Určitě od spousty starších žen slýcháš, že jdou ke kosmetičce/na kosmetiku – málokdy se to ale dá zaslechnout od mladých dívek, naštěstí tento mýtus (že kosmetika je pouze pro starší pleť) pomalu mizí a už i dospívající a mladí dospělí se občas svěří do odborné péče. Je nutné chodit pravidelně na kosmetiku i když je tvá pleť bezchybná? Kdy je pro návštěvu kosmetičky nejvhodnější doba a kvůli jakým důvodům tam zajít? Vše se ti pokusím vysvětlit v článku.
Navštěvovat pravidelně kosmetické služby jako mladá, není nic povinného – tvoje pleť je stále krásná, pružná a i když můžeš mít problémy s akné, stále to není nic, co by vyžadovalo kosmetickou odbornost. Jakmile ale pleť stárne a ty si chceš zajistit, že bude co nejdéle krásná a „koukatelná“, je určitě na místě ke kosmetičce zavítat.
Navíc jedním z důvodů, proč mladé slečny na kosmetiku nechodí často, jsou určitě finance. Pravidelně dávat ze svého někdy velice chudého rozpočtu několik stovek, není nic příjemného a čas od času prostě penízky nejsou. Určitě ale jednou za čas pár korun obětovat není žádné plácání nebo zbytečnost – naopak – i jedna návštěva kosmetického salónu ti může bohatě stačit.
Kosmetické poradenství a problémy s pletí
Pokud nedokážeš přesně identifikovat svůj typ pleti, nevíš jaké výrobky máš používat nebo trpíš na akné a nechceš to kosmetikou ještě zhoršit, určitě je na místě nechat si poradit. Jednou z možností je zajít na kožní, ovšem tam může být čekací doba doopravdy dlouhá, navíc se jedná o lékaře a ten těžko bude řešit, jestli máš použít odličovače s alkoholem pro mastnou, suchou nebo smíšenou pleť – na kožní se chodí v případě, že už si se zdravím své pleti a celkově kůže, nevíš rady. V případě, že chceš pouze nasměrovat na kosmetiku a poradit, jak se o svou pleť starat, zajdi ke kosmetičce.
Ta zanalyzuje tvůj typ pleti, řekne ti, jaký typ kosmetiky a kosmetických přípravků ti bude vyhovovat. Doporučí ti nějaké značky, popř. ti nabídne výrobky ke koupi přímo u ní v salónu. Záleží už na každé kosmetičce jak moc je ochotná se ti věnovat a co do kosmetického poradenství zahrne.
První vytrhání obočí
Vytrhávání obočí není nic strašného, ale pokud chceš jít na tuhle akci úplně poprvé, může to být pro tebe dost těžké, protože nevíš, jak přesně si obočí vytrhat, kolik tam toho nechat a jak tlumit bolest, která se občas může vyskytovat. I k tomuto slouží kosmetička: Poradí ti, obočí ti vytrhá, ukáže ti, jak ho trhat.
Úplně marné není ani chodit k ní na trhání obočí pravidelně – většinou to stojí mezi 50 – 100 Kč (každý salón má ceny nastavené jinak) a pokud ti na to tvé kapesné stačí, určitě bych tuto službičku využila – hlavně v případě, že jsi začátečnice a svou šikovností si nejsi úplně jistá.
Slavností líčení a vše kolem toho
Další dobrý důvod, proč zajít ke kosmetičce je, pokud se chceš nechat nalíčit na nějakou vyjímečnou příležitost (maturitní ples, svatby apod.). Je ovšem důležité zjistit si, zda to paní dělá nebo líčení vůbec nenabízí – některé kosmetičky se totiž soustředí vyloženě na péči o pleť, jiné zase jdou spíše do té vizážistické oblasti a jiné dělají oboje.
U takového líčení si navíc můžeš nechat poradit, co ti sluší, jaké barvy bys měla nosit apod.
Kosmetika tedy není nic, co bys musela navštěvovat povinně a pravidelně. Pokud si ale nejsi jistá svojí pletí, kosmetickými přípravky, určitě není špatné zvážit, zda bys do toho nechtěla pár korun vložit. Co se týče cen, v tomto oboru se to dost liší a informace najdeš přímo v kosmetickém salónu nebo na internetových stránkách.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy.
Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.
Jsou i kosmetičky,které dávájí studentské slevy. Já jednu takovou mám. Vyčistí a ošetří pleť,vytrhá a nabarví obočí a nalíčí a to vše jen za 160 kaček :-) Jsem ráda,že i takové jsou a myslí na nás co ještě nechodí do práce a nemájí tolik peněz. V hodně salonech bych za tohle všechno dala minimálně litr .
Litr? U nás to normálně se vším všudy, jako hluboké čištění pleti+trhání a tak stojí za 250
Ano,u nás ve městě minimálně litr (bez slevy) za to co jsem uvedla
Mers :) všetko najlepšie :)
Děkuju:)
Taky se přidávám. Přeji Ti vše nejlepší k narozeninám a krásné prožití vánočních svátků! :)
Děkuju:))
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak si dělala článek o přípravcích od firmy Loreal tak když si našplíchám ten hot straight do vlhkých vlasů tak budu mít po vyfoukání rovnější vlasy nebo když si tam našplíchám silk gloss hot straight a nebo po žádném, protože budu muset použít žehličku?:o děkuju moc předem za radu ! :) .)
Ahoj, ten silk gloss je určitě „účinnější“, co se týče rovných vlasů a o něco málo ti je vyrovná už předtím než je vyžehlíš (hot straight takové účinky nemá, pouze chrání před horkým vzduchem). Ale na druhou stranu tahle funkce je doopravdy jen postranní, takže nemůžeš čekat, že to udělá to, co žehlička. Já mám vlasy přirozeně rovné, jen občas zvlněné a mě většinu času stačí použít jen ten sprej (podle času), ale hodně záleží na tvých vlasech.
Děkuju moc Mers. Takže si myslíš že bych si měla koupil ten silk gloss hot straight a bych měla trošičku rovnější vlasy bez použití žehličky ? já mám asi to co ty rovnější vlasy a na koncích opravdu míírně zvlněné takže když si to našplícham tento přípravek do vlhkých vlasů a pootm vyfénuju takže je budu mít rovnější? děkuji předem ! :)
U mojí kosmetičky stojí hloub. čišť. pleti + trhání obočí = jen 250kč (pro studenty), jinak to je kolem 7 stovek za tohle.
Diskuze je uzavřena.