Domů Krása & Péče Líčení Dovolená: Vzít/Nevzít make-up?

Dovolená: Vzít/Nevzít make-up?

5

Už se blíží prázdniny – někomu už dokonce začaly, ale s tím je spojená dovolená, koupání, moře a taky holčičí problémy, zda si na dovolenou brát líčidla. Pokud máš problémy s pletí/akné a chceš krýt své nedostatky, je jasné, že budeš pro to, aby sis tam make-up vzala – ale v létě a hlavně na dovolené, by ses měla líčit trošku jiným způsobem než doma.

Pár tipů a rad k pleti a používání make-up najdeš v následujícím článku.

Podklady a krémy

Když jedeš někam, kde víš, že na tebe bude celou dobu pražit sluníčko a chceš se krásně opálit, o svou pleť bys měla dbát 2x tolik. Určitě nezapomeň pořádné množství hydratačního krému, krému na opalování a po opalování. Hydratační krém používej pod make up (pokud si tedy nějaký bereš), krém na opalování nanes půl hodinky před tím, než vylezeš na sluníčko a pokud tam budeš déle, tak klidně po hodince ho nanes ještě jednou. A krém po opalování používej hned jak z opalování přijdeš domů a také před tím, než půjdeš spát – aby se ti kůže při opálení nesloupala.

Vhodný make up

Pokud tě trápí akné a chceš si 100 % make up vzít, nedoporučuju brát nějaký extrémně krycí – čím víc krycí je, tím víc nedovoluje pleti dýchat, ty se budeš víc potit a bude to stejně k ničemu. V kosmetické taštičce, bys proto měla mít na dovolenou alespoň jeden tonovací make up, který je lehčí, pleť se pod ním tolik nepotí. Velké stopy po akné, můžeš zamaskovat i korektorem.

Odličování

Prosím, hlavně nezapomínejte si do zavazadel přibalit i odličovací výrobky – pokud se neodlíčíš a půjdeš nalíčená na sluníčko, hrozí i možnost, že se neopálíš v obličeji nebo opálení bude nerovnoměrné – hlavně při těch extrémně tuhých a krycích make upech.

Nezapomínej na pudr

Při používání make-up nezapomeň ani na pudr – ten vsává nadbytečnou vlhkost, tedy pohlcuje i pot – nikdy ho ale nepoužívej samotný, bez make-upu!

Hydratace

Jak už jsem napsala – nejvíc se soustřeď na krémy, protože to je na dovolené, kde je vážně teplo, velmi potřeba.

Předchozí článekVlny s žehličkou + (Foto)návod
Další článekKrásné vlny, zn.: Bez práce
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Proč nemůžu používat samotný pudr bez make-upu? Nemám moc ráda make-up a tak ho prostě nepoužívám,své nedostatky zakrývám jen korektorem a na to dám ještě pudr.. Je to špatně?

    • Ahoj, jak jsem napsala – pudr do sebe vsává přebytečnou vlhkost, a ta v pleti je – jakmile na pleť bez make up naneseš obyč pudr, tak ti z pokožky vytáhne všechnu hydrataci a vysuší ti ji – hned to třeba nepoznáš, ale za pár let to bude dost vidět, víc se tvoří vrásky a pleť rychleji stárne. Tudíž – samotný korektor ano, ale už nepřekrývat pudrem

    • No já myslím že když si pod pudr dáš krém a na to budr že se ti udělají nežádoucí a nepěkné oranžové fleky.. a nebude to vypada tak jak by mnělo..

Diskuze je uzavřena.