DIY: Místo pro náušnice 5/5 (1)

Protože tady dlouho nebylo nic z rubriky Udělej si sama a taky jsem už extrémně dlouho nic nepřidala do speciálu o bydlení, rozhodla jsem se vytvořit Vám takový malý fotonávod, který bude sloužit hlavně pro slečny, které mají stejně jako já problémy s naušnicemi. Přiznávám se, že jich mám doopravdy hodně a nejen těch malinkatých, ale hlavně těch větších, které jsou na skladování docela nepraktické. Mám už koupeno několik stojánků a držáků z obchodů, ale z čistě praktických důvodů jsem se rozhodla vytvořit si vlastní držáček na ty extra velké naušnice.

Je to vážně jednoduché, určitě nebudu první, kdo to vymyslí a určitě existují i lepší způsoby. Opět se přiznávám, že ale neoplývám žádnou velkou šikovností (můj tatínek by Vám o tomhle mém handicapu řekl víc) a proto jsem zvolila hodně jednoduchý způsob, který se mi osobně ale moc líbí, protože nezabírá žádné velké místo, když zvolíte dobrou barvu, tak se Vám do pokoje může skvěle hodit.

Co budeš potřebovat? 

Pokud máš doma volnou krabici, tak máš napůl vyhráno. Já použila středně velkou krabičku, ze které jsem ustřihla víčko, aby vznikla rovná, obdélníková plocha. Jak si můžeš všimnou, ponechala jsem na víku jednu stranu ohnutou (tu, kterou se krabice zasunovala), aby poté lépe „stála“ na rovině.

Dál je nutností motiv, do kterého celý držák na náušnice vyladíš. Může to být balící papír, tapeta, vytisknutý obrázek z počítače. Já zvolila krásnou, fialovou tapetu, kterou mám v bytě a proto se mi držáček v téhle barvě neskutečně hodí. Navíc je taky dost pohodlná na lepení a propichování, protože je pevnější než klasický papír. Podobné tapety (ať už obyčejné nebo samolepící můžeš sehnat např. v OBI)

A vše doladíš nůžkami, lepidlem (může to být klasické, jako jsem použila já, lepidlo na tapety, vteřinové). Asi nejlepší variantou je ale na takovou tapetu použít klasické lepidlo a do růžků, kde může hůř držet, použít vteřiňák.

Krok 1

V prvním kroku si z tapety ustřihni kus, který bude stejně velký (nebo o něco větší) jako je plocha víčka. Dobré je udělat si dva stejně velké plochy, aby jsi krabici mohla polepit z obou stran, vypadá to více esteticky.

Krok 2

Poté kus uprav (ostřihni velice pečlivě ostrými nůžkami nebo nožem na papír do přesné podoby a tvaru víčka). Popř. můžeš stejně jako já ustřihnout větší kus a doladit ho až po nalepení. Na papír nanes potřebné množství lepidla a krabici přilož. Nalepení musí být doopravdy pevné, aby se papír ani nehnul a byl uchycený u krabice po celém obvodu.

Krok 3

Když ti papír/tapeta drží a máš jistotu, že se neodlepí, si vezmi k ruce ostré, užší nůžky (můžeš samozřejmě nahradit i něčím jiným) a udělej na horní části víčka dvě dírky, cca centimetr od sebe. Myslím, že je jasné, na co dírky slouží – do nich se upevní náušnice. Můžeš udělat několik řad, pokud máš ale také větší doplňky jako já, dej pozor, aby byly dírky dostatečně daleko od sebe.

A je hotovo! Je to velice jednoduché. Já sama mám stojánek daný u zdi, takže nepotřebuji nic na podpírání. Pokud máš ale problém s tím, že nemáš držák kam zapřít a nechceš ho jen položit, stačí si ze zbytku krabice odstřihnout dva kusy a k držáku je přilepit, aby vznikl trojúhelník (Jednu část kolmo k zadní spodní části a druhou do ostrého úhlu k zadní části a spojit dohromady).

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

11 komentářů

 1. skvělý nápad!! :)

 2. Super nápad :) Ty první naušnice jsou nádherný :)

 3. jelikož dělám fimo naušnice a mam jich fakt hodně, a clekově i tak mam hodně naušnic protože jsme na ně blázen,t ka byhc to musela asi mít hodně velký :D

  • Já mám právě hodně naušnic, ty extra velké mám pověšené na stromečku na šperky, ty nejmenší mám ve šperkovničkách a takovéhle střední, které nenosím tak často, ale dost se do sebe jinak zaplétají mám právě na tomhle DIY:) Ono když máš hodně naušnic, tak to není moc praktické, ale když je máš rozdělený, tak je to fajn:)

 4. To je skvělé DIY, dobrý nápad!
  Vyzkouším podobné.

 5. Tohle sem vyráběla asi před 4 dny a přijdu k tobě a vidím to tady, ale je to važbe skvělý :))

 6. dobrý nápad…. já si je věším na svoje badmintonový pálky který už nepoužívám, je to jenda z prvních věcí, kterých si u mě v pokoji někdo všimne – kromě nehoráznýho bordelu ;)

 7. ano
  mě se to líbí
  máš pěkné náušnice

 8. Super nápad akorát nevím jestli by se na to mohly pověsit třeba náušnice typu pecky?

 9. Ahoj Niky, určitě taky. Pokud chceš vyzkoušet tohle. Nejprve si najdeš obal od cd nedo kazety, potom tu průhlednou část oděláš a horkou jehlou uděláš dírky. Je to vlastně něco podobného jako z tohoto článku, jen je to z plastu. A Mers! Úžasný článek jako vždy!

 10. jé stejnou tapetu mám zrovna na dvou zdech tak si říkám že bych to udělala ze zbytků a krásně by to ladilo :) díky za tip!

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist