Domů Sex & vztahy Kluci Chceš s ním chodit! Čemu se vyhnout? ...

Chceš s ním chodit! Čemu se vyhnout? 5/5 (5)

69

Líbí se ti kluk, s kterým to vypadá zatím všelijak, možná jste kamarádi, možná ani to ne, ale ty si neustále představuješ, jak by to bylo krásné, kdyby ti vyznal lásku, nabídl ti vztah a nakonec tvá představa je zakončena tím, že spolu žijete šťastně až do smrti. Ano, krásná představa, bohužel, takhle to často nefunguje a sbalit kluka může být velká věda nebo super hra, záleží jen na tom, jak k tomu budeš přistupovat a jak moc vážně to budeš brát.

I když se ti hrozně líbí a ráda říkáš, že jsi do něj zamilovaná, je hloupé z toho dělat tragédii a před ním se kvůli tomu zesměšňovat, to je asi to nejhorší, co můžeš udělat. Sepsala jsem pár věcí, kterým je dobré se při „balení“ kluka obloukem vyhnout a nasadit jinou strategii.

1. Miluji tě!

Je hloupé vyznávat lásku někomu, koho v podstatě ani neznáš, nikdy jste spolu nic neměli a on ti nikdy nedal najevo, že by s tebou chtěl mít něco společného. Fráze: „Miluju tě“ je sice strašně krásná a moc pěkně se poslouchá, ale jen když je myšlena vážně a to bývá často právě až v dlouhodobém vztahu – láska není to, když uvidíš „jeho“ a za deset minut od seznámení zjistíš, že „on je ten pravý“ – ano, možná ses zamilovala, ale láska potřebuje čas.

Když už ho chceš zahrnout krásnými slovíčky, ze začátku bude určitě bohatě stačit: „Mám tě ráda“ a obyčejné komplimenty ve stylu, že má pěkné oči apod. Když na něj hned vybalíš, jak strašně ho miluješ, večer se ti o něm zdá a pak dodáš, že on je určitě ten pravý, pravděpobně ho jen vyděsíš (v tom lepším případě).

2. Jsem jenom tvoje

Většina kluků si holku chtějí získat úplně sami, chtějí jí ukázat, že mají zájem, takže mnohým z nich se vůbec nelíbí, když se jim sama od sebe nabídneš a když to uděláš, pravděpodobně ztratí zájem. Ještě horší varianta je, když jsi zoufalá z toho, že nikoho nemáš a nabízíš vztah skoro každému klukovi, který se na tebe hezky podívá.

Samozřejmě je hrozně důležité uvědomit si, že co kluk, to jiná povaha. Zatímco jiní tak hrozně milují právě to dobývání, jiní jsou stydliví a čekají až první krok uděláš ty. Proto je důležité svého vysněného aspoň trošku poznat, zjistit jaký je a teprve potom se rozhodnout, jak budeš postupovat.

Jsem názorný případ toho, že spěchat se moc nevyplácí. Když se mi v prváku na střední líbil jeden kluk, po kratší známosti jsem mu v podstatě naznačila, že bych s ním chtěla chodit. I když se mnou do té doby vedl docela dobrý kamarádský vztah, často jsme flirtovali a chodili spolu ze školy, couvnul a přestal mít zájem. Co se dá dělat, řekla jsem si. Ve druháku se se mnou ale opět začal bavit a to už jsem neměla zájem já a zřejmě to nemohl přenést přes srdce, ale přiznám, že nakonec mě přesvědčil a do teď spolu chodíme:) – i to ukazuje, že spěchat se často nevyplatí, a že někteří kluci chtějí být dobyvateli!

3. Vyslání kamarádky

Je hrozně nevyspělé posílat za sebe kamarádku, aby ti něco domluvila. Za naprosto nejhorší považuji typ  „Hele, moje kámoška s tebou chce chodit, chceš taky?“ No, co si takový kluk může pomyslet? Jistě, pokud to bude taky nevyspělý puberťák, pravděpodobně to nějak překoná, ale jinak budeš považována za blázna. Kamarádka je fajn člověk, který ti v hodně věcech může pomoci, ale nikdy bys jí neměla posílat takhle okatě.

Mnohem lepší postup, kdy můžeš využít známé je, když se nenásilně seznámíš s jeho kamarády. Od nich se naprosto nenápadným způsobem můžeš dozvědět o něm trošku víc (v případě, že ho neznáš).

4. Někdo tě miluje!

Za další zvláštní věc považuji anonymní smsky ve stylu: „Někdo tě miluje“. Fajn, máš ho ráda, chtěla by s ním mít něco víc, začít vztah, ale když mu pošleš anonymní smsku, co pak? Čeho tím dosáhneš? Jestli přijde na to, kdo to byl z jiného zdroje než od tebe, pravděpodobně to nijak neocení a když vůbec nepřijde na to, kdo mu tu zprávu poslal, tak je úplně zbytečný něco takového zkoušet.

Je důležité uvědomit si, že každý kluk je jiný a každý kluk má rád něco jiného – i proto se lépe získávají kluci, které alespoň trošku znáš. Snaž se brát to s humorem, protože když tě odmítne – není to konec světa a stačí si říct, že to prostě nebyl ten pravý a  je to dobře, protože aspoň budeš volná, až se ten pan Pravý objeví!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPravidelný pitný režim
Další článekGame of Thrones: Nová láska
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

69 KOMENTÁŘE

  • Překrásný článek ale jak mám říct klukovi že sním chci znovu chodit .Já jsem se sním rozešla a on se mnou nepromluvil 4 měsíce.A dneska mi po kamarádce vzkázal že mě miluje a že mi ty fialové stíny sluší ale za to vlastně můžu já že sem se ním rozešla protože jsem mu neřekla o svých problémech,Co myslíte jak mu mám říct že sním chci znova chodit já ho miluji a on mě taky miluje.Co myslíte mám mu dát svoje telefonní číslo?
   Děkuji za odpověď Petra

    • Ahoj znova píšu protože si nevím rady.Prosím o radu když se líbím mému klukovi a on se mi taky líbí tak nevím jestli to nezasáhne do našeho vztahu.Já jsem blbá a mám 4 čtyřky ze čtyřech předmětů,a nejsem si jistá jestli to nemůže náš vztah zničit.Prosím odpověz temi prosím.
     Dík za odpověď Petra

    • Milá Petro,

     v první řadě, nevím co přesně myslíš dotazem, zda to nezasáhne do našeho vztahu? o_0
     Jako další, být tebou, přestanu si o sobě samé myslet, že jsi blbá. známky rozhodně o inteligenci člověka nic nevykazují. Já na gymplu (8letý, tudíž řekněme 6.třída Zš a celá Sš) prolézala z většiny předmětů s 3kama a 4kama.. Až na vysoké se situace změnila, protože jsem se konečně zaměřila na to, co mě baví.. Lenost je lenost, a dnes všechny možnosti k prokrastinaci jen vybízí – viz. dnešek, je 4:19, já už od včerejších 22h říkám, že začnu psát esej do školy a jelikož jsem našla spoustu zajímavějších věci na práci, ještě jsem nezačala! :) Prostě známky a systém známkování v ČR rozhodně neřekne okolí nic o tom, co máš v hlavě a co v životě jednou dosáhneš..

     Ohledně tvého kluka nekluka. Být tebou, domluvím se s ním na schůzce, vysvětlím mu co bylo důvodem rozchodu a že jsi ho svými problémy nechtěla zatěžovat. Pokud se máte rádi, není důvod to spolu nezkusit znovu od začátku ;)

 1. Geniální příklad pro slečny….i mně..jelikož já jsem jednou není to dlouhá doba…udělala stejnou kravinu, napsala jsem na lísteček „Minuji Tě :*“ a dala sem to do jeho bundy, když on to tam našel, hned si začal sjištovat kdo to byl..nakonec si usmyslel že jsem to já byla..a potvrtila to i má (už není) kámoška.., doted toho lituji ale, jsem ráda že to ten daný už poté moc nehrotil.
  Já sem si srovnala že jsem byla pěkná husa, když jsem si něco takového vymyslela, a do ted toho lituji, ale jedno vím jistě, nechám své lásce, která se jednou určitě objeví, volný přístup, a nebudu se vtírat tímhle způsobem :).

  PS: Mers tenhle článek se ti vážně povedl :))

 2. Tak zdá se že jsem stejného příkladu v prváku jako ty. Díky za tip, nevěděla jsem, co s tím mám dělat..:) Doufám že se to nějak pořeší.:)

 3. Mers, nevím co mám dělat. Líbil se mi jeden kluk a já jemu a psal mi jak moc mě miluje. Já jsem mu na to ovšem řekla že se ještě ani neznáme, nic o sobě nevíme a teď se o něm dozvídám věci, jako že kouří (mě to příjde strašně nechutné) občas i nejde do školy a jde radši s kámošem ven. Máme už domluvený venek a já se bojím že mě chováním nezaujme. Jenže já mu dávala planý naděje že až se poznáme tak by něco mohlo bejt. ale co když ne? Co mám dělat??

  • Ahoj, já bych s ním ven klidně šla – vždy se to dá vyřešit. Zkus ho poznat, třeba ti bude sympatický a vždycky, když bys chtěla couvnout se z toho dá vymluvit – můžeš mu říct pravdu, nebo prostě jen to, že se na vztah ještě necítíš a že bys chtěla počkat apod.

   • Ahoj,já bych kouření dala stranou,můj brácha kouří – skoro všichni co znýám.Na to až potom D: …Spíš bych se s ním seznámila jak píšeš,a potom mu říkala že se ti to nelíbí atd … Pomalu..Šak on až vyriste tak s tím přestane ,a věím,že nějakem idiot jako moji 4 spolužáci nebude,takže přestane :D

 4. Ahoj Mers, co si myslíš o vztahu 12ti leté holky a 18ti letého kluka?

  • Sice nejsem Mers, ale to je prostě blbost. I když si to takoví dva lidé neuvědomují, tak nemají žádné společné zájmy a takový vztah prostě nemůže fungovat. U dospělých lidí věkové rozdíly tolik nevadí, ale v tomto věku je to dost zásadní. A to nemluvím o riziku zneužívání…

  • Ahoj, já málokdy soudím podle věku a jestli si myslíš, že si rozumíte tak proč ne. Na druhou stranu ten věkový rozdíl je vážně velký a zrovna v období, kdy je hodně viditelný a mohly by z toho být problémy.

 5. No, já jsem se se svým přítelem dala dohromady strašným způsobem:D Bylo to na mém rozlučáku se základkou a on zrovna skončil gympl, pozvali ho tam spolužáci a já ho nikdy předtím neviděla. Byli jsme strašně opilí a od večera do rána jsme byli spolu, jak kdybychom věděli že k sobě patříme. Člověk by čekal že z toho nic nebude, ale už jsme spolu pátým rokem a pořád zamilovaní ;-)

 6. Ahojky, prosím tě, asi se to sem moc nehodí ale nutně bych potřebovala tvojí radu. Jsem bezradná, jsem z toho moc smutná a nevím co mám dělat :(
  Odpověděla by jsi mi prosím?

  Moc prosím, hrozně mě to trápí…

 7. Pěkný článek,i když mě se netýká…Myslím že mám na kluka ještě dost času (je mi 12) kdyby se našel fajn kluk nebránila bych se tomu se s ním seznámit,ale spíš jako kámoši.V takovémto věku si myslim,že by to byl vztah o ničem.Stačí mi takové ty facebookové nebo skypové vztahy u nás ve třídě,kdy kluk holce napíše na fb nebo skype jestly s ním nechce chodit, a pak ve škole už to že se pozdraví je úspěch…

  • Tak to je přesný. Je mi taky 12 a u nás ve škole je to úplně to samý. :)

  • Mně je taky dvanáct,jsemn agymplu v primě,a moc se mi líbí jeden kluk s tercie,jsme kámoši a chodila jsem s ním i na základku…Ale nevím jak mu to říct :D myslíš,že na akždýho to přijde,a na mně už kluci došli :D .. Když se mi jeden ,,***“ svěřil že mně miluje,bylo mi na zvracení,protože takovýho týpka bych raději ani neznala :'( Ale máme náký fajn kluky i ve třídě..i když je tento mezi nima (tomáš Horák) a pak ještě pavel kubiš .. dva největší nevychovanci pod sluncem :’PP

 8. Skvělý článek:) Moc ti přeju aby tvůj vztah vydržel hodně dlouho:))

 9. Ahoj, mám takový dotaz. Moje kamarádka (15) je strašně zamilovaná do jednoho kluka (16), ale bojí se mu říct, že ho miluje. Píšou si přes ICQ i jinde a byli spolu i venku (sice teprve teď, jinak si stále psali) a tam mu to říct chtěla, ale neřekla, měla strach, že si to pokazí. Já jí radím, ať už s tím něco udělá, ale stále se bojí. Je do něj zamilovaná, už asi 7 měsíců a on myslím, že je taky tak nalomený. Flirtují spolu, baví se skvěle, ale vypadá to, že ani jeden se nemá k tomu, aby si řekli, co k sobě cítí. Poraď/te mi prosím, kvůli kámošky a taky jej. Nechci jim do toho zasahovat, ale už to nemůžu vydržet. Koukají po sobě, usmívají se a vypadají šťastně, když se každý pátek vidí, alespoň na 5 minut. Potřebovala bych něco, cokoliv co by jí pomohlo. Díky moc Terís ;)

 10. To s těma kámoškama.. asi jsem pěkná husa, ale svěřila jsem se kámoškám. Když jsem nebyla ve škole, tak ony poslaly panu X psaníčko, že ho miluju… Jako by to nestačilo, moje další kámoška si s ním začala psát a vše mu vyklopila. :( Zhruba za měsíc se mi už tak moc nelíbil a dozvěděla sem se, že se líbí mojí kamarádce…. a tak další kamárádka začala vyzvídat, kdo se mu líbí….. prý já :P ted nevím co si mám myslet…

 11. Ahoj ..potřebovala bych radu :D..Mám kamaráda kterej se mi líbí a sem celkem do něho blázen :DD když jdem ven tak se líbáme, povídáme si a je to fakt dobrej člověk kterýmu můžu veřit.:). Ale vztah nechce..Chtěla bych aby změnil názor:/..ale to asi nepude..co myslíš že mám dělat;) děkuju..

  • Ahoj,

   zkus s ním v klidu promluvit, možná vztah nechce kvůli něčemu konkrétnímu, možná se na to zatím necítí:) Každopádně uvidíš, zkus ho přemluvit, promluvit mu do duše, ale netlač na něj:)

 12. Ahoj
  Vím že to tady asi nepatří ale..Je mi 15 skoro 16 a ještě nikdy jsem neměla kluka(nepočítám ty dětské lásky od 7-10 let). Zřejmě je to i tím že po nehodě jsem od 11 na vozíčku. Vše mám v pořádku jen jsem ochrnutá od pasu dolů. Jeden kluk se mi strašně líbil,bavili jsme se spolu a tak ale pak řekl že kvůli tomu vozíku semnou být prostě nechce,jinak jsem prý fajn. Už jsem z toho dost špatná,každá kámoška už s někým chodí…Myslíš že mám ještě šanci že bych mohla mít někdy kluka? Děkuji (A nezlobte se za blbou otázku) Lili

  • Ahoj,

   určitě máš šanci. Často je problém ve věku, protože kluci v tvém věku jsou často zkrátka trošku povrchnější a vidí v tom větší problém, než skutečně je. Chyba určitě není v tobě a rozhodně si nemysli, že si nikdy nikoho nenajdeš:)

  • Ahoj Lili,
   myslím,že si určitě někoho najdeš třeba moje setřenka má 17 a ještě žádného kluka neměla takže se nemusíš ničeho bát. Určitě to zvládneš a hlavně si věř!! :)

   • Moje ségra dostala první zamilovanost na kluka až ve 23 :D ..Máš čas,mně je 13 a taky mně to ke klukům žene,a taky se mi líbí můj kámoš,ale co :D

 13. Ahoj Mers,
  asi poslední rok a půl se mi líbí kluk. Vídám ho každý den,protože to je můj spolužák. Je strašně pěkný a představuju si vše co jsi napsala jako např.že si představuju jak spolu budeme chodit a ty různé jiné představy. myslím,že ty stím máš asi nějakou tu zkušenost.Poraď mi prosím jak bych se mohla tomu vztahu nějak přiblížit nebo abych ho na sebe nějak upozornila. Děkuji předem za odpověď :)

  • mám ulpne stejny problem jako ty :)) tak bych chtela vedet tvuj nazor Mers diky :))

  • Ahoj,

   nezbývá ti nic jiného než udělat první krok, protože čekat na jeho první krok bys mohla čekat dlouho a nemuselo by se to splnit. Zkus si na něj zjistit nějaký kontakt, nějakou záminku (určitě máte něco společného, když je tvůj spolužák), aby ses s ním mohla bavit nebo si psát. Netlač na pilu, neuspěchej to, zkrátka začni pomalu, snaž se s ním dát do nějakého toho bližšího kontaktu. Určitě to půjde:)

  • Ahoj Mers,
   mockrát děkuju, skype i facebook, jenže je další problém,prtože nevím o čem si sním mám psát neporadila bys mi prosím?? děkuju :

 14. Ahoj MERS! Prosím, poradíš mi?
  Jsem zamilovaná do jednoho kluka. Je fakt fajn! :* Občas spolu prohodíme nějakéto slůvko, občas se zdravíme. (Záleží na náladě xD) Chodíme spolu. Nee… Takhle to nemyslím :) Chodíme spolu do kroužku. Je o neelé 2 roky starší. Je zhruba sejně vysoký jako já – asi o 2,3 cenťáky vyšší… Dříve jsem spíš „letěla“ na vyšší typy, ale u něj je mi to jedno ♥. Občas mívám „záchvaty lásky“ jak tom říkám… :) Tzn.: Mám chuť za ním běžet, a všehno mu vyžvanit… NE, ještě jsem to neudělala – bojím se, abych něco nezkazila. Známe se už přes rok, ale on o mě toho asi moc neví. Nejsem stydlivý typ, ale bojím se, aby se i kamarádky nesmály, popř. aby neměly pitomé poznámky a neroznášely drby. S většinou je to v poho, až na jednu, která je…No, ano, střelená, fiflena a prostě k nevydržení. Vím jeho FB, ale vztahy přes inťas mu říkat NECHCI! Flirtovat s ostatními – to mi jde, ale s NÍM ne! xD Už jsem musela odmítat více kluků – nikdy jsem nebyla na vztahy, ale teď… Možná je to tou pitomou pubertou a těmi hormony, ale… No jo, přiznám se… MILUJU HO!♥♥♥
  MERS (i ostatní) prosím, poraďte mi! DÍKY
  ELISHA

  • Mers, když tak mi napiš na mail! DÍKY… Ale klidně to můžeš napsat i tady, ale na mail to bude ‚jistější’…
   DÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍKY
   ELISHA

 15. ahojky Mers,mám takový dotaz…hrozně se mi líbí jeden kluk,bydlí jen cca 50 m ode mě :) ale je o 10 let starší…mě je 13 a mu 23..ale máma mi říkala,že s ním byla v hospodě,a prý že si chce na mě počkat,že jsem hezká atd…no a teď ten dotaz :) říkala jsem to kámošce,že se mi líbí.(ona se s ním normálně baví) a říkala,že by mě s ním mohla seznámit…ale přijde mi to divný,kdyby třeba řekla: Marku,tohle je Natka,Naty,tohle je Marek nebo tak nějak…aby si nemyslel bůhví co…třeba že ho balím…ale myslím si že on je v poho…ale je jasný že se mu líbím,vždycky po mně úplně zamilovaně čučí ;D a kdyby přece jen mě s ním seznámila,asi bych zrudla jako rajče..no prostě bych se styděla..myslíš že je to dobrý nápad aby mě s ním seznámila?? díky moc ;) měj se hezky. :)

 16. ahoj Mers,
  moc se mi líbí jeden kluk, ale 15 mi bude až za půl roku a jemu už je 16 a on se mnou nechce být jenom kvuli tomu, že ještě nemůžu mít sex, já bych s ním chodila moc ráda, ale on prostě kvuli tomuhle nechce.. je nějaká možnost jak bych ho mohla přesvědčit aby změnil názor?
  děkuju předem za radu.

  • Nevím, jestli je dobrý nápad ho přesvědčovat. Já bych nechtěla chodit s někým, kdo se mnou nechce být jen proto, že se mnou nemůže spát. Kdyby tě měl skutečně rád nebo by o tebe stál, tak půl rok by pro něj nebyl žádný problém.

 17. Ahoj,
  je mi 12 ,chodím na gymnázium do primy (šesté třídy) a ještě jsem s nikým nechodila apod… ale při tom moje mimoškolní kamarádky mají rande líébají se a mě to je strašně líto že já „nemůžu“ možná je to tím, že jsem odchytla tídy, ve kterých nejsou „odvážní kluci…“
  kažodopádně je pravda, že nejsem uplně nějáká modelka ,ale vážím asi 47 kg a měřim přibližně 162cm, tak sem se chtěla zeptat, jak s tím něco udělat? některé holky ve třídě jsou dost zoufalé a mě je to opravdu lito, když holky říkaj, že se líbaj od 3. třídy a pak jeětě vídám na internetu, že nějáká 13ti letá holka je už těhotná!!! (né, že to je normální to těhotenství, ale stejně když to srovnám, tak to je ve stejné věkové kategorii doooost velký rozdíl…)

  předem děkuji za odpověd
  s pozdravem Amálie.

  PS: moc jsem si ten text zatim nepřečetla, ale přesto prosím poradte

  • Ahoj,jsem n atom stejně..a líbí se mi moc jeden s tercie,vlastně dva :D .. ale spíš ten jeden….ten druhej je můj nejlepší kámoš,je moc hodnej atd. takže .. :D … Ale chápu tě moc dobře..kámošky se mi taky smějou – ale ony to vlastně nejsou kámošky,.. :'( …

  • Jenom se vychlubujou! Kecy že se líbali v letech, kdy nevěděli ani co to je, prostě chtějí být zajímavější :)

 18. Ahoj Mersmerize, mám podobný problém. Je mi dvanáct a když se srovnávám s ostatníma holkama jsem prostě, jak to říct vyvinutější (citově, fyzicky). Jenže se stejně starým klukem prostě chodit nemůžu, jsou oproti mě malí a hlavně strašně děcští. Hrozně se mi líbí jeden kluk z tercie, ale u něho prostě nemám šanci. Vím, že mi je teprv 12,ale tak strašně mi chybí obejmutí atd. To rodičovské mě už tak nějak nenaplňuje a strašně mi chybí ten pocit, že mě má někdo rád.:( (rodinu nepočítám) :´(

 19. já jsem kluk a říkám vše špatně kluci nesnáší vášen ale drama jedna holka mě a dalším klukům napsala že by s náma chtěla chodit a je docela hezkáa tak tohle je to pravé,musíš se zeptat.jen a jen řečí

 20. Ahoj Mers, xchtěla bych se zeptat (nejen) tebe, jsetli je můj nápad dobrý. Na školním výletě, který byl tak před 1 měsícem sem se zabouchla do svojeho kamoše, známe se spolu tak 3 roky, a občas si spolu píšeme přes FB. Máme svůj „scénář“: já-Ahoj
  on-ahoj
  já-jakse máš??
  on-dobrý ty?
  já-cajk
  já-co poviš??
  on-nwm, ty??
  já-nwm

  pak po několika smajlíkách se ho na něco zeptám. Co kdybych mu napsala, jseli mu můžu říct něco osobního?? Jestli mi odepíše že jo, mám mu napsat ať mi slíbí že to zůstane mezi náma?? (mám totiž strach z jeho kámošů, na lyžáku jsem jednoho chtěla) A když mi to slíbí, mám na něho „vyrukovat“ s onou frází: Miluju tě ??
  Díky za odpověď Zuzina

 21. Ahoj Mers,
  Jsem moc zamilovaná do jednoho kluka. Jsme kámoši, ale moc spolu nemluvíme (moc se bojim). Když mu napíšu na fb odepíše jen někdy.. Nechci vztah, jen větší přátelství… Co mám dělat? Odpovídejte prosím (nejenom Mers)
  Díky

 22. Ahoj, potřebovala bych pomoci strašně se mi líbí jeden kluk stejně starý (12) nechodí se mnou do třídy.Mám ho moc ráda on to ví ale jak by to ignoroval baví se semnou to jo ale nechci nic říkat nebo se bojím že z toho budu zklamaná, jeho kámoš se ho ptal jestli mě má rád on říkal že trochu jo trochu ne a že nechce ze dne na den s někým chodit (já taky ne) ale nevím jhestli tomu kámošovi mám věřit navím co mám dělat !! prosím Vás pomocte předem Vám děkuji veri ♥

 23. Ahoj. Líbí se mi jeden kluk ze třídy. Jsem do něj celá blázen. Říkám si, že tomu dám čas, že počkám jestli mi nějak nedá najevo že to cítí stejně ale já to prostě nemůžu vydržet. Bohužel ho o prázdninách neuvidím, protože bydlí v jiném městě a na to se váže i ten problém že kvůli tomu spolu nemůžeme jít ven. Máme na sebe tel. číslo ale on mi zatím nikdy ani nenapsal. Je to jeden z těch kluků, který má tu svou partu a před ní se nechce ztrapnit takže se semnou ani nijak nebaví, ale když jsme spolu náhodou sami tak se se mnou baví úplně v pohodě. Je na mě i celkem milej. Nevím jestli to znáte ale je taková ta hra ,,žlutý auto“ jak prostě vidí ten jeden žlutý auto tak toho druhýho praští a to on dělá, ale místo toho do mě jen tak něžně strčí. Víc už nevím jak bych Vám svojí situaci přiblížila. Předem moc děkuju za radu. Vážně nevím co dělat abych nějak ten náš kamarádský vztah posunula někam dál.
  PS : je mi 13 a jemu 12 a třičtvrtě

 24. Neuděláš nějaký článek jsem šíleně zamilovaná do jednoho kluka ale nevím jak kdy co mám říct vidíme se málo ale mám aspoň kontakt:-)

 25. Ahoj já mám zrovna takovej problém mam ráda kluka a je stejně starej jako já a chodime spolu do třídy už takovi 2roky a zname se dost dobře a bydlime asi 5ploků od sebe a už se mi libi nějakou dobu a bojim se ho zeptat Jesli semnou bude chodit a nebo že ho mám ráda . Poradte mi prosim děkuju.

 26. Ahoj Mers mám takový problém píšu si s jedním klukem asi týden a píše mi jak jsem dokonalá,nejkrásnější už me pozval na 3 rande a já bych chtěla aby se me zeptal na vztah jak toho docílit?

 27. Ahoj Mers, mám takový úplně miniaturní problém :). Líbí se mi kluk z naší třídy a jemu se líbí zase jiná holka. Je nějaká možnost že ho to za.nějakou dobu přejde?? Já si přijdu moc upjata, ale on si povida vždycky o takových divnych tématech. Nevim, jestli to.mám nechat plavat nebo ne. Ne, že bych úplně hrozné moc milovala, ale jen se mi libi. A potom mám ještě jeden problem. Jeden kluk, kterého beru jako kamose mi furt,ale furt píše. Mám takový dojem, že se mu libim, ale on mě ne. Vite ja mám takovou smulu, mě se líbí takový ty hezci kluci, ale mám takový pocit, že mě báli jen ty se slovy ty ne moc hezký. Nevím čím to je.
  Děkuji všem za odpovědi :))

  • Taky to mám tak že se mi líbí někdo hezkej (podle mě) ale do mě jsou zabouchlí samí tluťoši přitom jsem doost hubená. :( prostě ti jak si řekla „ne moc hezký“

 28. Ahoj Mers
  Mužeš mi prosím poradit. Jde o to, že se mi líbí jeden kluk ze třídy. Párkrát jsem si s nim psala a on byl milej, jenže ve škole se nebavíme jen se zdravíme. Občas po sobě dlouze kouknem, párkrát jsem zachytila jeho pohled ale neusmívá se přitom. Nevíš co by to mohlo znamenat? Děkuji za odpověď :)

 29. Ahoj.
  Líbí se mi jeden kluk ale je o 1 rok starší. Chodím do 6.ale líbí se mi už od školky. Občas se na sebe koukáme ale jsme hodně hodně stydliví.
  Když se potkáme je buď se svým kámošem nebo s mým bráchou a podobně.
  V 1.třídě jsem se mu líbila, ale teď už si mě moc nevšímá (vlastně jen někdy). Má fb ale nechodí tam. Vážně nevím jak na to. Kontakt na sebe nemáme. Líbím se mu? Jde s tím něco udělat ?

 30. Ahoj Lill, no jde s tím udělat spoustu věcí. Píšeš, že jste stydliví, on taky, jak to víš? Protože jestli je stydlivý, bude většina práce jen na tebe. Začni třeba tím, že se na něj čas od času usměješ, podíváš, řekneš mu ledabyle ahoj. Aby si tě všiml. Když uvidíš, že i on po tobě pokukuje nebo se na tebe směje, případně ti sám od sebe řekne ahoj, máš první krok za sebou. Pak uvidíš podle situace. Třeba se mu opravdu líbíš a on je tak stydlivý, že první krok neudělá, jak ale uvidí tvůj zájem, třeba tě pozve na rande. Pokud ne, budeš se ho muset zeptat sama. Lill, vždyť dnes žijeme v 21. století a holka nemusí čekat, až se jí kluk uráčí pozvat na rande. Vezmi situaci do vlastních rukou a pozvi ho sama! Když to nevyjde, nu co! Zachováš si chladnou hlavu, řekneš prostě jen – tak dobře, nelam si s tím hlavu a půjdeš dál s hlavou hrdě vztyčenou! Pokud do takovéto akce půjdeš, určitě mi dej vědět, jak si dopadla, moc mě to zajímá: ) Zatím se měj a držím palečky!

 31. Ahoj je mi 13 jemu taky. Jsme jen kamarádi ale často po sobě koukáme tak nevim jak na něj prosím o pomoc

 32. Ahoj..poprvé sme byly kamaradi..ale potřebovala jsem mu něco říct a to něco bylo to že ho mam rada víc než jenom kamarada a od tè doby co sem mu to řekla ignoruje,nezdraví ,a nepíše nechapu to

 33. Ahoj, se svým kamarádem se znám 5 let, docela se spolu bavíme. Ale poslední dobou se chová jinak než dřív. Jak si tak všímám, stále se objevuje v mé blízkosti. Na rozloučenou se chce vždy obejmout, což jsme nikdy nedělali. Občas za mnou přijde a zezadu mě obejme, nebo mi dá ruku kolem pasu. Jen tak ze srandy spolu vtipkujem o vztazích ostatních. Docela se mi aj zamlouvá. NE že bych ho nutně chtěla, to ne. Ale nevím, jestli to myslí vážně nebo je to jen sranda? Fakt ke mně cejtí něco víc, než jindy?

  • Může to znamenat, že se mu líbíš, ale neznám ho tak nwm. Chce být u Tebe, takže by to mohlo něco znamenat..Asi jsem moc nepomohla :/

Diskuze je uzavřena.