Domů Ostatní Vůně ve tvém pokoji řekne, kdo jsi ...

Vůně ve tvém pokoji řekne, kdo jsi 5/5 (2)

0

Holčičí pokoje jsou oázou klidu. Místem, kam si každá zalezeme ve chvíli, kdy potřebujeme utéct před vnějším světem, nabrat síly, odpočinout si. Jsou naším prostorem, který koresponduje s tím, jaké jsme uvnitř. Vypovídají o tom barvy, nábytek, obrazy či plakáty na stěnách, stejně jako zvolené dekorace. To, kým jsme, křičí i vůně, která se rozprostírá naším pokojem. Uvědomujete si to? Často se na tento zdánlivý detail zapomíná, přitom právě vůně je důležitou součástí našeho života. To, jakou se obklopujeme a co v nás vyvolává, o mnohém vypovídá.

Navíc… Vůně má sílu, která je pro naše oči skrytá, ale naše tělo ji vnímá dokonale. Určitě jste již slyšeli o aromaterapii – terapii vůněmi, při které se využívají esenciální oleje. Starověké civilizace je používaly při náboženských obřadech, v lékařství a kosmetice. Éterické oleje jsou směsi vonných látek, které jsou tvořeny výtažky z listů, květů, semen, kořenů, jehličí, plodů a dalších částí rostlin. Pomáhají léčit rány, posilují imunitní systém, uvolňují dýchací cesty, působí protizánětlivě, odbourávají stres, ať už k vám přichází odkudkoliv. A hlavně … Božsky voní. Jsou takovou třešinkou na dortu každého pokoje.

Aroma difuzér v cool designu

K efektivnímu rozptýlení vůně po celé místnosti slouží aroma difuzér. Je to takové menší zařízení, které se připojí do zásuvky nebo má v sobě dobíjecí baterii, a pozvolna vypouští do vzduchu vonné látky. Ty provoní interiér, mají řadu pozitivních dopadů na zdraví těla i mysli a dají se s nimi také zamaskovat pachy – například od domácích mazlíčků.

Aroma difuzéry se navíc prodávají v mnoho barevných provedeních, designech, ale i materiálech. Cool jsou ty s dekorem dřeva, s efektem hořící svíčky a s relaxačním světlem. S aroma difuzéry si designéři doslova vyhráli. Neexistuje pokoj, do kterého se by nedal najít ten správný typ.

Výběr esenciálního oleje

Při výběru esenciálního oleje se neřiďte pouze tím, jaká vůně se vám líbí. Esenciální oleje mají v sobě léčivé látky, které mohou pomoci ulevit při řadě problémů. Tedy nejen ve chvíli, kdy cítíte napětí a potřebujete relaxovat. Při dýchacích obtížích se například doporučuje eukalypt, při stresu pomeranč, při bolestech hlavy levandule, při nachlazení a rýmě zase éterický olej z borovice.

Tak co? Zkusíte objevit svět aroma terapie?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.