Game of Thrones: Nová láska Zatím bez hodnocení.

Když jsem na konci prázdnin neměla co na práci a všechny své oblíbené seriály (Simpsonovi, Přátelé, Chirurgové…) jsem měla zkouknuté, hledala jsem něco, čím se mohu zabavit. Nevzpomínám si už přesně, jak se to všechno seběhlo a jak jsem na Hru o trůny narazila, ale zřejmě to byl osud!

Hra o trůny je seriál z produkce HBO, tedy můžeš počítat s úžasnými kostýmy, skvělými herci, bezchybnou výpravou a zkrátka scénářem, který mě naprosto dostal. Nejde o nic rozsáhlého a nebudeš muset stahovat stovky dílů. První série se skládá z 10 dílů, z nichž každý má hodinu.

Seriál Hra o trůny (z originálu Game of Thrones) pochází z předlohy spisovatele George R.R. Martina, který celé své rozsáhlé sedmidílné dílo pojmenoval Píseň ledu a ohně (z originálu The song of ice and fire) a skládá se z knih: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány, Tanec s draky a každá kniha se skládá ze dvou častí, které na sebe navazují a tvoří doopravdy krásnou fantasy sérii.

Zpracování HBO  mě zaujmulo, ať už to bylo kvůli Daenerys a její krásným vlasům, účesům a šatům, Jaimemu Lannisterovi – herec, který ho hraje vypadá jak živé ztělesnění prince Krasoně ze Shreka či khalu Drogovi, kterého jsme mohli vidět už v novějších dílech Hvězdné brány – Antlantidy.

Jako seriál určitě doporučuji, jen bych chtěla upozornit na několik malých drobností. I když je to žánr fantasy, nějaká ta magie a nadpřirozeno se tam najde, primárně jde opravdu o hru o trůny – o mocenské boje, krásné ženy, nevěstince, války. Proto se nebudu vůbec divit, kdyby to dospívající diváky nebavilo a nezaujmulo je to.

Když jsem dokoukala všech deset dílů, nedokážu tak úplně popsat všechny pocity – bylo mi na jednu stranu hrozně smutno, protože série skončila, na druhou stranu jsem si strašně moc přála další díly a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat dál, protože poslední díl doopravdy skončil v tom „nejlepším a nejnapínavějším“. Stejně tak umřelo pár postav, které byly mé oblíbené a mám takové tušení, že pan Martin svoje dílo nenávidí, protože postupně všichni umírají a i díky tomu, že jsem se nemohla dočkat pokračování jsem sáhla po knize.

Nečekala jsem zázrak – knižní dílo je to doopravdy rozsáhlé – kniha první má okolo 1 000 stránek, stejně tak zbytek čtyř knih a měla jsem strach, že mě to nebude bavit, bude to moc táhlé, nebude to napínavé, ale předčilo to moje očekávání, všechny knihy jsem si stáhla do kindlu a nadšeně čtu. Nyní jsem u knihy třetí a nemůžu se dočkat, jak to bude pokračovat dál.

V současné době se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která v mých očích překonala i skvěle napsaného Pána prstenů. Z mého pohledu určitě doporučuju najít si čas na seriál i knížku.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

 1. Po tvém doporučení jsem si stáhla první díl a můžu potvrdit, že to je asi vážně dobrý seriál :). Jen mám trochu guláš v těch jejich rodinných vztazích a hlavně co se týče těch měst, králu atd. No, snad si to postupem času ujasním :)

  • Mersmerize

   Hele, to je jeho velké prokletí! Je tam hrozné množství postav, vztahů mezi nimi, jejich jmen, každý je věrný někomu jinému. Taky jsem ze začátku s tím měla problém, ale pár dílů ti v tom udělá jasno:)

 2. UU, ty jsi tady ten článek dávat neměla, stává se ze mě totiž těžká závislačka :D

 3. Tak, to určitě zkusím..:D Já taky takhle z nudy v létě hledala nějaký seriál, no,narazila jsem na The Vampire Diaries..:D hrozně mě to vzalo a teď každý týden čekám na čtvrtek – na nový díl.:D je to ohromně napínavý seriál,a mmmh,ten Damon..:D

 4. Přesně!:D kdyby se ho tam nějak „zbavili“, už by tam pro mě nebylo na co koukat..:D

 5. Zhlédla jsem obě série a musim říct že je to dokonalej seriál. Nevim proč ale docela fandim Tyrionu Lannisterovi a samozřejmě Starkum.

 6. Ahoj, Mers, chtěla bych se zeptat, odkud jsi stahovala ty knížky, taky bych si je ráda hodila do čtečky, ale našla jsem jen samé divné verze. :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist