KetoMix recenze a zkušenosti – Skutečně se jedná o zázračnou dietu? 4.82/5 (17)

KetoMix

9.8

Hodnocení

9.8/10

KetoMix recenze a zkušenosti – tak mám dojem, že jsem tady svými články o proteinových dietách rozpoutala doslova uragán! Ani jsem netušila, kolik z vás s nimi má osobní zkušenosti. Takže ještě jednou a do třetice si dáme článek o nízkosacharidové dietě KetoMix, tentokrát s inspirací od Lucky. Textík jsem místy redakčně poupravila, ale jinak jde o velmi pěknou a autentickou osobní zkušenost s bezpochyby oblíbenou českou proteinovou dieto. Už se těšíte?

Takže pro začátek, o co vlastně jde? KetoMix je dalším z dlouhé řady ketonových (proteinových, nízkosacharidových, bílkovinových atd.) diet, jež si kladou za cíl poskytnout nám zdravé hubnutí bez hladovění. Jinými slovy, živin budeš mít dostatek – jen tu energii si zkrátka bude muset tělo vzít někde jinde, a to z tvých tukových zásob. Původně šlo o lékařský postup dr. Atkinsona (takže se můžeš potkat i s Atkinsovonou dietou), navržený pro ty největší tlouštíky, ale hodí se i pro obyčejné milovnice krásné postavy. Jen nesmíš mít problémy s ledvinami nebo být zrovna těhotná, jinak prakticky žádná omezení nejsou.

Víc se dozvíš v článku: KetoDiet moje zkušenost

KetoMix recenze a zkušenosti

5 porcí chutného proteinového jídla denně

Přesně takový cíl si KetoMix klade. Zaměřuje se proto na vysoce funkční proteinová jídla vyvinutá ve spolupráci s odborníky na výživu, ale také profesionálními kuchaři, kteří jim dodali jedinečnou chuť i lehkou přípravu. Samozřejmě, pár much Lucka našla, ale nešlo o nic hrozného a všechno to lze přičíst individuálním chutím. Ale nechme ji už mluvit, úvodů už bylo dost.

Proč mě zaujal právě KetoMix? Protože přesně vím, kolik zhubnu

Řekněme to jednoduše – po Vánocích jsem zase nemohla zapnout kalhoty. A hůř – dokonce i ty, které jsem dostala jako dárek! K vzteku, co? Perfektní kousek od Calvina Kleina, a já se do nich nevlezu. Naštěstí bylo pod dekoračním papírem i pár obálek z penězi a taky dárek pro tetu. On tedy nebyl pro mě – dostala krásně zabalený kufřík s dietou KetoMix, protože už delší dobu mluvila o tom, jak už určitě začne konečně hubnout.

Jak to bylo s tetou? Abych vás dlouho nenapínala, skutečně zhubla – to byla taky motivace, abych si KetoMix pořídila taky. Jenomže potom, co dietu skončila, se začala za skvělý výkon „odměňovat“ častými návštěvami cukráren a podobných míst, takže to, co pracně shodila, zase nabrala – a to s bonusem. Hihi – také už vím, jak to nemám dělat. Fajn.

Dala jsem dohromady všechny peníze a šla do toho. Potřebovala jsem shodit takových šest kilo, abych se přiblížila svému ideálu. A KetoMix je super v tom, že ti dovolí si ihned sestavit balíček, se kterým svého cíle zaručeně dosáhneš.

KetoMix recenze a zkušenosti – 4 typy balíčků

Vybrat si můžeš hne ze čtyř tipů, takhle je popsali na oficiálních stránkách KetoMix:

 • Dietní plán na 4 týdny – Když máš pár kilo navíc? Zdravé hubnutí do 5 kg.
 • Dietní plán na 6 týdnů – pro ty, kteří stále nemohou zhubnout! Zdravé hubnutí do 10 kg.
 • Dietní plán na 9 týdnů – Nejoblíbenější plán na hubnutí KetoMIX? Zdravé hubnutí do 15 kg.
 • Dietní plán na 14 týdnů – Potřebuješ vyšší redukci hmotnosti? Zdravé hubnutí nad 15 kg.

KetoMix recenze a zkušenosti

Jak už jsem řekla, mě by se hodilo takových šest, takže pro mě byla dvojka jasnou volbou. A držet dietu šest týdnů? Vždyť to není ani měsíc a půl, takže jasná volba. V e-shopu stačí zakoupit už připravený balíček na 4 týdny a přikoupit k tomu dalších 10 porcí hlavního jídla (takže omelety, kaše nebo polévky).

Můj tip: Jestli si chceš vážně pochutnat, jdi do proteinové kaše s příchutí banánu a jablka. Ta mě dostala asi úplně nejvíc!

Celkem jsem za tuhle verzi zaplatila 5 490 Kč, ale když si vezmeš, že můžeš shodit až deset kilo, tak to vychází jedno shozené kilo za 550 Kč. To už i moje permanentka do fitka byla dražší a to byla jen na 12 lekcí. Tsss.

Bílkovinová jídla 5x denně + nesladká zelenina

Ano, přesně takhle to funguje. Nebudeš závislá jen na jídle z prášku, i když bude tvořit většinu tvého jídelníčku a bude ti to docela chutnat. Každý den budeš mít povoleno sníst pět porcí (cca 500 gramů) povolené zeleniny, bylinek, koření a tak. Dost to pomáhá, když do sebe musíš nasoukat už čtvrtou čabajkovou omeletu za sebou, protože sis na brigádu zapomněla přibalit cokoliv jiného. Na lžičce oleje prostě opečeš zeleninu, zaliješ omeletou a je to. Ještě, že máme kuchyňku. Do terénu si zase beru koktejly, tam už to je s dochucováním horší, ale ony jsou docela dobré i bez toho a mají fakt hodně příchutí, tak to jde.

Můj tip: Koktejly se dají připravit i předem jako vychlazená mňamka. Prostě je nevypiješ hned, ale uložíš na pár hodin do lednice. Chutnají perfektně. A kdyby sis na začátku na jejich chuť nemohla zvyknout, protože v prvních třech dnech jsou chutě vážně trochu divoké, můžeš do nich přidat trochu mléka, ale odbourej tenhle zlozvyk co nejdřív, aby nic nebránilo úspěšnému nastartování ketózy, která je pro zdravé hubnutí s KetoMix nezbytná.

Přečti si: KetoFit recenze a zkušenosti 

KetoMix recenze – jak vypadal můj šestitýdenní stravovací plán

Zajímá tě, co tě následující měsíc a půl vlastně čeká? Prozradím ti to. První dva týdny je to fakt jednoduché – jíš prostě jen to, co máš připraveno v KetoMix balíčku, k tomu si každý den můžeš přidat až 500 gramů povolené zeleniny. A která to je? Tady jsem ti připravila přehledný seznam i s praktickými poznámkami:

KetoMix recenze a zkušenosti

 • artyčok
 • brokolice
 • celer – řapíkatý i klasický
 • cuketa – nejlépe mladá
 • fenykl
 • houby
 • chřest
 • květák
 • kapusta – klasická i růžičková
 • kedluben
 • lilek
 • okurka
 • paprika (jen bílá nebo zelená, ostatní jsou moc sladké)
 • patison
 • petržel
 • polníček
 • pórek
 • rukola
 • ředkev
 • salát – jakýkoliv listový
 • sójové klíčky
 • špenát
 • zelí (i kysané, pokud není v nálevu obsažen cukr – obsahuje spoustu věcí prospěšných pro tvé trávení a působí i jako docela slušná prevence proti zácpě, která někdy ketodiety doprovází

Můj tip: Do polévky můžeš přihodit i sušené mořské řasy. Ale jsou docela slané, takže to omez jen na 5 gramů denně. Mě nejvíc chutnají wakame – po zalití horkou vodou se rozvinou do podoby lákavých zelných lístků a nemají ani žádnou nepříjemnou pachuť. Někdy je chroupu i sušené jako rychlý snack, jen kdyby nebyly tak slané :(

Jak to u mě probíhalo?

Četla jsem, že u ketodiety jsou důležité první tři dny. Když totiž tělu odepřete to, na co bylo až doposud zvyklé ba závislé (zejména cukr), bude se samozřejmě bránit. A to tak, že mu chvíli potrvá, než si upraví hladinu cukru v krvi. Bude to teda jako na houpačce – chvíli vlčí hlad, chvíli absolutní nechuť. Ale když to překonáte, spustí se ketóza a dál už je to brnkačka.

U mě tahle fáze trvala asi den a půl, což jsem se divila. Pak moje touhy po vybílení ledničky přestaly. Začala jsem jenom s koktejly, protože jsem se na ně moc těšila a taky, proto, že mám všeobecně potíž s dodržováním pitného režimu a tohle mi v tom hodně pomáhalo.

KetoMix recenze a zkušenosti

Můj tip: přišla sem na to, že si tablety s příchutí můžeš rozdělit a dát si do každého koktejlu třeba jenom půlku nebo si naopak chutě nakombinovat přesně podle sebe. Třeba koktejl čokoláda s kokosem je prostě jednička. V tomhle mě trochu mrzí, že nemá KetoMix příchutí víc, ale to je asi jediná jeho slabina. V nabídce je banán, čokoláda, káva, jahoda, lesní směs a kokos. Takový ten základ, co má každý rád. Hlavně káva je super – nebudeš tak míst absťák. I když teda kafe si dát občas můžeš, jenom bez cukru a mléka.

Všeobecně jsem ty první dva týdny snášela docela dobře, a že by mi nějak moc chybělo normální jídlo se říct nedá.

Dva týdny mám za sebou – co dál?

Tak, to byla ta jednodušší fáze. Další čtyři týdny už je třeba jídla KetoMix částečně nahrazovat těmi běžnými, ovšem pořád s nízkým obsahem cukru a vysokým podílem bílkovin. V balíčku dostaneš zároveň brožurku s príma recepty, a spousta dalších je k vidění na stránkách nebo na facebooku Prostě pořád je z čeho vybírat. A pokud už máš nějaká svoje oblíbená jídla z jiných diet (třeba z Dukanovy), možná je budeš moci také použít.

Není nic jednoduššího, než se na stránkách přihlásit na chat s výživovou poradkyní a zeptat se. Já toho párkrát využila – hlavně když jsem ve třetím týdnu skoro nic neshodila a bylo mi to divné. Ale hubnutí se zase rozjelo, přesně jak mi paní říkala. Prostě pecka.

Jaké recepty si můžeš dopřát?

Zajímá tě, co jsem si vařila? Dost často to bylo maso se zeleninou, to je rychlé a moc dobré – jen mi k tomu trochu chyběla moje oblíbená tatarka, ale dalo se s tím žít. Stejně je to nezdravé, že jo. Zamilovala jsem si taky třeba paprikový guláš s houbami, burger z mletého masa (jen bez pečiva) či různé zeleninové placky, pečené v troubě. Sice to znamená trávit trochu víc času v kuchyni, ale zas máte jistotu, že vám to nikdo nesní – protože je to přece „ta divná zelenina.“ Ale budete překvapené, jak je dobrá, když jí věnujte trochu péče, času a lásky. Třeba obyčejná zapečená brokolice s vejcem pohladí tvoje chuťové pohárky líp, než takový guláš se šesti. A když nemáš ráda brokolici, dej tam prostě něco jiného.

KetoMix recenze – nejhorší byl asi konec

Asi uprostřed tohohle maratonu jsem si začala představovat, čím vším se odměním, až s dietou seknu. Mohly za to hlavně kámošky, co mě vytrvale tahaly do cukrárny, kde jsem pila jenom vodu. Asi záviděly, nebo nevím.

Byly to plány dost divoké, ale postupně jsem si říkala, že takhle to nepůjde. To jako vážně skončím s dietou a hned se v cukrárně naperu? To je pro jojo efekt jak dělané. Každé úterý jednu dobrotu – dovolila jsem si. Dalo tedy fušku vybrat tu, co mi chyběla nejvíc – nakonec to vyhrál větrník. Ono pokud celý týdně jíš zdravě, a pak jednou nebo dvakrát zahřešíš, tak to vůbec nevadí a tělo si s tím poradí, neboj se.

A jak to se mnou nakonec dopadlo? Po šesti týdnech jsem měla dole 8 kilo, z toho přibližně kilo a půl jsem v následujícím měsíci zase přibrala. Ale s tím jsem počítala, jde hlavně o vyloučenou vodu a tak. Je dobré o tom vědět, abys pak nebyla překvapená. Ale kdyby i dál váha „lezla“ pomaličku nahoru, asi budeš dělat někde v jídelníčku chybu. Hlavně bílé pečivo je v tomhle ohledu zabiják – vyplatí se najet na to celozrnné.

Můžeš si hubnutí ještě prodloužit?

Jasně. Na každého totiž tahle dieta funguje jinak, takže se klidně může stát, že na konci šesti týdnů ti bude k vysněné fázi chybět ještě dost. Můžeš prostě pokračovat koupit si další balíček – zda znovu od první fáze nebo celou dobu v té druhé, to ti neporadím, na to má KetoMix školené výživové poradce. Ale možné to je, tak se neboj.

Jak jsem se cítila během diety?

Musím říct, že celkem fajn. Byla jsem trochu zvyklá sportovat (2x týdně jóga, jednou plavčo) a energie mi nechyběla, ba spíš naopak. Ani mě nebolela hlava nebo tak, což se prý pod vlivem ketózy může stát. A jestli bych do toho šla znovu? No, pokud to bude třeba, tak asi jo, ale zatím si výslednou váhu udržím, a to už je čtyři měsíce. Dobrý, ne?

Fakt je, že jsem se naučila jíst hodně zeleniny a zvykla si jíst pětkrát denně, a to včetně snídaní. Už mi není líno vstát o pět minut dřív a udělat si třeba vajíčka nebo aspoň koktejl – jo, přesně tak, ty dobroučké koktejly kupuju pořád. Je to mnohem lepší svačinka, než všechny ty fastfoody a tak. A nemusím mít výčitky, když si dám něco, co mi chutná. Takže jestli hledáš zajímavou proteinovou dietu, může být KetoMix určitě fajn, teda já ho rozhodně doporučuju :-)

PŘEJÍT NA WEB VÝROBCE

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentáře

 1. Taky můžu doporučit. 6 kilo za tři týdny a jedu dál😃

 2. chce to hlavně sport, na tohle je nejlepší běhání. Síce z něho bolí klouby, ale hezky to vytvaruje celé tělo

 3. Souhlas, vyzkoušela jsem řadu diet, tato je zatím top. Rychlá příprava jídla a chuťově v pohodě.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist