I šperky podléhají trendům. Víte, jak jsou na tom třeba stříbrné náušnice? 5/5 (1)

Ženy se půvabnými šperky zdobí snad celý život, jen zřídkakdy však jsou věrné jednomu jedinému kousku. Může za to samozřejmě proměnlivý svět módy, kterému podléhají i výrobci šperků. Zajímá vás, co je právě IN? Víme to!

Minimalismus šetří váš módní vkus i peněženku

Hladké a čisté linie, minimum zirkonů, kombinace maximálně dvou materiálů – přesně tak vypadají moderní náušnice ze stříbra. A vcelku nezáleží na tom, zda se vám do šatníků hodí píše dlouhé vlající modely nebo miniaturní kousky, jež na ušním boltci odhalíte pouze při bližším pohledu.

Stříbrné pecky současné sezóny milují zvířátka a přírodní motivy, dlouhé modely zase odkazují k bohémským vlnám.

Spousta odlesků pro krásu

Přirozené odlesky stříbra dokáží podtrhnout krásu ženského obličeje jako máloco. I proto ustupují do pozadí kombinace stříbra se zlatem, případně dalšími materiály. Výjimku má zlato bílé, jež však stříbro dokáže snadno napodobit – stačí, pokud si pořídíte náušnice opatřené vrstvou rhodia.

Nejde o žádné šméčko, ale o drahý kov ze skupiny platinových, chránících stříbro před obávaným černáním a dodávající mu žádaný lesk. I drobné motivy tak dokáží na vašich uších opravdu vyniknout.

Náš tip: jak vypadá taková úprava z rukou profesionálů se můžete přesvědčit třeba na stránkách https://www.sperkyleclay.cz/82-stribrne-nausnice.

Když je ve hře vrstvení

O vrstvení oblečení jste už jistě slyšeli, ale o špercích? Přesto se prosazuje stále více. Osobně sázíme na to, že jde o jakýsi kontrast k minimalismu, kdy sice máte doma spoustu jednoduchých kousků, ale absolutně vám přitom chybí výraznější kombinace pro výjimečné chvíle. A právě proto je tu vrstvení. Svoje oblíbené stříbrné náušnice tak můžete jednoduše zkombinovat klidně se 3-5 jednoduchými řetízky, lišící se třeba jen délkou řetízku nebo přívěskem. Vrstvit se dají takové šperky, které k sobě dobře ladí, ale zároveň je lze při bližším pohledu opticky oddělit. Alespoň jeden řetízek tak musí mít odlišný vzor nebo šířku, jinak se z vrstvení stane spíš chaotický mišmaš.

Projděte svou šperkovnici a co vám chybí jednoduše doplňte, třeba v e-shopu Šperky LeClay.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Díky za tipy, osobně náušnice nosím prostě podle nálady, nejraději nějaké nápadité, veselé a bez přemýšlení, jak ladí se zbykem :-) Katka

TOPlist