Barevná typologie: Podzimní typ Zatím bez hodnocení.

Typologie, kterou jsem zvolila, se zaměřuje na barvu očí, pleti a vlasů a celkově určujeme jaký typ jsme, konkrétně zda jarní, letní, podzimní nebo zimní. Co s tím? Když si to určíme, můžeme lépe poznat, co nám bude slušet za barvy ať už vlasů, tak očních stínů nebo rtěnek.

Ve třetím pokračování – po jarním a letním typu, přichází na řadu typ podzimní, který si právě jdeme rozebrat.

Jak poznáš, zda jsi podzimní typ?

V podzimním typu dominují teplejší barvy, tedy i odstín pleti je do zlatožluta, béžova, broskvova nebo do jemně šampaňské, většinou se objevuje jen ve světlých odstínech. Pokud máš pihy, podzimní typ je má spíše do béžova, zlatohněda nebo jemné hnědé, které ladí s barvou pleti a nepůsobí nijak agresivně. Opalování zde není žádnou výhodou a pleť je na slunce ve většině případů citlivější, špatně se opaluje a podzimní typy velice lehko dostanou úžeh. Charakteristickou barvou vlasů je červená a není to v tom smyslu, že by sis měla představit sytě rudě červenou, ale spíše odlesky – takže jak zrzavá, tak kaštanově hnědá. Stejně jako pleť mají barvy vlasů velice jemný, teplý odstín a i když se mezi těmito typy najdou i dívky s vlasy o něco světlejšími, většinou mají tmavší, zlaté nebo narudlé odlesky. V očích dominuje zelená, bleděmodrá, jantarová až po sytě hnědou. Také se často objevují dívky, které mají okolo panenky zlatavou barvu, která se liší od barvy na vnější straně.

 • Teplé odstíny vlasů a pleti
 • Světlá, béžová, šampaňská pleť
 • Vlasy do rezata, červena, hněda nebo plava se zlatými odlesky
 • Barva očí zelená, jantarová, hnědá, často vícebarevné se zlatým podtonem nebo orámováním

Jaké zvolit líčení?

Jak už jsem napsala, podzimní typ hraje v barvičkách tepla, i kvůli tomu bys to s barevností líčení neměla přehánět a volit spíše barvy neutrálnější, zlatavé, pískové, hnědé – zkrátka řečeno podzimní. Určitě se ti doma bude hodit paletka s natural odstíny, které podtrhují přirozený klid a teplo barev na tvém obličeji. Občas není na škodu použít i bronzer, který dokáže pleť krásně projasnit, zejména u podzimního typu slečen. Rtěnky vol do červeno rezaté – tedy ani rtěnkou či leskem do hnědých tónů nic nezkazíš. Narozdíl od předešlých typů si můžeš vybrat, zda zvolit černou či hnědou řasenku nebo linky – ani jedno nebude vypadat vulgárně, jako u velice světlých žen, tady to působí velice přirozeně.

 • Stíny v Natural barvách (hnědá, béžová, zlatavá, písková)
 • Zlatavý make up či bronzer
 • Rtěnky a lesky do rezata až hněda

Jaká barva vlasů ti bude slušet?

Určitě se nesnaž o nějakou převratnou změnu na platinovou blond nebo klasicky černou (ještě horší: Černo-modrá) . Pokud jsi typicky a čistě podzimní typ, slušet ti takové barvičky stejně nebudou. Snaž se naopak podtrhnout své přirozené barvy – tedy můžeš sáhnout po červené (klidně i sytější), rezavé, kaštanové, čokoládové, rubínové či měděné.

 • Červené odstíny (rubínová, rezavá..)
 • Hnědé odstíny (kaštanová, čokoládová, měděná)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

11 komentářů

 1. Uvidim jakej bude zimní tip ;) Ale jarní, letní a tenhle podzimní mě moc nevystihuje

 2. Tak já asi budu zimní typ, protože nejsem ani letní, jarní ani podzimní :/ :D

  • v ČR je právě nejvíce letních a zimních typů – ty jsou podle mého nejrozšířenější, a spoustu slečen, které se zatím nenašly budou pravděpodobně zimní typ:)

   • Tak to mě překvapilo, já myslím, že budu nejspíš něco mezi podzimním a zimním,tak už se těším na ten zimní typ ! :)

 3. Přijde mi, že jsem něco mezi letním a podzimním typem :D. Vlasy mám tmavě blond, skoro až do oříškova (ale jako malá jsem byla úplně blonďaťoučká), oči mám hnědé a kolem panenky do zlatova a pleť mám světlou…

 4. Celá já, jen jsem hrozná bledule

 5. Tak to jsem asi podzim :D . Zimní jsou pokud vím extremy (tmavy vlasy, oči a svetla plet a naopak).

  • Ony jsou taky různé podkategorie – takže můžeš být „složena“ z více typů. Já sama jsem něco spíše zimní s troškou podzimu:)

 6. Tak to asi budu zimní typ, protože jarní, letní ani podzimní mě moc nevystihujou :))

 7. Nemůžu se najít ani v jednom z typů :D neumím určit barvu svojí pleti.. je to se mnou hrozné :D .. ale podzimní ke mě sedí asi nejvíce :)

 8. Já jsem něco mezi podzimním a letním, ale více se přikláním k podzimnímu. Mám lískooříškové vlasy se zlatým nádechem, hnědé oči a pleť barvy šampaňského. Nejspíš ten podzimní

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist