, měli jsme pořád o čem mluvit. Každý se nás pořád ptal, proč spolu chodíme, že se k sobě skvěle hodíme.. No, my to neřešili, ale pak najednou se něco změnilo. A jak to asi dopadlo..? No začali jsme spolu chodit, samozřejmě. Musím říct, že jsem z toho měla vážně strach, ale dali jsme se dohromady před koncem školního roku, takže jsem měla čas se s tím o prázdninách vypořádat, promyslet to a musím říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem zatím v životě udělala. Jsme spolu pořád (sice zatím jen půl roku), ale klape nám to báječně a nechci to zakřiknout, ale myslím, že ještě dlouho bude (určitě :)). Kamarádku jsem samozřejmě neodstrčila, sedíme spolu skoro na všechno a většinu času trávím ve škole s ní. Možná v tom je ten velký úspěch, nevisíme na sobě s přítelem celý den ve škole, sedíme spolu na pár hodin, nějaká ta polední pauza, přestávka, cesta do školy a je to akorát. Navíc naštěstí s kamarádkou vychází, takže je to naprosto skvělé a já mám hned jeden velikánský důvod, proč se těšit do školy :) (samozřejmě jen tenhle jediný).

 13. Ahoj, já takový pár znám :) Ze základky jsou už 2 roky pryč a jsou pořád spolu, dali se dohromady tuším na konci osmičky, ale je pravda že je to spíš ojedinělé :)

 14. Ahoj, myslíte že když se na mě pořád spolužák dívá, zastává se mě a pomáhá mi, tak že mě má rád? Já myslím že jo, chci s ním zkusit chodit, ale je mladší než já. On stejně moc do školy nechodí, chodí tam cca 3x za měsíc… Ale mám ho ráda… A na rozchody jsem zvyklá (jsem tak trošku děvka). Myslíte že to mám zkusit nebo prostě tyhle „třídní“ vztahy VŽDY skončí?

  • Tak zkusit se má všechno, nikdo ti neřekne, že vám to vyjde a budete mít kopu dětí, ale z toho, jak popisuješ, to vypadá, že se mu líbíš…mimochodem, jseš odvážná, když o sobě dokážeš říct, že jseš děvka :D

 15. Ahoj, líbí se mi jeden kluk ze mojí třídy. Oba chodíme spolu do 9. a je nám 15.
  Ještě nikdy jsem kluka neměla, takže nevím jak na to. Ale asi před třemi lety jsme spolu seděli v lavici a asi jsme měli stejné pocity, ale já zaváhala. Pak začal chodit s jinou spolužačkou, ale rozešli se spolu a ta si našla jiného. Poslední dobou se mi ten kluk hrozně začal líbit a nechci si nic nalhávat, ale myslím si, že já jemu asi taky. Není to ten typ kluka co machruje a na něco si hraje, ale je úplně jiný, milý a většinou si ani nevymýšlí. Před tím to byl “normální spolužák“ moc si mě nevšímal, někdy jsme spolu prohodily pár slov a provokoval mě jako všichni kluci ze třídy :D. Ale poslední dobou zase naopak si mě moc všímá, mluví se mnou, moc mě nezlobí, je na mě milý. Když čekáme spolu na ájinu přijde za mnou a většinou se zeptá mě, co bylo za dú. Když ho někdy pozoruju, tak se mi zdá, že se na mě dívá, ale když se na něj podívám dívá se někam jinam. Nevím jestli to znamená, že se mu taky líbím, ale přijde mi to tak, protože je ke mě teď jiný než byl.
  Poprosila jsem o pomoc kámošku, která mi ale řekla, že se jí vzhledově líbí. Včera se ho prý zeptala, jestli se mu někdo ve třídě nelíbí, on řekl, že ne a jestli by měl a řekl, a prý řekl, že má strach s někým ze třídy chodit, aby se opět spolu nerozešli a on ji neměl zase na očích a viděl ji s jiným klukem. Ale kámošce nějako nevěřím, když by mu vadilo, že má spolužačku pořád na očích, to by znamenalo, že ji má pořád rád a to by jistě kámošce řekl, když se ptala, protože si nikdy nic nevymýšlí. Mám podezření, že možná řekl něco jiného a kámoška žárlí a neříká mi pravdu. Proto se mi tomu nechce věřit a nechci se ho jakoby ještě vzdát, ale vůbec nevím co mám dělat.
  Prosím poraďte jak mu to říct nebo dát najevo. Kdyby se dozvěděl, srandu by si z toho jistě nedělal a nějakou aféru, že by to řekl ve třídě taky ne, jen bych se před ním pak cítila trapně, kdyby odmítl. Prosím poraďte co mám tedy dělat nebo jak mu to nějako říct :)

  Ale poslední dny mám i strach, protože někdy v květnu jede ještě z pár lidma ze třídy a školy na týden do Londýna a já bohužel nejedu. Mám strach, co když se tam za ten týden zabouchne do někoho jiného? Vůbec nevím co mám dělat :(

  P.S.:Omlouvám se za chyby :D

 16. chodim do 6 třídy a zatim nám to klape daly jsme si sice jen jednu pusu ale je super a není to normální kluk, myslím si že kdyby jsme se rozešly tak se nic nestane budeme kamarádí.

 17. Ahoj pěkný článek ja jsem ze svým spolužákem začala chodit v 8 třídě a jsme spolu dodnes už je to rok a 5 měsíců a všechno klape a nemám v plánu se s ním rozejít oba dva teď příští rok budeme odcházet na střední školy a doufáme, že i tak to bude pokračovat…:-)!!A já teda z mého okolí znám takové lidi. Moje sestřenka začala ze svým přítelem chodit na základce ve 14 letech a dneska jsou spolu už tři roky…A klape jim to..potom můj soused mi vyprávěl že má kamaráda který základce ve 14 letech začal chodit z holkou a dneska jim je 20 let a mají spolu dítě…No v některých variantách bych mohla souhlasit ale ne ze vším…!Jinak pěkný článek ;-).

 18. Ahoj asi rok jsem chodila se svým spolužákem Danem. Ale rozešla jsem se sním a teď mě všude pomlouvá samozřejmě mu to všichni věří a já už nevím co mám dělat, zkoušela jsem mu něco říct aby toho nechal ale pomlouvá mně ještě víc. Poraďte mi prosím, co mám dělat ?

  • Krutě se mu pomsti ☻☻ To je prostě nejlepší způsob. Když to provedeš dobře, hned si to všechno rozmyslí.

 19. Ahoj.
  Chtěla bych se zeptat.
  Jeden kluk mi vyjádřil lásku: všude kde mě viděl dělal rukama srdce, bylo mi u toho trapně. Pak jednou před školou mě vášnivě políbil, nečekala sem to, ale bylo to milé. Na Valentýna mi poslal kytici růží se vzkazem: MILUJI TĚ. Pak tam byl ještě jeden s nápisem: pro mou lásku a Nemohu na tebe přestat myslet!
  Je to normální???

  • Řekla bych, že je to milé. Ale kapku přehnané. Jestli s ním chceš být, ale je ti trapné, aby ti všude dával najevo svou lásku, řekni mu to. Ale ne tak, aby si myslel něco jako “ Nemám o tebe zájem „. ☻☻ Mě nikdy kluk nedal růži, nebo něco podobného ( jako nevadí mi to, protože si vždycky najde jiný způsob ).

 20. Já dávám lásce na základní škole sbohem. Vztah mi ve třinácti, čtrnácti připadá docela o ničem, navíc si chci skutečnou lásku s prvním polibkem a vším, co k tomu patří prožít, až najdu někoho, o kterém vím, že mi za to stojí. Nebudu lhát,celkem neustále se mi někdo líbí, ale vždy doufám, že to pomine – a taky, že většinou ano. Jediná výjimka, kterou znám je můj kamarád. Se svou dívkou chodí už tři roky, začali si v páté třídě. Někdy jim to závidím, ale věřím, že na mě láska někde čeká. A až budu připravená, tak se objeví. Píšu to sem hlavně z toho důvodu, že nechápu holky, které mají deprese z toho, že jsou ve dvanácti sami. Kluka k životu nepotřebujete – minimálně ve vašem věku už vůbec. A to vám říkám jako vaše vrstevnice a ne někdo, na koho můžete použít: „Ty nevíš, jaký to je!“ :D

 21. Několikrát jsem chodila se stejným klukem z mé třídy (je to divné, ale prostě nám to vydrželo až do teď ). Nejdříve to zní dobře; můžete se pořád vidět, na hodinu si můžete sednout spolu atd. Ale tak to není. Možná, že naše škola je výjimka, ale u nás je chození se spolužákem peklo. Můžete se mít rádi jak moc chete, vašim spolužákům je to jedno. Nerada vzpomínám na mé první vážné chození v 6. třídě, kdy jsem začala chodit s mým novým spolužákem. Ono stačí, když je jen jeden z vás vyvrhel. To jsme ale byli oba. Přišlo mi, že ostatní si spolu mohli chodit jak chtěli, jen mi ne. Smáli se nám a já se na to nemohla dívat. Celkem jsem se bála mému klukovi ve škole říct jen ahoj, abych nevyvolala nechtěnné reakce. Samozřejmě nám to dlouho nevydrželo.
  Pak jsme se k sobě vrátili a snažili se, aby to nikdo nezjistil. Samosebou se bojím doteď s ním někam jít. Je to prostě hlavní překážka, protože když se bojíte, nic hezkého spolu prakticky nezažijete. Po telefonu spolu mluvíme úplně normálně a o všem. Když se ale máme někde sejít, je to na nic.
  Nicméně to nevzdávám, prostě mi může zbytek školy políbit ☻☻☻

 22. Libi se mi muj bff spoluzak. Ja se mu taky libim. Slysela jsem jak si o me povida s klukama.
  Sedi prede mnou a vzdy kdyz se houpe tak bych ho vzala za ruku a uz ho nikdy nepustila.
  Zastava se me. Kouka na me. Usmiva se. Voni se. A já nevim jakej mam udelat dalsi krok,, jak ho dostat“. Poradte mi prosim…

 23. Tak ho odděl od ostatních a zkus mu to říct nebo mu napiš. Kolik ti je?

  • 14 a půl jsem v 8.A
   Strasne moc se me zastáva z lasky.
   Miluje me. A ja jeho taky

 24. Ok, Víš že tě miluje? Řekl ti to? Jde o to, aby jsi si to jen nemyslela… a nevtírala se mu… A pozvala jsi ho někam nebo jsi mu to řekla? :)

 25. Zkoušela jsem o tom premyslet jestli me nahodou miluje.
  Jeste mi to nerekl ale uz by mi to chtel jakoze rict… ale nevi kdy…
  Nepozvala…
  jedna spoluzacka…rekla jsem ji o tom a ona to potom rekla pred celou tridou…
  A muj spoluzak co sedi vedle me… mel na me naky otazky a ja jsem mu na rekla ze jo… a on mu to rekl a od ty doby se o me zajima jeste mnohem vic. Minule o vytvarce rekl ze nejhezci obrazek ze tridy mam ja a ze by si ho vzal domu…

 26. Ahoj holky, potřebuju pomoct…! Jeden spolužák (číslo 1) se mi líbil a líbí.. chová se ke mně hezky a i se mě zastává…. Spolužák (číslo 2), to je už 2-3 roky zpátky co jsem ho milovala a on mě nesnášel a teď sedí vedle mě a chce se mnou povídat, ale já mu to dávám sežrat, jak se ke mně choval… a spolužák číslo 1 sedí přede mnou… Komu mám dát přednost? Mám ráda oba dva, ale spolužáka číslo 1 více…

  • Buď s tím, kterého máš ráda víc, ale povídat si můžeš s oběma, ne?
   Hodně štěstí a ať si vybereš správně! :3

   • Dnes oba chtěli poradit ode mě… Nejdřív jsem radila spolužákovi číslo 2 a pak spolužákovi číslo 1 (ale jemu víc). Jedna holka po něm jede a já žárlím. A i na toho druhého celkem… Ale spolužáka číslo 1 lovuju

 27. Ooo…Spolužák číslo 2. Si ode mě půjčuje věci a pořád chce radit…. Miluje mě… já ho chtěla v půlce 6. Třídy a on mě nechtěl. A teď mě chce a já mu dávám sežrat, že byl na mě hnusný…. A NEUMÍM BEJT NA NĚJ NAŠTVANÁ!!!

  • Jak ti máme vysvětlit, že si máš vybrat pouze podle tvého srdce? Každá ti to píše a ty to doslova ignoruješ. Neznáme ho, tak nevíme, jaký je pro tebe lepší… to víš jen ty

   • Njn a jak to myslíš? Nechápu tě, ale už myslím koho vybrat

 28. ahoj holky, potřebuju poradit ohledně mé vášnivé lásky k jednomu klukovi ze třídy, je fakt strašně fajn (a taky hot:) jenže já nevím jak ho oslovit, pořád na něj myslím a koukám, jenže vždy když se na mě otočí zpátky, začne se mě bát, protože na něj koukám asi 5 min. bez mrkání a neuhnu pohledem, myslela jsem že se to tak dělá, ale pak mi můj transexuální kamarád řekl, že na něj nemám tolik koukat, ale jít za něj a funět mu na krk, zatímco mu pokládám ruku na jeho strašně hot, vypracovanej zadeček:). On se ale lekl a omylem mi dal loktem po obličeji a já mám teď navíc monokl, pak mi ještě poradila moje trochu hyperaktivní a extrovertní kamarádka, abych ho doprovázela až k němu domů a tam se ho zeptala, jestli mě pozve dál, on ale řekl že musí na záchod a nechal mě čekat venku, jenže po 8 hodinách čekání mi to přišlo divné a bála jsem se o něj, proto jsem začala klepat na okna a koukat se dovnitř. Až asi v 7 ráno otevřel dveře a zeptal se mi co tu furt otravuju. Ve třídě se mi pak vyhýbal a já teď nevím jak ho oslovit aby se semnou bavil. potřebuji radu:)

 29. ahoj holky, potřebuju poradit ohledně mé vášnivé lásky k jednomu klukovi ze třídy, je fakt strašně fajn (a taky hot:) jenže já nevím jak ho oslovit, pořád na něj myslím a koukám, jenže vždy když se na mě otočí zpátky, začne se mě bát, protože na něj koukám asi 5 min. bez mrkání a neuhnu pohledem, myslela jsem že se to tak dělá, ale pak mi můj transexuální kamarád řekl, že na něj nemám tolik koukat, ale jít za něj a funět mu na krk, zatímco mu pokládám ruku na jeho strašně hot, vypracovanej zadeček:). On se ale lekl a omylem mi dal loktem po obličeji a já mám teď navíc monokl, pak mi ještě poradila moje trochu hyperaktivní a extrovertní kamarádka, abych ho doprovázela až k němu domů a tam se ho zeptala, jestli mě pozve dál, on ale řekl že musí na záchod a nechal mě čekat venku, jenže po 8 hodinách čekání mi to přišlo divné a bála jsem se o něj, proto jsem začala klepat na okna a koukat se dovnitř. Až asi v 7 ráno otevřel dveře a zeptal se mi co tu furt otravuju. Ve třídě se mi pak vyhýbal a já teď nevím jak ho oslovit aby se semnou bavil. potřebuji radu:)diky

Diskuze je uzavřena.