Cvičíme s youtube I. Zatím bez hodnocení.

Opět rozdělený článek, abyste se měli na co těšit a měli čas vyzkoušet všechny tipy, které Vám tu ráda dám, samozřejmě jen jestli se Vám doopravdy chce. O co jde? Přiznávám se, že o prázdninách se hrozně flákám a kdyby to bylo na mě, tak bych se zahrabala do postele a vstávala jen v nejnutnějších případech. Když mě zrovna nic nehoní, nespěchám, nechodím do školy a nemáme naplánovaný žádný výlet, tak si prostě ráda doma pustím Simpsonovi a lehnu si s notebookem do postele. To je sice pěkný, jednou za čas parádní relax, ale když tohle dělám moc často, docela hodně ztrácím kondičku, pomalu ale jistě cítím, jak se mi tělo začíná povolovat a často i přibírám, metabolismus už nemám takový jako v patnácti, takže to jde docela rychle.

I k tomu využívám ve volném čase a když se chci pořádně protáhnout nebo cíleně zhubnout nějaká ta  kila či zformovat tělo, videa z youtube, protože trenérů, wourkoutů a různých cvičení je tam vážně obrovské množství – některá lepší, některá horší a je jen na tobě, aby sis vybrala a už jen cvičila. A právě to mě přivedlo na nápad, dát sem mých pár tipů na cvičení, které si pouštím a cvičím u nich, nebo jsou zrovna má oblíbená.

První, co bych určitě chtěla zmínit je to, že cvičit může doopravdy každý, jen pokud máš nějaké zdravotní problémy, je vždycky lepší kontaktovat odborníka a prodiskutovat to s ním, protože za zranění nebo zhoršený zdravotní stav, tohle vážně nestojí.

Jillian Michaels, 30 dní – 3 levely

Jillian je už ve světě a mezi mladými i staršími slečnami hodně známá. Na youtube můžete najít velkou spoustu jejích cvičení, kde dá lidem skutečně do těla a vážně se s tím nemazlí. 30 day shred je cvičení rozdělené na tři levely, každý cvičíš deset dní a slibuje velké výsledky, které můžu potvrdit. Sama jsem už všechny tři levely prošla a je to vážně zabíračka, která ale úžasně zpevňuje tělo a když budeš i zdravě jíst a dodržovat nějaké ty zásady, úbytek váhy tě určitě nemine.

Co mi na tomhle workoutu vadí a proč ho necvičím pořád je určitě náročnost a taky jistá pomalost – mám raději rychlejší cviky, aerobic nebo dance workouty, protože u nich mi ten čas zkrátka utíká o mnoho rychleji. Co se týče ale úbytku váhy, myslím, že tohle cvičení je z těch, které sem v tomhle díle dám, určitě nejlepší.  

Booty Shaking

Tiffany Rothe ti v tomhle videu ukáže, jak zpevnit a zbavit se pár centimetrů v oblasti bříška a zadečku. Cvičení mě hodně baví protože je rychlé, člověk se nenudí, často se taky musím zasmát sama sobě, když se (omylem) podívám do zrcadla. Je skvělé pokud jste vysazené na právě tyhle partie a nějaká stehna Vás nezajímají.

Co mě poprvé od cvičení odradilo, byla určitě bolest svalů – i když u Jillien jsem poprvé taky umírala, svaly mě bolely tak nějak rovnoměrně a dalo se to přežít, tady jsem ale další dva dny trpěla na bolesti svalů břicha a boků, které byly o dost výraznější a proto doporučuju, pokud na takový pohyb nejsi zvyklá, začínej pomalinku, mírněji než je na videu, aby ses neodrovnala nebo se nezranila hned v prvním pokusu.

Výsledky jsou dobré, často tak cvičím i dvakrát denně, když je čas a bříško mi přijde o dost pevnější. Nějaké extrémní úbytky centimetrů jsem nezaznamenala.

Yoga workout

Pokud jste spíše z těch, kteří mají rádi pomalejší pohyby, na nějaký aerobic nebo tanec moc nejste (i já mám takové dny), určitě můžu doporučit jógu nebo pilates. Na pilates chodím přímo do fit centra kousek od školy, protože i když je to cvičení a občas je to dost náročné, je to jistá forma relaxu a dá se tam i skvěle pročistit hlava po náročných školních dnech.

Jóga je pomalejší a i takových videí naleznete na youtube spoustu. Mým oblíbencem je 20 minutové cvičení, které je sice pomalé, ale svalům dá pořádně zabrat. Opět myslím, že je to skvělý wourkout na celkové zpevnění těla, i když spousta lidí tvrdí, že s jógou zhubla dost kil.

Co někomu může vadit, je určitě to, že video je v angličtině (to jsou tedy i ty ostatní), ale při józe je hodně důležité dýchání – výdech (exhale) a nádech (inhale) a proto musíte dávat pozor, kdy trenérka ukazuje, že se máš nadechnout a vydechnout, což samozřejmě pro někoho, kdo neumí anglicky může být problém, ale na druhou stranu si myslím, že na videu je to docela dobře poznat tak jako tak.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

26 komentářů

 1. Jee, tak s tímhle článek si mi udělala radost. Msusím se do nějakého cvičení taky dokopat. Jsem hroznej lenoch a několik let mám problémy s kolenama, takže jsem měla zakázaný skoro všechno. Teď akorát ležim u televize nebo jak píšeš ty u notebooku (a k nic nedělání se hodněj různý dobrůtky..). No hrůza! Takže beru ortézu a vrhám se do cvičení, snad se k něčemu opravdu přinutím…

 2. Já jsem Jillian zkoušela cvičit, ale vydržela jsem dva dny. První den jsem zvládla, ale byla jsem pěkně mokrá =D Druhý den jsem to ale ani né v polovině přestala cvičit, jelikož mě to vůbec nebavilo. A asi týden mě ještě bolely všechny svaly, hrůza. Jillian už nikdy více. Jinak máš tam chybu, Jillian se píše s a, ne JilliEn.

 3. S Lillian jsem taky zkoušela cvičit, no ale bohužel jsem to moc dlouho nevydržela, protože mě to přetalo bavit asi kvůi tomu že se 10 dnů cvičí to samé.Ale taky jsem na to rychlejší jak tam píšeš.To cvičení Booty Shaking se mi líbí ale když tam píšeš že je to na boky a hýždě tak už mě to trochu odradilo.To proto že já bych k tomu potřebovala trochu cvičit i na stehna.Není nějaké její video i na stehna? :).Jinak pěkný článek

 4. Moc pěkný článek. :) Také jsem se chtěla pustit do nějakého cvičení, ale spíš jen na zpevnění těla – nechci zhubnout, už tak jsem dost štíhlá. Ale možná něco z toho vyzkouším :)

 5. Jéé Mers já tě za tohle miluju! Shred znám a taky sem odcvičila, ale už mě nějak přestal bavit, po 10 minutách už se tak nudim, že to vypnu, ale to na bříško a stehna vypadá dobře! :)

 6. Škoda že jsi tenhle čláýnek neudělala někdy na začátku prázdnin :((. Taak dneska jsem si naložila všechny , které zde máš, ale ten posledníjsem nedokončila protože mě moc nebavil a nedokázala jsem udržet nohy ve vzduchu miliony vteřin :DD.Myslíš,že pokud budu dělat ty první dvě videa denně mohla bych tak za 8 dní být ve formě? Díkec :))

 7. Skvělý nápad na článek/ články Mers..:-)
  Pokud jde o mě tak s Jillian už jsem cvičila a to je vážně zabíračka, do toho nejdu, ale pustím se do toho 10-ti minutového cvičení, děkuju za tip..:-)
  Jóga vypadá taky dobře, ale je to takové pomalejší a to bych nevydržela..:-)

 8. Ahoj, chci se omluvit za ten prázdný komentář nadmnou, nějak se mi odeslal,pardon. Taky se chci chci omluvit za . komentář za den, vzpomněla jsem si až teď…
  Mám docela průměrnou kondičku. Mylsíš že můžu cvičit třeba 2-3 dny 1. level 2-3 dny 2. level a 2-3 dny 3. level? Potřebuju se do 10 dnů dostat do formy s fyzičkou protože potom budu du konce srpna jen a jen makat na soustředění ( míčový spoty), tak abych hned neumřela. Přiznám s eže prázdniny jsem celkem proflákala a mon netrenovala. Co myslíš? Díkec

  • Ahoj,

   záleží na tvém těle, pravděpodobně si ale za 10 dní kondičku nějak nezlepšíš, je to poměrně krátký čas, ale proč to nezkusit..

 9. a jak casto cvicis booty shaking? :-)

 10. Ahoj, tak já se rozhodla začít cvičit někdy v dubnu a začínala jsem právě s 30 Days Shred, který mi zatím vyhovoval nejvíc.Pak jsem začínala se Six weeks pack taky s Jillian, ale bylo to dost náročný tak jsem toho nechala a místo toho jsem začala cvičit Ripped in 30 a myslím že ho můžu všem doporučit, je Shredu velmi podobný, ale díky tomu že na to nemám občas tolik času a že je občas hrozné horko, cvičím spíš obden a nebo si jdu místo toho zaplavat.Myslím že u těhle 30ti denních programů je poznat velký rozdíl asi jen u lidí, kteří mají s váhou opravdu problém.Já osobně jsem chtěla jen zpevnit tělo a celkově zlepšit fyzičku,protože stejně se svými 160ti cm a 45 kg ničeho většího nedocílím :)Největší zpevnění je znát určitě na rukou a celkově jsem na tom fyzicky líp, zjistila že lépe udýchám jak plavání tak běhání.Jillian všem doporučuju, jen je pak težší dobře navázat jiným cvičebním programem, ty její ostatní jsou totiž velmi náročné a nemusí každého bavit:) Jinak ti moc chválím článek, vždycky se snažím na youtube něco nového najít a vyzkoušet, ale pak se stejně vrátím zase k Jill :)

 11. Já ráda cvičím s You tube na bosu,ale ty cvičené jsou skvělý taky,co jsi dala odkazy ;)

 12. S JIllien jsem taky zkoušela cvičit, ale málem mě to zabilo, teď jsem zkusila to Body shaking( nebo jak se to píše :)) krásně mě to protáhlo, nevím jestli se tím dá zhubnout kažopádně mi to krásně narovnalo záda :D :)

 13. Ahoj myslíš mers že kdybych 10 dní cvičila to 10 minutový cvičení, zhubla bych třeba kilo? Nebo chci začít běhat…jak dlouho běháš nebo si běhala?

  • Ahoj,

   já běhám jen vyjímečně, když mám náladu, nijak pravidelně. Jinak na tom hubnutí – závisí i na tom, jakou budeš mít životosprávu a jak moc pečlivě a správně budeš cvičit. samozřejmě je možné zhubnout jedno kilo za deset dnů, ale není to nic úplně běžného:)

 14. Děkuji ti moc sem moc ráda že si mi poradila :)

 15. Ahojky,Mers :) Chtěla jsem se zeptat… ohledně toho 30ti denního,stačí si dát těch 20 minut jednou denně nebo vícekrát_? :) A když ho jednou už dodělám,můžu začít znovu od 1 lvl aby to mělo aspoň nějaké výsledky (kdyby už nic tak jen pro udržení:) ) nebo už to nebude mít efekt_? :) V případě že by to nebylo efektivní,čím mám potom pokračovat_? :) Promiň,že tě zasypávám tolika dotazy ^^‘ Díky moc předem za odpověď :))

 16. Cvičila jsem to video s Tiffany Rothe, moc mě baví a skvěle jsem se při tom rozhýbala :)

 17. Ahoj, dneska jsem začala cvičit to 30ti denní cvičení s Jillian a je to docela zápřah :) Snad vydržím celých 30 dní, budu se snažit.

 18. Chtěla bych se zeptat, jak často (kolikrát denně) se má cvičit to 10ti minutové video, aby mělo opravdu viditelný účinek:) Děkuji

 19. Ahoj,

  už cvičím čtvrtý den 3 levelu s Jillian a i když se mi nejdříve zdálo, že se se mnou nic neděje, včera jsem si všimla, že mám pevnější lýtka a ROVNÁ ZÁDA což mě opravdu překvapilo a když jsem se předklonila před zrcadlem celkem i lekla :D. Takže rozhodně můžu doporučit ;)

  P.S. necvičím to tak úplně důkladně jak by se asi mělo :P :D

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist