Domů Tělo & Zdraví Bolí vás často hlava? Zkuste změnit účes! ...

Bolí vás často hlava? Zkuste změnit účes! 5/5 (2)

2

Trápí vás častá a nepříjemná bolest hlavy? Nebo vás občas pobolívá? Lámete si hlavu s tím, jak to změnit? Možná vás to překvapí, ale za problémem může stát váš účes. Zkuste ho změnit!

prostříhávání vlasůHustota vlasů

Každý v okolí vám závidí, jaké máte krásné a husté vlasy? Klidně by vystačily na dvě hlavy, a říkáte si super, alespoň mi mají z čeho padat. Jenže příliš moc vlasů (navíc pokud jsou dlouhé) je už nějaká váha, a ta vám může způsobovat vaše problémy.

Proto radím – vlasy se nebojte svěřit do péče odborníka, aby je prostříhal. Nejen stupňovitě do délky, ale zároveň jejich hustotu. Uvidíte, že jakmile vstanete z kadeřnické židle, pocítíte tu lehkost a úlevu…

Culíky raději ne

Pokud si stahujete vlasy denně do ohonu, a vlastně je tak nosíte pořád, jsou příliš stažené a s nimi i pokožka hlavy není ve své přirozené poloze.

Lépe je volit francouzský cop (návod), rybí cop (návod), případně používat skřipce. A hlavně účesy střídat!

Sponky, čelenky

Čelenka je báječná věc, pokud nechceme, aby nám vlasy padaly do očí. Jenže když jí nosíme několik hodin denně a pravidelně, i ona může způsobovat bolest.

Stejně tak různé sponky, pokud je nosíme stále na stejném místě a pevně připnuté.

Navíc už samotná váha některých ozdob je alarmující, a už při jejich nákupu by jsme měly pečlivě vybírat a myslet i na tuto skutečnost.

A i když se říká „parádo trp“, všeho s mírou :)

Pečující přípravky

I přípravky vybírejme dle našeho typu vlasů. Pomohou nám se správnou péčí o ně. A nezapomeňme si také přivonět. Některé z nás jsou citlivější na výraznější vůně, a pokud patříte do této kategorie, špatně zvolená vůně šamponu či balzámu vám může vyvolat i migrénu.

Dopřejte své pokožce, vlasům i mysli volnost, svobodu a rozlet. Vždyť není nic krásnějšího, než když nám vánek pohazuje s vlasy a příroda tak dopřává svou přirozenou masáž. A když nemáte chuť mít zacuchané vlasy, dopřejte jim večerní masáž kvalitním hřebenem, kartáčem, nebo speciálním hlavovým drbátkem.  :-)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCo jste kdy originálního daly nebo dostaly k Valentýnu?
Další článekZapomeňte na aerobik, dnes frčí Tabata!
Svým věkem už jsem se (bohužel) přehoupla přes krásných „náct" na méně krásných „cet“ . Nyní se již delší dobu živím jako copywriterka na volné noze. Psaní článků mě baví, každé nové téma je pro mě výzvou a rozhodně bych se tomu chtěla věnovat i nadále. Volný čas trávím s přítelem a zakrslým králíkem Baxíkem, baví mě čtení – jsem holka, takže červená knihovna – ráda jezdím na bruslích a samozřejmě jako každý správný, i když už možná vysloužilý teenager, vysedávám u Facebooku.

2 KOMENTÁŘE

  1. Ja mam strašne dlhé vlasy,po kolená, a to s copom je pravda…ale nechápem moju kamošku ona ma stále v cope vlasy aj s nimi spí a vôbec ju hlava neboli ani nič také, jak to dela? 😂

Diskuze je uzavřena.