Dovolená: Vzít/Nevzít make-up? 5/5 (3)

Už se blíží prázdniny – někomu už dokonce začaly, ale s tím je spojená dovolená, koupání, moře a taky holčičí problémy, zda si na dovolenou brát líčidla. Pokud máš problémy s pletí/akné a chceš krýt své nedostatky, je jasné, že budeš pro to, aby sis tam make-up vzala – ale v létě a hlavně na dovolené, by ses měla líčit trošku jiným způsobem než doma.

Pár tipů a rad k pleti a používání make-up najdeš v následujícím článku.

Podklady a krémy

Když jedeš někam, kde víš, že na tebe bude celou dobu pražit sluníčko a chceš se krásně opálit, o svou pleť bys měla dbát 2x tolik. Určitě nezapomeň pořádné množství hydratačního krému, krému na opalování a po opalování. Hydratační krém používej pod make up (pokud si tedy nějaký bereš), krém na opalování nanes půl hodinky před tím, než vylezeš na sluníčko a pokud tam budeš déle, tak klidně po hodince ho nanes ještě jednou. A krém po opalování používej hned jak z opalování přijdeš domů a také před tím, než půjdeš spát – aby se ti kůže při opálení nesloupala.

Vhodný make up

Pokud tě trápí akné a chceš si 100 % make up vzít, nedoporučuju brát nějaký extrémně krycí – čím víc krycí je, tím víc nedovoluje pleti dýchat, ty se budeš víc potit a bude to stejně k ničemu. V kosmetické taštičce, bys proto měla mít na dovolenou alespoň jeden tonovací make up, který je lehčí, pleť se pod ním tolik nepotí. Velké stopy po akné, můžeš zamaskovat i korektorem.

Odličování

Prosím, hlavně nezapomínejte si do zavazadel přibalit i odličovací výrobky – pokud se neodlíčíš a půjdeš nalíčená na sluníčko, hrozí i možnost, že se neopálíš v obličeji nebo opálení bude nerovnoměrné – hlavně při těch extrémně tuhých a krycích make upech.

Nezapomínej na pudr

Při používání make-up nezapomeň ani na pudr – ten vsává nadbytečnou vlhkost, tedy pohlcuje i pot – nikdy ho ale nepoužívej samotný, bez make-upu!

Hydratace

Jak už jsem napsala – nejvíc se soustřeď na krémy, protože to je na dovolené, kde je vážně teplo, velmi potřeba.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Proč nemůžu používat samotný pudr bez make-upu? Nemám moc ráda make-up a tak ho prostě nepoužívám,své nedostatky zakrývám jen korektorem a na to dám ještě pudr.. Je to špatně?

    • Ahoj, jak jsem napsala – pudr do sebe vsává přebytečnou vlhkost, a ta v pleti je – jakmile na pleť bez make up naneseš obyč pudr, tak ti z pokožky vytáhne všechnu hydrataci a vysuší ti ji – hned to třeba nepoznáš, ale za pár let to bude dost vidět, víc se tvoří vrásky a pleť rychleji stárne. Tudíž – samotný korektor ano, ale už nepřekrývat pudrem

    • No já myslím že když si pod pudr dáš krém a na to budr že se ti udělají nežádoucí a nepěkné oranžové fleky.. a nebude to vypada tak jak by mnělo..

TOPlist