Domů Rodina & Škola Moje zápisky Game of Thrones: Nová láska Zatím bez hodnocení.

Game of Thrones: Nová láska Zatím bez hodnocení.

8

Když jsem na konci prázdnin neměla co na práci a všechny své oblíbené seriály (Simpsonovi, Přátelé, Chirurgové…) jsem měla zkouknuté, hledala jsem něco, čím se mohu zabavit. Nevzpomínám si už přesně, jak se to všechno seběhlo a jak jsem na Hru o trůny narazila, ale zřejmě to byl osud!

Hra o trůny je seriál z produkce HBO, tedy můžeš počítat s úžasnými kostýmy, skvělými herci, bezchybnou výpravou a zkrátka scénářem, který mě naprosto dostal. Nejde o nic rozsáhlého a nebudeš muset stahovat stovky dílů. První série se skládá z 10 dílů, z nichž každý má hodinu.

Seriál Hra o trůny (z originálu Game of Thrones) pochází z předlohy spisovatele George R.R. Martina, který celé své rozsáhlé sedmidílné dílo pojmenoval Píseň ledu a ohně (z originálu The song of ice and fire) a skládá se z knih: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány, Tanec s draky a každá kniha se skládá ze dvou častí, které na sebe navazují a tvoří doopravdy krásnou fantasy sérii.

Zpracování HBO  mě zaujmulo, ať už to bylo kvůli Daenerys a její krásným vlasům, účesům a šatům, Jaimemu Lannisterovi – herec, který ho hraje vypadá jak živé ztělesnění prince Krasoně ze Shreka či khalu Drogovi, kterého jsme mohli vidět už v novějších dílech Hvězdné brány – Antlantidy.

Jako seriál určitě doporučuji, jen bych chtěla upozornit na několik malých drobností. I když je to žánr fantasy, nějaká ta magie a nadpřirozeno se tam najde, primárně jde opravdu o hru o trůny – o mocenské boje, krásné ženy, nevěstince, války. Proto se nebudu vůbec divit, kdyby to dospívající diváky nebavilo a nezaujmulo je to.

Když jsem dokoukala všech deset dílů, nedokážu tak úplně popsat všechny pocity – bylo mi na jednu stranu hrozně smutno, protože série skončila, na druhou stranu jsem si strašně moc přála další díly a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat dál, protože poslední díl doopravdy skončil v tom „nejlepším a nejnapínavějším“. Stejně tak umřelo pár postav, které byly mé oblíbené a mám takové tušení, že pan Martin svoje dílo nenávidí, protože postupně všichni umírají a i díky tomu, že jsem se nemohla dočkat pokračování jsem sáhla po knize.

Nečekala jsem zázrak – knižní dílo je to doopravdy rozsáhlé – kniha první má okolo 1 000 stránek, stejně tak zbytek čtyř knih a měla jsem strach, že mě to nebude bavit, bude to moc táhlé, nebude to napínavé, ale předčilo to moje očekávání, všechny knihy jsem si stáhla do kindlu a nadšeně čtu. Nyní jsem u knihy třetí a nemůžu se dočkat, jak to bude pokračovat dál.

V současné době se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která v mých očích překonala i skvěle napsaného Pána prstenů. Z mého pohledu určitě doporučuju najít si čas na seriál i knížku.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekChceš s ním chodit! Čemu se vyhnout?
Další článekStarChoice & PearlTouch
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Po tvém doporučení jsem si stáhla první díl a můžu potvrdit, že to je asi vážně dobrý seriál :). Jen mám trochu guláš v těch jejich rodinných vztazích a hlavně co se týče těch měst, králu atd. No, snad si to postupem času ujasním :)

    • Hele, to je jeho velké prokletí! Je tam hrozné množství postav, vztahů mezi nimi, jejich jmen, každý je věrný někomu jinému. Taky jsem ze začátku s tím měla problém, ale pár dílů ti v tom udělá jasno:)

  2. UU, ty jsi tady ten článek dávat neměla, stává se ze mě totiž těžká závislačka :D

  3. Tak, to určitě zkusím..:D Já taky takhle z nudy v létě hledala nějaký seriál, no,narazila jsem na The Vampire Diaries..:D hrozně mě to vzalo a teď každý týden čekám na čtvrtek – na nový díl.:D je to ohromně napínavý seriál,a mmmh,ten Damon..:D

  4. Přesně!:D kdyby se ho tam nějak „zbavili“, už by tam pro mě nebylo na co koukat..:D

  5. Zhlédla jsem obě série a musim říct že je to dokonalej seriál. Nevim proč ale docela fandim Tyrionu Lannisterovi a samozřejmě Starkum.

  6. Ahoj, Mers, chtěla bych se zeptat, odkud jsi stahovala ty knížky, taky bych si je ráda hodila do čtečky, ale našla jsem jen samé divné verze. :)

Diskuze je uzavřena.