Domů Krása & Péče Co pomáhá na spálenou kůži od slunce? ...

Co pomáhá na spálenou kůži od slunce? 5/5 (1)

0

Léto je v plném proudu a člověk tak logicky tráví mnohem více času na slunci. Sluneční paprsky jsou obzvlášť dotěrné, a tak se občas může stát, že délku pobytu u bazénu neodhadnete. Vrátíte se domů a vypadáte jak spařené prasátko. „Kdybyste se pořádně natřeli tím krémem na opalování„, říkáte si.  Snad každý v životě zažil spálená záda a všichni víme, že není o co stát. Ne každý ví, jak se správně opalovat. Co dělat, kdy se vystavíme sluníčku delší dobu a spálíme se?

Jak ošetřit spálenou kůži?

Pokožka je od náporu slunce velmi vyčerpaná, a proto potřebuje relax. Potřebuje také dostatečnou hydrataci, chlad a stín. První pomoc je v každém případě studená sprcha nebo studený obklad. Tekutiny musíte doplňovat i vnitřně, protože tělo bude ze sluníčka pořádně dehydrované. Následně natřete spálenou pokožku krémem na spáleniny od slunce ( s přídavkem Panthenolu) nebo krémem po opalování.

Babské rady na spálení od sluníčka

Spálená kůže provázela všechny lidi již od pradávna. Přeci jen slunce svítí pořád stejně, a proto existuje mnoho osvědčených babských rad, které vám od spálené pokožky uleví. Vybrali jsme několik z nich.

  • Aloe vera
  • Bylinkové obklady
  • Vaječný bílek
  • Mléčné výrobky

Co na puchýře po spálení od slunce?

Většina lidí, kteří se spálí na slunci, se vystaví lehčím popáleninám, na které zabírají rady uvedené výše. Pokud ale na slunci třeba usnete nebo se při poledni v tropických teplotách nechráníte opalovacím krémem a strávíte na slunci několik hodin, můžete pokožku vystavit popáleninám těžšího stupně. To poznáte podle bílých puchýřků. Tyto puchýřky za žádných okolností nemačkejte a nepropichujte, jelikož tekutina, kterou puchýřky uchovávají pomáhá v procesu hojení kůže.  Pokud puchýř praskne, je místo okamžitě vystaveno infekci. V případě, že se vám na těle tyto puchýřky objeví, doporučujeme navštívit lékaře nebo si alespoň nechat poradit od lékárníka. Pomohou vám s výběrem vhodného přípravku a vy se tak vyhnete jizvičkám, které se po puchýřcích mohou začít tvořit.

Jak dlouho trvá spálení od slunce

U mírně spálené pokožky, kterou provází zčervenání a slabá bolest, spálení odezní v rámci 3-5 dní. U středně spálené pokožky je kůže oteklá a horká na dotek. V tomto případě plné uzdravení většinou nastává zhruba po týdnu. Silně spálená pokožka kolikrát vyžaduje návštěvu lékaře. Kůže je tmavě červená a můžeme vidět i bílé puchýře. Uzdravení může trvat až dva týdny. Než tedy půjdete relaxovat k bazénu, pořádně se natřete opalovacím krémem a nezůstávejte na slunci příliš dlouho.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.